Skocz do zawartości

Moje atramenty, prawie wszystkie


mihauk

Polecane posty

Wpisałem parę atramentów. 
To dość kiepskie narzędzie. Brakuje możliwości wstawiania zdjęć - które i tak trzeba zrobić, żeby próbkować kolory. Słowem: przerost formy nad treścią. Są znacznie lepsze narzędzia. 

Niewielką część moich atramentów pokazuję na blogu i na instagramie. Przyjdzie moment, że będą tam wszystkie... :hmm1:

Edytowano przez Wieczny wagarowicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie się nie zgadzam. Idealne, żeby wysłać komuś listę atramentów, by móc się wymienić próbkami. Przydatne, żeby sprawdzić, które próbki już się ma, albo których kolorów się jeszcze nie używało. Nie mówiąc o currently inked, z którego korzystam namiętnie. Poza tym FPC jest darmowe, stworzone przez „jedno z nas” i naprawdę wiele osób z tego korzysta, co ułatwia sprawę. 
Te małe kwadraciki z kolorami, to akurat najmniej istotna strona tej strony. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy tak organizuje kolekcję, jak mu wygodniej. Mnie FPC nie pasuje - i wszystko w temacie.   

9 minut temu, alrun napisał:

Idealne, żeby wysłać komuś listę atramentów, by móc się wymienić próbkami.

Pod warunkiem, że się próbkami wymienia... ;)

Całość moich kolekcji mam na HDD, w jednym miejscu. No dobra, do całości to jeszcze trochę brakuje... Albo mi się nie chce, albo nie mam czasu... Ale powoli to ogarnę...

Cyhmx4D.jpg

Edytowano przez Wieczny wagarowicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @alrun. Narzędzie niezwykle przydatne, też korzystam aby pamiętać co wlałem do piór. Czasem sprawdzam przed zakupem, czy jakiś atrament już mam. ;) Bardzo łatwo odfiltrować wspólne z innym użytkownikiem atramenty aby nie przeszkadzały w uzgadnianiu wymiany próbek. Rozwiązaniom lokalnym "na HDD" brakuje tych wspólnych opcji i dzielenia się listą. Co do koloru - tak czy inaczej najlepiej oglądać na żywo na papierze, więc zamiast zdjęć mam archiwum papierowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wieczny wagarowicz napisał:

Wpisałem parę atramentów. 
To dość kiepskie narzędzie. Brakuje możliwości wstawiania zdjęć - które i tak trzeba zrobić, żeby próbkować kolory. Słowem: przerost formy nad treścią. Są znacznie lepsze narzędzia. 

Niewielką część moich atramentów pokazuję na blogu i na instagramie. Przyjdzie moment, że będą tam wszystkie... :hmm1:

O nie wiedziałem, polecisz jakieś lepsze? Takie ktore tez dają mozliwość share'owania listy i nie wymagają zakodowania sobie samemu bazy i frontendu (co umiem i pewnie bym zrobił gdybym wolal na to przeznaczyć czas ;) Chetnie sprawdzę inne. 

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tom_ek napisał:

Nie korzystam, nie potrzebuję. Rozpoznaję swoje atramenty, pamiętam, jakie mam, wiem, co mam w jakim piórze zalane. Może gdybym miał setki buteleczek...

No własnie ja zacząłem uzywać po przekroczneiu setki butelek i prawi esetku piór, z czego zwykle od 4 do 12 w rotacji "inked". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mihauk napisał:

polecisz jakieś lepsze?

Powyżej masz screen tego, czego używam. 
Mnie to wystarcza. Bo i tak nie wymieniam sie próbkami z innymi. To, co w atramentach mnie interesuje najbardziej, to kształt butelki, jej forma; zawartość jest na drugim miejscu. 
Acha... program ogarnia również i to, co gdzie wlewam... Jest tak elastyczny, że tę bazę danych mogę dowolnie kształtować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2020 o 23:07, Wieczny wagarowicz napisał:

Powyżej masz screen tego, czego używam. 
Mnie to wystarcza. Bo i tak nie wymieniam sie próbkami z innymi. To, co w atramentach mnie interesuje najbardziej, to kształt butelki, jej forma; zawartość jest na drugim miejscu. 
Acha... program ogarnia również i to, co gdzie wlewam... Jest tak elastyczny, że tę bazę danych mogę dowolnie kształtować. 

super,

na Twoim insta jest zdjęcie,  jakieś takie  coś Visconti_vs_Oase_Malala ,

nie wiem co bo nie raczyłeś opisać. po kształcie butelki lewej zgaduje, ze japończyk ale nie wiem czyj i jak się nazywa, po kształcie butelki prawej zgaduje, że Visconti ale nie wiem który kolor
ten sam kształt butelki japończyka opisujesz jako : oase malala i  oaso malala, gugiel  nic mi nie zwraca na takie przeszukania dostaje "oasis masala" zupełnie nie na temat

raczysz się podzielić wiedzą podstawową : nazwa atramentu, producent, kraj pochodzenia.. było by miło gdyby jeszcze sklep, z którego atrament został nabyty...?
 

mi wszystko jedno jakiej aplikacji użyjesz, byle informacja była pełna, bo hasztag to nie jest informacja wyczerpująca
dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, zara99 napisał:

po kształcie butelki lewej zgaduje, ze japończyk

Chińczyk.

13 minut temu, zara99 napisał:

zgaduje, że Visconti ale nie wiem który kolor

Sepia.

 

13 minut temu, zara99 napisał:

ten sam kształt butelki japończyka opisujesz jako : oase malala i  oaso malala

OASO. Jeśli gdzieś było Oase - to była literówka. 

 

13 minut temu, zara99 napisał:

gugiel  nic mi nie zwraca

A mnie wyświetla. Innego google mamy, czy co?

KTSRyUJ.jpg

 

13 minut temu, zara99 napisał:

raczysz się podzielić wiedzą podstawową : nazwa atramentu, producent, kraj pochodzenia..

Pisałem o tym w wątku '@tramentoteka'. Ale proszę bardzo, replay:

Oase-malala-green-asparagus2-887x887.jpg

Kupowałem na aliexpress. 

A tak w ogóle, to było takie szybkie zdjęcie dla @Topaza (jeśli mnie moja starcza pamięć nie myli) zestawiające urodę Chińczyka z wątpliwą urodą Visconti.

Edytowano przez Wieczny wagarowicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...