Jump to content

Jakie są pióra z "mokrymi" stalówkami?


Recommended Posts

Potwierdzam, Omasy są soczyste, Pelikany są soczyste, vintage z flexem również, mój Visconti Rembrandt też do mokrych się zalicza. Pilot decimo ma fajna mokrą kreskę, i taką  maślaną stalowke. Stuby od Bexleya są przyjemnie mokre.

Powyższe sprawdzone osobiście :) 

Edited by Nikaa
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Mcarto napisał:

Kaweco Sport, Hero Jumbo 616, Jinhao 599.

Z tym Kaweco Sport bym polemizowal bp jak dla mnie to ono w kategorii mokrych nie jest. Może zależy od grubości stalowki. F-ki bym do mokrych nie zaliczył. Natomiast F-ki od LAMY jak najbardziej.

Link to comment
Share on other sites

Ooo a widzisz:) Kaweco od początku jedzie na "gęściejszym" atramencie Pelikan i na samym początku było mokrawe. Ostatnio trochę się przytkało co mnie cieszy ale kreska dalej jest wyraźna.

Tyle, że z piórami to (wg mnie) trochę loteria - nie raz nie dwa czytałem różne sprzeczne porównania. Wspomniany Baoer 100 dla mnie nie jest mokry;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

@-Mateusz- To może trafiłeś na lepszy egzemplarz, albo coś zmienili w produkcji. Ja swego czasu byłem zafascynowany Baoerami i wszystkie pisały jednakowo sucho. Poza baoerem 508 oraz 100 - te miały inne stalówki (dwie różne), które były bardzo mokre. W pozostałych albo zmieniłem stalówki na Jowo, albo przeszlifowałem na stub - teraz piszą mokro, tak jak lubię. 

Link to comment
Share on other sites

 

18 minut temu, -Mateusz- napisał:

Nie wiem czy taki lepszy, bo trochę drapie i przy szybkim pisaniu i kreśleniu robi przerwy, ale coś jest w stalówce- musi być nie równa czuć, że,,przeskakuje"

Chińska precyzja  :lol:

Potraktuj go może jakimś micromeshem. Moje nie pisały super gładko, ale też nie drapały. Podejrzewam, że jakby były bardziej mokre byłyby przyzwoitymi pisadłami. Tak z ciekawości, jaki to model? Ja przerobiłem kilka sztuk 051, 509, 516, 3035. 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, -Mateusz- napisał:

Nie wiem czy taki lepszy, bo trochę drapie i przy szybkim pisaniu i kreśleniu robi przerwy, ale coś jest w stalówce- musi być nie równa czuć, że,,przeskakuje"

Do wygładzania polecam pilniki z Rossmanna:

pilniki2.jpg

 Na początek z wyczuciem ósemki na nr 2 (zielony), później nr 1(czerwony) - tutaj można dłużej. Innych powierzchni piórem nie dotykamy. Jeśli problem jest baby bottom to powinno pomóc. Ja bym zaczął od dokładnego wymycia a jeśli nie stawia dużego oporu wyciągnięcia spływaka i czyszczenia. 

Link to comment
Share on other sites

Ah, tego też mam. W tym stalówka chyba była troszkę lepsza, ale jak go spiłowałem na stuba, to został moim codziennym pisadłem w dzienniku i na wynos (nie boję się go wsadzić do kieszeni, czy wrzucić do torby - skuwka zakręcana, więc się nie otworzy). Tylko sekcja szybko się zrobiła paskudna, sreberko zmatowiało, pewnie niedługo zacznie odłazić:(

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Lamy nie mam ani żadnym nie pisałem, ale ilekroć porównuję w internetach skany/zdjęcia tego samego atramentu z różnych piór, to ten z Lamy (niezależnie od grubości stalówki) zawsze wygląda blado i sucho :wacko:

Edited by tom_ek
Link to comment
Share on other sites

Ja napiszę trochę przewrotnie, u mnie wszystkie pióra jakie posiadam piszą mokro, niezależnie od firmy/marki, modelu. Preferuję takie pióra i jeśli trafi mi się pióro sucho piszące(a trafia się) to modyfikuje to pióro tak, by pisało mokro. Obiektywnie pióra mokro piszące które tak pisały bez modyfikacji a które posiadam to Lamy Safari(nawet bardzo mokro pisząca), Parkery od modelu Jotter po Sonnet, Pelikan Stola, cała garść chińczyków pod różnymi nazwami i jeszcze parę innych piór o których już zapomniałem ;) Informacja nic nie wnosząca bo temat dość skomplikowany by go krótko opisać. To jak pisze pióro zależy od wielu czynników, od rodzaju atramentu, ustawieniu stalówki itd., ale są pióra które po prostu same w sobie piszą mokro bez żadnych poprawek, przeróbek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...