Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Do mnie tak na przełomie roku parę piórek wpadło, to się teraz pochwalę.

Na początek - Sporty. Skyline Mint i transparentny Classic: 

Ufx8BrM.jpg

 

Znalazłem też takiego starszego Kaweco, model szkolny, lata '50-'60:

SL4HNqa.jpg

 

I udało mi się jeszcze wylicytować od "rki" takiego fajnego sejfti pena:  Ric-Lei-Gold-Extra.  Gabaryty - jak Kaweco Sport. Rka ocenia go na rocznik 1922. Stalówka nie jest oryginalna, ale za to mniamuśna   :)  - fleksik, tak między F a BB co najmniej.

T2ue9lJ.jpg

wlJHzZh.jpg

 

Jak widać trochę ebonit zaśniedział, ale to się pewnie da łatwo poprawić. W sumie jedyny mankament to brak topu skuwki - powinna tam być biała półkula, prawdopodobnie z galalitu - tak jak na zdjęciu pod spodem. Myślę nad jakimś zamiennikiem - np. z rogu.

Albo pobawię się w małego chemika i spróbuję sam wyekstrahować galalit z... mleka  B)  Gdzieś znalazłem "przepis" jak toto można zrobić, tylko nie wiem, czy mnie żona z domu nie wyrzuci jak będę gotował mleko z octem  :D

 

5654645646.jpg

(źródło: http://estilograficabcn.blogspot.com/p/las-plumas-de-ariel.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja skorzystałam z okazji na aukcji i jako jedyna licytowałam fajnego Pelikana 400NN ze stalówką OBB. Trochę mnie przeraził ten rozmiar, ale gdy już piórko trafiło w łapki me, stwierdziłam z ulgą, że rozmiarem takim da się wspaniale pisać. Wrażenia podobne do pisania stubem - grubość linii zmienia się w zależności od tego, w którą stronę prowadzi się linię i wychodzi całkiem normalne pismo. Na fotografii nowy zielony nabytek w towarzystwie szylkretowego kuzyna.

gallery_2551_65_1610.jpggallery_2551_65_41868.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły [bez problemu i dużo szybciej niż z engeiki] moje chińskie eksperymenty.

Hero 3162 z porcelany z F taka bliska EF i troszeczkę skrobiącą

rBVaGVWrdh-AVr64AADWT6axCRo041.jpg

 

Jinhao X750 Lava Red z M taką bliższą B

SKU221238(16).jpg

 

Szczególnie to drugie pióro sprawia bardzo dobre wrażenie - stalówka masełko, pióro dobrze leży w dłoni choć jest dość ciężkie, sekcja matowa dość miła i trzyma się bardzo dobrze

Hero jest bardzo malutkie, sekcja jest nie do utrzymania w palcach, śliska i malutka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja skorzystałam z okazji na aukcji i jako jedyna licytowałam fajnego Pelikana 400NN ze stalówką OBB. Trochę mnie przeraził ten rozmiar, ale gdy już piórko trafiło w łapki me, stwierdziłam z ulgą, że rozmiarem takim da się wspaniale pisać. Wrażenia podobne do pisania stubem - grubość linii zmienia się w zależności od tego, w którą stronę prowadzi się linię i wychodzi całkiem normalne pismo. Na fotografii nowy zielony nabytek w towarzystwie szylkretowego kuzyna.

 

Wow - wygląda przednio, chociaż ja generalnie mam alergię na stalówki z "O" ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Baoera. Zgodzę się, że jest dobrze wykonany. Gdyby nie czarna, plastikowa "korona" na skuwce byłoby to naprawdę fajne pióro. Skuwka powinna być cała metalowa.

Mnie ta kropka specjalnie nie przeszkadza wizualnie, odnoszę wrażenie, że mnie podgląda :)

Znalazłem dzisiaj Twoją starą recenzję Baoera ''osiem koni". Mógłbyś napisać, jak pióro się sprawuje po takim czasie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mógłbym. Od dawna go nie mam :) W Sumie z chińczyków, które kiedyś namiętnie kupowałem tylko tego Baoera (zapomniałem o nim na śmierć, jest gdzieś w szufladzie), Jinhao X750 (sprawuje się dobrze) i Hero 5028 (jest OK).

Hm. Będę musiał sam się przekonać :) Chyba, że jak Ty, zapomnę o miłości mej młodości :)

No nie, to raptem niecałe 2 lata. Jak młodość, kurdę?

Edytowano przez Wąsaty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...