Skocz do zawartości

Amarok

Użytkownicy
 • Ilość treści

  37
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O Amarok

 • Ranga
  XXF

Ostatnio na profilu byli

207 wyświetleń profilu
 1. Może fanów długopisów za wielu tu nie ma, ale mamy sekcję długopisową i w ramach tego forum.
 2. Potworku, a na przykład takie - Duke 929 Pinstripe - opisane tutaj: https://zegarkiipiora.com/2014/09/18/duke-929-red-pinstripe-test/ Mam je, linia tej "F"-ki jest dla mnie zbyt szczupła i dlatego za nim nie przepadam, ale może Tobie przypadłoby do gustu. Natomiast nie jest bardzo lekkie, bo korpus ma metalowy.
 3. Albo zwyczajnie w pakiecie była szmatka do wycierania sekcji 😃
 4. A co to jest ten "Supercleaner SC16" reklamowany na pudełku w paru językach?
 5. Niezłe znalezisko, kartony po 120 szt. Gdzie to się uchowało od 1987?
 6. Jaką szerokość linii daje stalówka w stanie wyjściowym tj. przy niewielkim tylko nacisku i czy wówczas stalówka nie ma suchawego charakteru?
 7. To by sugerowało, że jeden z zestawów jest pewnie bardziej szczelny/spasowany i wpływ różnic ciśnienia jest wtedy bardziej widoczny. Swoją drogą ciekawa obserwacja wpływu temperatury. U mnie ta szczelność wydaje się być duża (kolor atramentu nie zmienia się nawet po długim okresie leżenia pióra), ale już nie będę ręcznie dorabiał mikronieszczelności wentylacyjnej 🙂 Tak czy inaczej, to jest jeden z powodów, dla których preferuję modele zakręcane.
 8. Brawurowo. Czyli w tym przypadku najpierw rzeźba potem masa. 🙂
 9. Rezerwista Sheaffer od lat poza służbą, ale nie ma tak lekko.
 10. Są takie pióra, w których niezależnie od rodzaju atramentu "wypełza" on na stalówkę. W zdecydowanej większości przypadków taką przypadłością dotknięte są modele ze skuwką na zatrzask, dużo rzadziej z zakręcaną. Czy można coś z tym zrobić? Wygląda to paskudnie nawet jeśli atrament nie przedostaje się na sekcję. Tu taki niechlubny przykład Sheaffera. Wyciągnąłem go po latach z szuflady i wspomnienia tego atramentu na stalówce wróciły, już zdążyłem zapomnieć, że ten typ tak miał od zawsze. 😬
 11. Rzadko wprawdzie z niego korzystam, ale jak i u Ciebie, trzymam jako towarzysza pióra. 🙂
 12. Życzmy sobie, abyśmy w tym zwariowanym czasie, sami mogli decydować czy chcemy być na kwarantannie domowej czy nie. Wszyscy, którzy z różnych powodów chcecie/musicie zostać w domu, piszecie więcej czy mniej? Znany, pewnie wszystkim, Tuzand, namawia do pisania 🙂
 13. MB nie pozwoli Ci się nudzić. Szykuj portfel. Nie wiem czy już zauważyłeś, ale firma jest bardzo konsekwentna jeśli chodzi o coroczne podnoszenie ceny 🙂 I dotyczy to zarówno flagowej linii, jak i edycji limitowanych. Ale, to tylko pieniądze, nie ma co sobie głowy tym zaprzątać. 🙂
 14. Aż sprawdziłem u siebie - nie widzę graweru. Ołówek był kupiony w salonie MB, więc jest na 100% oryginalny. Wprawdzie zakup sprzed 10 lat, więc może coś się na przestrzeni lat zmieniło.
 15. Krzysiek_W, odnośnie materiału, lawa jest porowata więc po zatankowaniu lepiej dobrze wytrzeć resztki atramentu, bo inaczej szybko złapie przebarwienia na końcu. Też mam Homo Sapiensa, materiał świetny - "ciepły" w dotyku. A, pallad - marzenie.
×
×
 • Utwórz nowe...