Jump to content

Pióro dla żołnierza 300-400zł


Recommended Posts

Witam, na początku chciałbym się ze wszystkimi przywitać bo to mój pierwszy post, szukam pióra dla siebie w kwocie max jak w tytule tematu. Nie ukrywam że spodobało mi się pisanie tym że narzędziem piśmienniczym, zacząłem od kupienia Waterman Allure pastel, chciałem zobaczyć czy to w ogóle dla mnie. Szukam czegoś do codziennego użytku, najlepiej jakby pióro było czarne, matowe, w miarę wytrzymałe i nie rzucające się mocno w oczy, bo będzie ze mną jeździło od poligonu po strzelnicę czy wypad w góry. Znalazłem Lamy RX luten ale nie wiem czy sobie zawracać tym w ogóle głowę, jestem laikiem w tych tematach, co byście doradzili? Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Niedawno na forum sprzedały się  minimalistyczne pióra wytoczone z aluminum. Chyba idealnie spełnia wymagania, nie wiem czy nowe mieści się w limicie ceny. Może ktoś podrzuci linki, jeden, do namisu już jest.

Ja polecę czarne matowe Lamy Safari. Dużo tańsze od limitu, ale nie szkoda jak przepadnie. Jest dyskretne i praktyczne no i sprawdza się jako pióro dla studenta to w poligonowych warunkach da radę :)

No i jeszcze Kaweco AL Sport Stonewashed Black, tylko to malutkie pióro, da się pisać tylko z założoną skuwką.

Edited by TopikSH
Link to comment
Share on other sites

Poleciłbym Lamy 2000 ale w warunkach polowych ujawnia wadę- jest dobrze wyważone, więc przy upadku pikuje stalówką w dół. Zaproponuję Kaweco Sport, kiedy założy się skuwkę na dupkę występuje sytuacja odwrotna do opisanej z Lamy 2k.

Link to comment
Share on other sites

Hej @Nelman!

Sprawdź sobie Kaweco Suprę. Co prawda nie jest ani matowym, ani też czarnym piórem, ale trudno Suprze odmówić solidności. To taka męska wersja Liliputa :D Do wyboru masz dwa wykończenia: mosiądz i nieco droższą stal. Ja bym brał mosiądz - raz, że ładnie się spatynuje, a dwa, że kojarzy się z kolorem łuski od naboju. I jest tańsza ;) - ok. 380zł, czyli mieści się w opisywanym przez ciebie przedziale cenowym.

PS. Jeszcze mi się przypomniało - pióro można skrócić wykręcając środkową tuleję; do pióra możesz dokupić opcjonalny klips.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję wam za udzieloną pomoc, wszystkie propozycje łapią się w mój gust, a i ta ostatnia propozycja z mosiądzu daje do myślenia, zwłaszcza że tak jak piszesz łuski mają podobną fakturę 😁 teraz już wiem że prędzej czy później będę chciał rozszerzać kolekcję. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...