Skocz do zawartości

Parker I.M., czyli pióro wieczne nie warte zachodu


RafKal

Polecane posty

Otrzymałem dziś w prezencie pióro wieczne Parker I.M. Nie wiem jakie są Wasze odczucia, ale dla mnie to totalna tandeta. Stalówka jakby gwoździem szorować po chropowatej płycie chodnikowej, a stylistyką przypomina zgnieciony kawałek kruchego ciasta. Na litość boską, co ten Parker wyrabia?! A może to tylko moje odczucia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może przestanie szorować po kilku nabojach, u mnie potem było już tylko lepiej... ale fakt rzadko ostatnio do niego wracam... ot niższa półka po prostu... Jak już się rozpisze, a kasy brak to np do szkoły jest OK. Tylko jak dla mnie w F-ce ciut za gruba kreska, całkiem spore zużycie atramentu i lubi już po 2-3 dniach przyschnąć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nilfein

Ja się srogo zawiodłem na I.M. Pióro w pierwszym tygodniu użytkowania stoczyło mi się z biurka na panele i...plastikowe ustrojstwo wewnątrz skuwki pękło, co skutkowało permanentnym jej obluzowaniem. W efekcie, pióro do użytku przestało się nadawać, gdyż albo zasychało, albo wylewało podczas transportu w teczce. Do tego doliczę również fatalną jakość stalówki (F grube jak flamaster, nierówne podawanie atramentu, etc.). Konkludując - 75 zł wywalone w błoto. To już mój wysłużony Vector jeszcze z czasów licealnych lepiej sobie radzi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie narażę, ale dla mnie to jedne z najladniejszych współczesnych piór. Faktem jest jednak, że stalówka poważnie psuje wygląd i aż sie prosi o klasyk. Chyba Baoer ma taką imitacje z klasyczną stalówką. Mam cztery IM-y i tylko jeden był problemowy, ten pierwszy, reszta jest OK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nilfein

Wygląd faktycznie, nie jest zły. Pióro podobało mi się bardzo, świetnie leżało w ręce, sprawiało wrażenie solidnego, ale jednak...tylko wrażenie robiło dobre...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może miałeś po prostu pecha, zanam 4 osoby, które piszą na codzień I.M.'em, sam też kidyś nim pisałem na co dzień i przyznam szczerze że nie jest najgorszy w przedziale 60-100zł. Coż najlepszy też nie jest... Ot poprostu ekonomiczne pisadełko...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...