Skocz do zawartości

Pióro wieczne do 3000 PLN


IVLIVS

Polecane posty

Witam

Zwracam się do was z prośbą o pomoc w wyborze pióra wiecznego, w przedziale cenowym 2000 - 3000 PLN. Niestety ostatnimi czasy moje ulubione pióro odmówiło dalszej współpracy, a jako że jest to dla mnie rzecz niezbędna, poszukuję jakiegoś nowego. 

Z cech jakie powinno ono posiadać, zależy mi zwłaszcza aby:

  • Pisało się nim perfekcyjnie gładko - lubię bardzo mokre stalówki
  • Miało stalówkę w rozmiarze F ewentualnie M - acz generalnie o linii raczej wąskiej
  • Było utrzymane w eleganckiej stylistyce - ale zdecydowanie nienudnej, drobna doza ekstrawagancji mile widziana
  • Co najważniejsze, dawało po prostu przyjemność z pisania

Z góry dziękuję za wszystkie opinie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sailor king of pen ebonite. Da się kupić na Ebay z Japonii i przy odrobinie szczęścia na cle w podanej kwocie. Moim zdaniem zdecydowanie fajniejszy od nakaya, którą też w sumie lubię, ale KOP sprawia mi większą przyjemność przy pisaniu. Do tego skromne, nietuzinkowe i szalenie wygodne. Do 3000 w grę wchodzi zwykła stalówka (f,m,B). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest spore. Popatrz na you tubie są porównania z innymi piórami. Jest również bardzo lekkie i świetnie leży w dłoni. 

To rozmiarówka niewiększa od mb 149, czy pelikan m1000, ale znacznie lżejsze. Jak na moje dłonie ma idealne proporcje. Osobiście nie lubię cienkich piór.

Jedyny mankament to stosunkowo mały konwerter. Pióro podaje obficie atrament, także trzeba często napełnia jak ktoś dużo pisze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim budżetem szukałbym czegoś nietuzinkowego. Może coś z firmy Omas? Na forumowym bazarku jest Ogiva Alba. Za pozostałą kwotę można kupić hektolitry atramentu.

Pióro tej firmy brałbym ze względu na to, że firma niedawno zbankrutowała. Przed chwilą wszedłem na ich stronę i widzę że ktoś kupił prawa do nazwy i ją reaktywuje. Użytkownik sbrebrown z yt robił recenzję tego pióra i takie posiada: opowiadał że na aukcjach po bankructwie firmy pióra osiągały bardzo wysokie ceny. Szukałbym tych produkowanych przed upadkiem, zbyt często wykupowanie praw do marki ma cel czysto biznesowy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...