Skocz do zawartości

Siemandero ! :)


elwis

Polecane posty

Witam serdecznie Szanownych Forumowiczów!

Jestem miłośnikiem pięknych, starych rzeczy, solidnie zbudowanych, w czasach kiedy ksiegowi mieli g**ucio do gadania, a liczyła się jakość. Dlatego zamiast kina domowego posiadam zestaw Pioneera z początku lat 90-tych, słucham vinyli, zbieram stare zegarki mechaniczne, piszę starymi piórami, zbieram stary sprzęt Unitry ale na szczęście żonę mam 4 lata młodszą :D 

Pozdrawiam z miasta Księżnej Daisy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kleks napisał:

Ja tam mam Technicsa :P

Chwal się :) 

Ja mam:

Piec A-701R

Tuner F-550RDS

Korektor GR-777

Magnetofon CT-S610

CD PD-S801

ale patefon Unitra GS-464 z wkładką MF-105

Kolumny JPW 910ML mają już 20 wiosen.

Miałem kino domowe Yamahy 7:1 z dobrej średniej półki i stary Pioneer wciągnął je nosem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Wzmacniacz Technics SU-VZ220, magnetofon RS-B605 i tuner Cambridge T500. A najlepsze z tego są kolumny Sony E30, które też mają ze trzydzieści lat, ale dają radę, że ludziom szczęki i uszy opadają. No i cooo? :P

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kleks napisał:

No dobra. Wzmacniacz Technics SU-VZ220, magnetofon RS-B605 i tuner Cambridge T500. A najlepsze z tego są kolumny Sony E30, które też mają ze trzydzieści lat, ale dają radę, że ludziom szczęki i uszy opadają. No i cooo? :P

Ten licznik na LED-ach w RS to mi się zawsze podobał :) Kolumny to prawdziwe cacka - gratuluję!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, zmechu napisał:

ZRK RM-222, cały czas na chodzie, i niesamowity urok KSU z kaset na tym sprzęcie...

Znam te klimaty - ja na moim ZRK RB-3200 zdzieram Defekt Muzgó i stare T-Love :D

Szkoda, że mi się limit zdjęć skończył, bo wrzuciłbym fotkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2017 o 21:55, elwis napisał:

 

Miałem kino domowe Yamahy 7:1 z dobrej średniej półki i stary Pioneer wciągnął je nosem :)

 
 
 

Witaj elwis,

... no proszę. To mamy podobne odczucia. Zestaw Technicsa: amplituner  SA-EX510, odtwarzacz cd SL-PG580A, magnetofon RS-AZ6, do tego podpięte dwa zestawy głośników - Quadral oraz stary Altus 120

Mam też zestaw Yamahy (nie pamietam symboli, a teraz jestem poza domem i nie mam jak sprawdzić), to wprawdzie amplituner + odtwarzacz cd/dvd z kategorii kino domowe, jednak w przypadku odsłuchu płyt cd to technics bije to to na głowę. Podłączenie cd technicsa do amplitunera yamahy nieco poprawia wrażenia ale i taka konfiguracja nie jest w stanie zbliżyć się do technicsa w układzie "rodzinnym".

 

Edytowano przez marecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasza ostatnia wymiana zdań, jako żywo, przypomniała mi scenę z filmu Alternatywy 4, jak żona pana Kotka powiedziała, że - Profesor nie chciał oddać klucza, ale w końcu powiedział, że skoro jesteśmy substytutkami... A pan Kotek na to - Nie, no! Na moją żonę substytutka? Ja mu chyba dam w mordę.. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, marecki napisał:

Ani mi to głowy nie przyszło :)

Lepiej niech się @elwis odezwie jak tam reanimacja Sheaffera przebiega... Pacjent żyje? 

Ave! Na razie Sheaffera nie dotykałem, bo szlajałem się na delegacji, a w domu mam remont - w związku z powyższym moja szanowna żona jest "ciut" wyczulona na punkcie straty czasu w postaci moich hobby - jednak w ciągu 2-3 dni chwycę się za piórko i wrzucę zdjęcia :)

Co do sprzętu audio, to nie mogę o sobie powiedzieć "audiofil" bo jestem za cieńki "w uszach" ale po prostu lubię dobre brzmienie generowane przez starą elektronikę zasilaną solidnym trafem :) Z tersztą to samo mam z autami - lubię stare sześciocylindrowe jednostki no i V8 :D

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...