Jump to content

Chcę zmienić charakter pisma!

PaJaC

Recommended Posts

Drodzy forumowicze,

Bardzo chcę zmienić charakter pisma o 180°. Moje dotychczasowe pismo jest powiedzmy rozczytywalne i niewiele ponad to. Chciałbym znaleźć swoją wymarzoną czcionkę, którą mógłbym się nauczyć. Sęk w tym, że wpisując w przeglądarce hasła typu: jak zmienić charakter pisma, lub: przykłady czcionek do pisania piórem, wyskakują mi porady typu co poprawić w swoim piśmie lub czcionki na komputer imitujące pismo piórem. 🙁

W związku z tym czy są jakieś strony gdzie mogę znaleźć różne charaktery pism ewentualnie czy forumowicze pomogą i podzielą się swoimi literkami i notatkami? Za wszelką pomoc będę wdzięczny ! 😃

vuw56h0ikkd9.jpg

Spróbuj wpisać w wyszukiwarkę słowo kaligrafia. Oznacza ono sztuke ręcznego pisania - na wiele sposobów. Wujek Gugiel pokazuje piękne filmy instruktarzowe i ciekawe strony (łącznie z samouczkami). Jeżeli chodzi o praktykę - byłam kilka razy na warsztatach kaligraficznych - super przygoda. Polecam.  

• 2 months later...

Ja bym dorzuciła jeszcze łączenie liter (co z pochyłością bardzo ładnie "gra" optycznie).

Jako że również jestem na etapie zmiany, mogę poradzić stare podręczniki kaligrafii "szkolnej i użytkowej", np. Tatucha i Czarneckiego (dostępne na Polonie). Jest tam sporo teorii, rozkładania literek na części pierwsze (metoda genetyczna), omówienie proporcji liter względem linii i siebie nawzajem - słowem całkiem solidna porcja wiedzy jasno i zrozumiale wyłożonej.

Edited by Stalówkowy Potworek
literówka