Skocz do zawartości

Amarok

Użytkownicy
 • Ilość treści

  53
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O Amarok

 • Ranga
  XF

Ostatnio na profilu byli

316 wyświetleń profilu
 1. Jestem zaskoczony jak przyjemnie się tym piórem pisze. Stalówka jest dość mokra, w moim egzemplarzu bardzo dobrze wyszlifowana bez jakiegokolwiek drapania. Muszę się przyzwyczaić tylko do tego, że jest ona zakryta. Odzwyczaiłem się od takiej formy od zamierzchłych czasów podstawówki, kiedy zachwycony byłem moim butelkowo-zielonym Hero.
 2. Z długopisów generalnie korzystam bardzo rzadko, bo to pióra są od podstawówki pisadłami pierwszego wyboru. Natomiast długopis zawsze jakiś na wszelki wypadek był pod ręką - najczęściej coś Montblanca, bo jak już dawno temu polubiłem ich pióra to z rozpędu sympatia przeniosła się i na długopisy. Zwłaszcza wkłady "B" dające tłustą kreskę i piszące w maślany sposób zaspokajały całkiem moje potrzeby długopisowe. Nie spotkałem takiej grubości w innych markach. Natomiast ostatnio wpadł mi w ręce wkład Faber Castell. No i pisze znakomicie. "M"-ka Fabera lepiej niż "M"-ka MB. Hmm... Nie wspominając j
 3. To prawda - te dwa modele to mimo wszystko różna liga - i cenowa, i jakościowa. Gwint trochę "popiskuje" - myślę, że musi się dotrzeć. Ale przygarnąłem mimo tych niedoskonałości. Różne cudaki mam w kolekcji więc i na nową "51" też miejsce się znalazło .
 4. "Piątki" niestety nie mam. Natomiast "Sosnowa zieleń" też jeszcze wygląda ciekawie.
 5. Nowy Parker 51 już jest u nas! Skusiłem się. 😃 W porównaniu z innym klasykiem MB 145 Chopin.
 6. Tak to wygląda, może ciut jaśniejszy natychmiast po zatankowaniu.
 7. No wiem, że średnio na temat, bo to wątek o Watermanie, ale skoro mowa o ulubionych zielonych, to nie mogłem się powstrzymać. Kolor z charakterem, no i pachnie... herbatnikiem, wanilią, ciastoliną. Zapach nie do pomylenia wśród atramentów.
 8. Świeże zdjęcie z dzisiaj. Kto ma sokole oko żeby zidentyfikować jakim piórem pisze PAD?
 9. Gdyby tak jeszcze zrobili M800 w tej kolorystyce...
 10. George Bernard Shaw - seria Writer's Edition z roku 2008.
 11. Rodzeństwo się oburzyło za dyskryminację, więc uzupełniam...
 12. "Odkopałem" ostatnio ponad 20-letnie Penmany Parkera, kolor wprawdzie zdecydowanie ciemniejszy, ale nawet nic się nie wytrąciło na dnie kałamarzy, piór nie zatykają. Wątek o dacie ważności w kategorii ciekawostki.
 13. Poszukując informacji jak czytać zakodowaną datę produkcji na wkładach do długopisów i atramentach Montblanc natknąłem się na taką informację na stronach MB. Patrząc na rekomendację dotyczącą atramentów, pewnie można założyć, że Ci z forumowiczów, którzy mają pokaźne kolekcje atramentów (włączając mnie), posiadają sporo "przeterminowanego" towaru 😀. A może, mimo wszystko, atrament jest jak wino... 😎 "Do refills have a shelf life and how do I know the best before date of my refill? Yes they do indeed. Below you will find the shelf life of different refills: Ink bottl
×
×
 • Utwórz nowe...