Skocz do zawartości

Poszukiwanie Sailora 1911 ze zwariowaną stalówką


Polecane posty

Dzień piękny bardzo wszystkim 

Przeglądając ostatnio piórowe internety w niezamierzonym poszukiwaniu kolejnego obiektu pożądania trafiłem na ciekawe stalówki jakie mogą znaleźć się w piórach Sailor tutaj i tutaj. Ostatecznie prowadzi to do sytuacji, że zamarzyło się mi pióro Sailor 1911 Large ze stalówką Naginata Cross Concord. I teraz pytanie czy kojarzycie mili Państwo jakieś miejsce, sklep (w granicach i poza granicami naszej pięknej ojczyzny) gdzie byłaby możliwość nabycia, zamówienia takowego pióra z tak zwariowaną stalówką?? 

Z góry dziękuję uprzejmie za wszelkie wskazówki. 

Z wyrazami szacunku 

Prawie zdrowy (tylko pióroza) B. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudne zadanie...podejrzewam, że gdzieś da się znaleźć, ale w moim "go-to" sklepie (nibs.com) dla tego typu ciekawostek znalazłem taki komunikat...a to nie wróży dobrze 😉

 

"Please note that due to high demand, Sailor has suspended new orders for all specialty nibs"

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Intelins napisał:

Trudne zadanie...podejrzewam, że gdzieś da się znaleźć, ale w moim "go-to" sklepie (nibs.com) dla tego typu ciekawostek znalazłem taki komunikat...a to nie wróży dobrze 😉

 

"Please note that due to high demand, Sailor has suspended new orders for all specialty nibs"

  

To bardzo źle wróży :(:( :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalówki specjalne w Sailorze znacząco ostatnio podrożały (nawet dwukrotnie), zmieniły design i są montowane w piórach ze specyficznym pierścieniem. Dodatkowo, producent zdecydował, że liczba sklepów, które będą mogły je oferować klientom zostanie docelowo ograniczona do 50 punktów na całym świecie (z czego 25 w Japonii).

Aktualna lista sklepów ze stalówkami specialty:
http://www.sailor.co.jp/specialnib_shops#top

Jeśli ktoś odwiedza Japonię, to sprawa nie wygląda dramatycznie, ale lepiej skontaktować się wcześniej ze sklepem, czy jest ta wersja, której się szuka.

Do przeczytania,
Marcin

1.png

2.png

3.jpg

Do przeczytania,
Marcin

Edytowano przez Pioromaniak.pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.07.2019 o 17:38, Pioromaniak.pl napisał:

Stalówki specjalne w Sailorze znacząco ostatnio podrożały (nawet dwukrotnie), zmieniły design i są montowane w piórach ze specyficznym pierścieniem. Dodatkowo, producent zdecydował, że liczba sklepów, które będą mogły je oferować klientom zostanie docelowo ograniczona do 50 punktów na całym świecie (z czego 25 w Japonii).

Aktualna lista sklepów ze stalówkami specialty:
http://www.sailor.co.jp/specialnib_shops#top

Jeśli ktoś odwiedza Japonię, to sprawa nie wygląda dramatycznie, ale lepiej skontaktować się wcześniej ze sklepem, czy jest ta wersja, której się szuka.

Do przeczytania,
Marcin

Ooooooo bardzo dzięki wielkie. Teraz tylko pozostaje odcyfrować japońskie krzaczki i kontaktować się ze sklepami :D

Ciekawe czy jeżeli by skontaktować się bezpośrednio z Sailor-em to czy byliby chętni na realizację indywidualnego zamówienia :hmm1:. Chyba sprawdzę jeszcze taką opcję bo widzę, że ceny w porównaniu do standardowej wersji Large ze zwykłą stalówką są trzy a nawet i cztery razy wyższe :w00t:. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jeszcze, czy taki PenDoctor (nibdoctor??) pokroju Mark Bacas (nibgrinder.com) byłby wstanie przemodelować standardową stalówkę Sailora w rozmiarze B lub Zoom albo Music na takiego Naginata Cross Concord?? Myślicie, że warto z czymś takim do niego się zwracać? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytać zawsze możesz, jak się dowiesz, to po prostu daj znać ;-).

Z tego, co słyszałem Naginata-togi (chyba) powstaje po zeszlifowaniu stalówki muzycznej do architecta.

Swoją drogą, jak dla mnie te wszystkie stalówki "speciality" to taki trochę wól do karety- coś takiego w piórze na zwykłe naboje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, drEvil napisał:

Swoją drogą, jak dla mnie te wszystkie stalówki "speciality" to taki trochę wól do karety- coś takiego w piórze na zwykłe naboje?

Z tym się zgadzam. Nie wiem jak toto pisze, ale wygląda brzydko, łeee...

Edytowano przez tom_ek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.07.2019 o 21:29, Klerk napisał:

Ja jeszcze muszę sporo poćwiczyć, ale @syrius spoko by zrobił :D :clap1:

Podpytam :D

 

Dnia 9.07.2019 o 16:23, drEvil napisał:

Swoją drogą, jak dla mnie te wszystkie stalówki "speciality" to taki trochę wól do karety- coś takiego w piórze na zwykłe naboje?

 

Dnia 9.07.2019 o 23:09, tom_ek napisał:

Z tym się zgadzam. Nie wiem jak toto pisze, ale wygląda brzydko, łeee...

Ja osobiście mam raczej mieszane odczucia w tej materii gdyż z jednej rzeczywiście tego typu stalówki w piórze na naboje, jednocześnie podnoszące jego cenę prawie czterokrotnie, to abstrakcja. Natomiast z drugiej strony istnieje wersja  1911 Realo gdzie już mamy wbudowany tłok (Piston Filling System), a także są limitowane wersje i edycje specjalne Sailora 1911 wykonane z ebonitu i wykańczane w technice Maki-e (na naboje, sic!). Myślę, że do tych wersji Sailor również może na życzenie klienta zamontować którąś ze swoich specjalnych stalówek, a przynajmniej gdybym ja prowadził taki biznes to bym na to pozwalał. 

Pozostaje jeszcze kwestia potrzeby poczucia indywidualności, swoistego posiadania czegoś unikatowego i wyjątkowego w zalewie masowej produkcji. Coś czym sama się czasem kieruję wybierając chociażby stalówkę w kolejnym piórze, które może mieć każdy. Gdy takiego Japończyka (np.. Sailor 1911) można dostać bez większego problemu w Polsce (co prawda drożej niż bezpośrednio z Japonii ale można) to już posiadanie go ze stalówką MF, Zoom lub Music daje małe poczucie posiadanie czegoś wyjątkowego. Szczególnie w gronie piórowych laików którzy piór używaj z racji zajmowanego stanowiska i prestiżu ale już niekoniecznie zdają sobie sprawę z istnienia czegoś więcej ponad F, M i B. Myślę, że ta potrzeba indywidualności, w wieku i na stanowisku na którym już nie wypada mieć fioletowo-różowo-miętowych włosów oraz ubrań kupowanych od meneli spod budki, potrafi nasze działania kierować w bardzo ciekawe i czasem nieoczekiwane kierunki. 

Reasumując z pewnych, nieracjonalnych, a nawet bardzo emocjonalnych względów, jestem bardzo na tak w kwestii "Special Nib" w piórze na naboje przy jednoczesnym głębokiemu żalu, że (potencjalnie) owe stalówki nie są montowane w piórze z ciekawszym systemem napełniania.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Stosowano takie cóś już w "wintydżowych", przedwojennych piórach, służyło zaś do ustawiania miękkości stalówki: im niżej suwak przesunięty, tym twardsza stalówka, posunięcie w górę uwalniało jej sprężystość, "fleksowatość" (o ilem dobrze zidentyfikował stalówkę).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.11.2019 o 20:20, Pawel. napisał:

@Pioromaniak.pl trochę odkurzę temat, wiesz może co to za pałąk nad stalówką Naginata Emperor  i do czego on służy?


Paweł,

to konstrukcja, która pełni tę samą funkcję co stare overfeedy (np. w Onoto), czyli dodatkowe spływaki nad stalówką. Ma na celu zagwarantować podawanie odpowiedniej ilości atramentu. W opisach producenta ten element jest oznaczany słowem "bar".

22 godziny temu, tom_ek napisał:

Stosowano takie cóś już w "wintydżowych", przedwojennych piórach, służyło zaś do ustawiania miękkości stalówki: im niżej suwak przesunięty, tym twardsza stalówka, posunięcie w górę uwalniało jej sprężystość, "fleksowatość" (o ilem dobrze zidentyfikował stalówkę).

Tomek, słusznie zauważyłeś! Akurat w Emperorze nie ma regulacji, ale podobnie wyglądający mechanizm w Justusie służy właśnie temu :). Tak to wygląda od strony inżynieryjnej (patent Pilot Justus):

image.png.48af2a6607aa376eead867054a1f6383.png

Na "starym" Pióromaniaku garść więcej: Pilot Justus miał zostać bohaterem

Do przeczytania,
Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...