Jump to content

J. Herbin 1670

Alveryn
 Share

Recommended Posts

Próby rozjaśnienia zdjęcia bardzo przekłamywały kolor (tam nie ma ani śladu różu!!!), dlatego wrzucam prawie bez obróbki. Mam nadzieję, że się doczytacie.

Pisane WM Perspective "F" z konwerterem napełnionym w 1/4 pojemności.

JHerbin1670.jpg

Dziwny, ciekawy atrament.

To samo, tylko pokombinowane z jasnością i perspektywą.

JHerbin1670-1.jpg

A tutaj próbka z szerszą kreską (niezastąpiony Pompian's Stylo). Lepiej widać cieniowanie, choć to nadal jedynie namiastka tego, co wyszło na papierze.

JHerbin1670-2.jpg

Uzupełnienie. :)

Nie znalazłem potwierdzenia ewentualnej "agresywności" tego atramentu, ale zdecydowanie posiada właściwości wypełzająco-osadzające. Jak należało się spodziewać po czerwieni wymieszanej z brokatem. Na razie testuję w piórze, które i tak ma nadżartą stalówkę. Sprawdzę, czy uszkodzenia będą rosły.

Niesamowity kolor.

• 2 weeks later...

Czyli widzisz dokładnie taki kolor, jaki to nie jest. :D

Sporo, ale niewiele drożej, niż zwykłe kolory - 32 zł za 30 ml. W sieci chyba nawet więcej.

Do tego butelka jest naprawdę ciekawa.

Edited by Alveryn

Niestety na moim monitorze wygląda jak... róż :unsure:

Dostałem kiedyś próbkę tego atramentu i powiem tak: o ile nie używam na codzień czerwonego i za takowym szczególnie nie przepadam, o tyle ten kolor jest GENIALNY! Na prawdę z różem nie ma nic wspólnego... takiego nasycenia nie widziałem jeszcze nigdzie. Polecam zapoznanie się z nim na żywo przy najbliższej okazji. :)

Aparaty cyfrowe (szczególnie te tanie ;)) niezbyt się lubią z czerwienią. Czerwony MB Generation też na większości zdjęć wychodzi mi różowy.

Na żywo jak najbardziej będzie można obejrzeć. Przy okazji. :D