Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pochwal się kiedyś kolekcją Sheafferów. Ostatnio zaczęły mi się naprawdę podobać, a z tego, co kojarzę, to Twoje ulubione pióra (albo gdzieś w czołówce ulubionych)

Ulubione, w czołówce są inne.

A to takie skromne stadko na razie, mnie wyjątkowo podeszły. Do paru modeli chyba muszę się jeszcze sama przekonać, ale przecież z nikim się nie ścigam o nie ;)

Kup kiedyś, sprawdź, może akurat. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VFM jest fajne, nieduże, ale gość pancerne, lakier matowy ładnie wygląda, pomarańczowe było moim pierwszym piórem. Jednak polecam bardziej niewiele droższego (no powiedzmy niewiele) Prelude w matowym wydaniu. Stalówka  fajniejsza i wchodzi konwerter, pancerność podobna i skuwka lepiej sie trzyma na końcu korpusu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ender jak ci się nią pisze? to jest stalówka kaligraficzna tak? No myślę że nie ostatnia ale to bardzo drogie pióra. Ja uwielbiam patrzeć na te pióra, jest na tubie filmik gdzie jakaś kobieta pisze tym piórem, dźwięk stalówki oszałamia, wygląd pióra oszałamia po prostu zachwyt. Też zamówiłem sobie Nakayę ale na razie nie zdradzę jaką :P

 

Pisze się dość dobrze, miękko ale poprzez fakt, że jest to Soft Flex M, to niestety nie można powiedzieć, że jest to flex… np. do kaligrafii

 

Już bliżej Falcon-owi do takiego stwierdzenia, zwłaszcza jeśli chodzi o wyjściową grubość (F) i rozpiętość (tak na mój gust BB)...

 

Falcon, ciut, naprawdę ciut twardszy, natomiast łatwiej w nim utrzymać grubą linię...

 

Poniżej zdjęcie z pisania, nazwa powoli, reszta szybko, jak widać Falcon więcej oferuje...

 

Na samym dole taka niepozorna stalóweczka flex - większe możliwości (EF-BBB) ale bardzo mokra (strzępi bestia przez to) i powolna, bo jak ciut szybciej to szklanką po łapkach daje... ;)

 

AOgYF1T.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...