Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

Te paczki przechodzą przez UC na zasadzie loterii: ta paczka przejdzie, a tę prześwietlimy. I w zasadzie urzędników nie interesuje wartość, jaka jest zapisana na kopercie:) Np. z Chin telefon leci jako "gift" za 10 dolków. Jak trafisz na afisz, to nic nie pomoże. Ale warto sobie uświadomić, że tych paczek są tysiące każdego dnia. 

Co innego natomiast hurtownicy, tam nie ma zmiłuj:) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jakiś rok temu zamawiałam coś z tamtych rejonów świata (Singapur), wartość paczki przekraczała 100$ i paczka po prostu przyszła, bez cła, vatu etc. :/ Przyznam, że bardzo rzadko zdarza mi się coś zamawiać online za granicą (ten Singapur to był jakiś wyjątek, poza tym tylko Amazon, który pobiera zaliczkę na te opłaty i sam to załatwia) i zwyczajnie się nie znam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mkr - masz pecha :) Mnie jeszcze nie zdarzyło się płacić za zakupy u Engeiki. Raz byłem mocno zaskoczony, bo zamówiłem u niego z siedem atramentów i dwa pióra. Paczka była duża, nastawiałem się na VAT a tu niespodzianka. Paczka przyszła w parę dni. Ani cła ani VATu nie uświadczyłem. Niestety u innych sprzedawców - zwłaszcza z USA tyle szczęścia nie miałem i w połowie transakcji płaciłem "bonusy".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mkr - masz pecha :) Mnie jeszcze nie zdarzyło się płacić za zakupy u Engeiki. Raz byłem mocno zaskoczony, bo zamówiłem u niego z siedem atramentów i dwa pióra. Paczka była duża, nastawiałem się na VAT a tu niespodzianka. Paczka przyszła w parę dni. Ani cła ani VATu nie uświadczyłem. Niestety u innych sprzedawców - zwłaszcza z USA tyle szczęścia nie miałem i w połowie transakcji płaciłem "bonusy".

 

Może kolejnym razem mi się poszczęści, bo przesyłka już w drodze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1 zł (słownie: złotówkę polską) kupiłem dzisiaj przezroczyste pióro typu "demonstrator".

W Auchan.

Niestety nie ma białych, ale do wyboru są zielone, różowe, niebieskie (i chyba inne kolory).

Przyjmuje standardowy nabój (długi lub krótki) lub konwerter (Pelikan).

Stalówka stalowa, wygląda na M, twarda.

Działa, pisze całkiem równo, z lekkim oporem lecz nie skrobaniem.

 

Jednak zaskakujące że w tej cenie ktoś jest w stanie wyprodukować i dostarczyć z Chin działające pióro. Zwykle te tańsze kosztują kilka-kilkanaście złotych.

 

Więcej pewnie kosztuje atrament znajdujący się w piórze ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noodler's Marbled Acrylic - Appalacian Pearl to pióro to porażka. Jakbym w rece trzymał....[ musiłabym użyć wyrazów niegrzecznych] - pisze się jak widelcem - jest tak samo sprężysty i flexujący :P i w gratisie śmierdzi - pomimo, że to niby ta nie śmierdząca wersja

 

AppalacianPearl.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam zagwozdkę :D Bo niby stalówka jak w Jinhao 159 tylko jeszcze pozłacana z logiem i napisem jak trzeba, ale wszędzie ten model czyli X450 ma na skuwce logówkę Jinhao i numer modelu, a mój nie ma? :D Haha, chińczycy sami się podrabiają czy takie partie Jinhao też wypuszcza? Bardzo prawdopodobne, że to i tak od nich wypust, wariantów modeli mają multum i zapewne bajzel jak w sejmie. Ot zagwozdka :D

 

Przynajmniej nie śmierdzi. :D

Edytowano przez Admof
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ze sami "się podrabiają" to możliwe :)

mam 250, 450, 500, 750 i każdy ma logo i numer. 

 

 3 - 4 lata temu większość modeli Jinhao nie miały nawet logo na piórach, o numerku już nie wspomnę

 jedynie stalówki były z logo Jinhao,

 ale gdzieś tak od ponad roku starają się podpisywać swoje pióra wraz z numerem pióra -- głównie na skuwce.

Edytowano przez YAMAHAL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znalazłem na e-zatoce Caran d'Ache Leman w fajnej cenie :)

Zdjęcie jeszcze z aukcji, ale dziś do mnie dotarł, więc postaram się go obfotografować jak znajdę chwilkę.

 

tPMVFkf.jpg

 

Muszę przyznać, że od modelu Geneve do Lemana Cd'A poczynił znaczące postępy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, mam porównanie z wcześniejszym modelem, tj. Geneve (alias Equinoxe) i muszę przyznać, że kilka szczegółów dopracowali. Stalówka jest bardziej "maślana", choć z jej elastycznością nadal jest marnie. Poza tym gwint przy sekcji nie uwiera w palce tak, jak w poprzedniku.

A ponieważ udało się trafić na noworoczną wyprzedaż w Hiszpanii (dalej nie było tanio, ale dużo taniej niż w La Couronne, o polskich sklepach nie wspominając) to delektuję się jak anakonda po połknięciu antylopy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...