Skocz do zawartości

Jinhao 500


-Mateusz-

Polecane posty

Panie I Panowie!

Od kilku tygodni jestem w posiadaniu chińskiego piórka Jinhao 500.

Przyszło ono w plastikowym, zgrzanym woreczku, oraz dosyć tandetnym etui, które po zrobieniu zdjęcia powędrowało do kosza, plasticzku nawet nie zachowałem do zdjęcia- nic specjalnego.

Pióro ma dosyć klasyczny i zachowawczy kształt, nie jest przekombinowane. Model ten, jak wiele chińskich kuzynów jest dostępny w kilku opcjach kolorystycznych, mnie urzekła ta, z szachownicą na korpusie, a resztą czarną i złotymi detalami.

Wykonane jest dobrze, jednak trudno mi ocenić trwałość złotych elementów i to jak szybko zacznie się ta powłoka ścierać. Obawiam się, że niestety szachownica będzie ulegała ścieraniu, czego po dokładniejszym przyjrzeniu się widzę przedsmak.
Pióro jest wykonane z metalu- zarówno korpus jak i skuwka, sekcja natomiast jest wykonana z matowego plastiku, cała reszta połyskuje. Moją uwagę zwrócił bardzo ładnie wykonany grawer z nazwą firmy i numerem modelu znajdujący się u dołu skuwki(przy sekcji.) Skuwka mocowana jest na wcisk/zatrzask i jestem niezbyt zadowolony z tego faktu- dużo bardziej pasowałby gwint w moim odczuciu.

Pióro jest ciężkie, można pisać zarówno bez jak i z założoną skuwką na koniec, chociaż w moim odczuciu bez jest na granicy wygody. Z tym, że zazwyczaj piszę z w piórach ?
Stalówka jest, według oznaczenia fką i to się zgadza- pisze dosyć mokro, a zatem widziałem nieco cieńsze f, gdy pióro bywało suchsze. Stalówka nie jest idealna, ale dobra i pisze.

To co mi się nie podoba, to gdy skuwka jest założona na koniec pióra, to nie dochodzi do końca i tworzy nie estetyczną przerwę, postarałem się to uwidocznić na zdjęciach.
Nie mniej pióro oceniam pozytywnie- za kilkanaście złotych otrzymujemy całkiem przyjemne pióro o dobrym wykonaniu i przyzwoitym wzornictwie. Nie jest ono popularne wśród piór sprowadzanych z chin, a sądzę, że warto się nim zainteresować.

Jeszcze garść danych technicznych:
Waga: 40g
Długość -zamkniętego: 13,7cm
otwartego: 11,9cm
z założoną skuwką na koniec: 16,2cm

 

I zdjęcia pióra:

PRHf2i8.jpg

PdcpJ7x.jpg

aFPG1Yq.jpg

SGDCeuQ.jpg

Edytowano przez -Mateusz-
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:thumbup: 

Masa mnie odrzuca, jakoś nie lubię ciężkich piór...

 

Jakoś nie mam ochoty na chinole (wiem, warto). Póki co jestem uczniem i jakoś nie ciągnie mnie do piórek, które defacto nie przydadzą mi się. Trochę jak z atramentami - buteleczki Quinka, WM czy Pelikana mogę nabyć w innych kolorach niż niebieski, ale do notatek w szkole jakoś tak nie przystoi, a potem trudno przeczytać. Cóż... Muszę kupić wszystkie kolorki ;)

Do czego można dojść czytając recenzje piórka...

 

 

Cóż to za mata?

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...