Jump to content

Pióro Montegrappa Desiderio Black


Zygii

Recommended Posts

Witam,

 

Trochę przypadkowo wszedłem w posiadanie pióra  Montegrappa, dostałem je jako nagrodę za pracę na podsumowaniu rocznym w mojej firmie. Nie spodziewałem się wyróżnienia, a jeszcze większym zaskoczeniem była forma tej nagrody. Niestety jestem laikem w temacie piór nigdy dotychczas nie używałem do pisania piór wiecznych. Nie zdziwcie się więc że w mojej głowie zrodziło się pytanie, czy istnieje jakaś  realna szansa żeby takie pióro sprzedać? i tutaj drodzy forumowicze proszę Was jako znawców tematu o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście że jest szansa na sprzedanie tego pióra, dlaczego miałoby być inaczej?

Nawet przy bardzo dużym upuście wydaje się być to utrudnione na allegro, pisząć to myślałeś o allegro, czy też o jakimś  innym  portalu aukcyjnym, gdzie można byłoby takie ogłoszenie zamieścić?

Link to comment
Share on other sites

Jest kilka możliwości sprzedaży tego pióra, zaczynając od allegro, olx czy nawet e-bay. Również tutaj mamy własne targowisko na którym handelek kwitnie. Najważniejszą sprawą pozostaje cena jaką chciałbyś uzyskać za to pióro. Od razu i trochę brutalnie pozbawię Cię złudzeń: o cenie sklepowej zapomnij. Nawet jak byś miał wszysykie papiery do niego, to też byś tyle za niego nie dostał.

Link to comment
Share on other sites

Jest kilka możliwości sprzedaży tego pióra, zaczynając od allegro, olx czy nawet e-bay. Również tutaj mamy własne targowisko na którym handelek kwitnie. Najważniejszą sprawą pozostaje cena jaką chciałbyś uzyskać za to pióro. Od razu i trochę brutalnie pozbawię Cię złudzeń: o cenie sklepowej zapomnij. Nawet jak byś miał wszysykie papiery do niego, to też byś tyle za niego nie dostał

Dzięki za odpowiedź Na razie badam popyt i podaż produktu na rynku, zdaje sobie sprawę z faktu że cenna sklepowa jest nie możliwa do uzyskania woogle o wystawieniu w takiej kwocie nie myślałem, dlatego też pisałem o znacznym upuście wcześniej, natomiast nie chciał bym go oddać też za pół darmo, dlatego 1000 - 1100 mniej od wartości sklepowej wydaje się być sprawiedliwe.  Mam jeszcze jedno pytanie, jeżeli Ty byłbyś w takiej sytuacji, o jakim przedziale kwotowym byś myślał?

Link to comment
Share on other sites

Panowie dyskusja o cenie, czyli potencjalna informacja handlowa, chyba nie powinna się odbywać publicznie. Myślę że prywatna wiadomość to lepsze rozwiązanie. Nie jestem ekspertem i nie znam rynku, ale zakładam, że 60-70% w sytuacji gdy dane dobro nie jest szczególnie pożądane jest realne. W przypadku tak drogich piór, problem jest z głębokością rynku, tu nie ma aż tak wielu nabywców by liczyć na 90-95% ceny sklepowej. Uważam że pierwsze nad czym powinieneś się zastanowić to czas, tzn. jak szybko chcesz to pióro sprzedać, lub też jak długo jesteś gotów czekać. Im więcej masz czasu tym większa jest szansa sprzedać to pióro po wyższej cenie. Przy czym sugerowałbym coś większego niż allegro, może ebay.com lub.de, możesz też spróbować wystawić to pióro na jakimś dużym anglojęzycznym forum poświęcony, piórom. W twojej sytuacji zacząłbym od tego właśnie kroku i zaryzykował 85%, ale od ceny w euro nie PLN, czyli z rynku niemieckiego, francuskiego, czy angielskiego.

Powodzenia.

 

Swoją drogą gratuluję sukcesu, szkoda że nie chcesz z nim zostać, bo piór faktycznie bardzo ładne, ale rozumiem w pełni decyzję.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...