Skocz do zawartości

Duża dłoń... Duże pióro... Jakie?


jazzy

Polecane posty

Dłoń mam niemałą, więc i pióra dobieram sobie spore.

Dopiero zaczynam przygodę z piórami i w tej chwili jestem posiadaczem tych piór, które przypasowały mi rozmiarem, urodą i funkcjonalnością:

 

Waterman Exception Ideal 

Twisbi Diamond 580 AL

Lamy Al-Star (mogłoby być większe)

 

 

Poszukuję ładnego, fajnie piszącego  pióra, większych gabarytów...    Myślałem jeszcze o zakupie wkrótce Pilota Justus 95.

 

Co wy byście mi polecili..?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam za odpowiedzi.

 

@rafi206

Fajnie, niedrogie pióro.. ciekawe jak stalówka sie sprawuje przy tym poziomie cenowym.

 

@egzo18

Justusa już mam upatrzonego na ebayu z Japonii..!

Prawie 5 stów taniej, więc super. Tylko się zastanawiam, czy tego tysiaka mozna by jeszcze lepiej zainwestować..?..chociaż ten Pilocik jest naprawdę kuszący  :)

 

@Prumar

Montblanc 149 byłby SUPER..! :)   ale ta cena  :huh: 

Parker Duofold  świetny.. tylko słyszałem, ze stalówkę ma wyjątkowo twardą?

Sheaffer Legacy.. jest trochę mniejszy?.. bo ciągłe zakładanie i ściaganie skuwki przy notowaniu jest trochę upierdliwe po pewnym czasie.

 

@patefonik

Pelikan M1000 pióro piękne. Marzenie.. !  ..ale cena  :blink:  Mimo wszystko warto?

 

Może jeszcze jakieś piórka by sie nadały na dużą łapę..?

Edytowano przez jazzy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, montegrappa nero uno, albo gladki albo wersja linea (nacinany).stalówka maślana.

a jeżeli ma być konkretnie ciężkie to cross pearless.

a jak ma być tylko duże to też conklin duragraph, albo któraś delta bo widziałam szeroką i długą ale modelu nie pomne. jakiś marlen też by mogł być..

może tez byc Jinhao np.: x450 jako wersja budżetowa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wiadrowod

Kupiłem z ciekawości jinhao 159 z przesyłką wyszło mnie jakieś 40 zł pióro nie jest małe, wręcz przeciwnie, pisze bardzo solidnie. Moim zdaniem jako budżetowe duże pióro to nr 1, o x450 będę mógł wypowiedzieć się w poniedziałek ;)

jeżeli szukasz czegoś konkretniejszego (solidnej marki) polecam Pelikana M800, M1000 jest większy, ale niestety nie miałem okazji przetestować i nie mieści się obecnie w moim budżecie. 

 

porównanie MB 149 Z Jinhao 159 -----> 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto. M1000 to świetne pióro. Leży w ręku lepiej jak Mb149. Mam oba, używam oba m1000 mnie pasuje bardziej. Można je trafić w cenie znacznie lepszej niż katalogowa, oczywiście trzeba wyczekać..

Inna sprawa, co to znaczy duże pióro. W moim przypadku to średnica sekcji, czyli miesiąca gdzie trzymam, długość ma znaczenie praktycznie niewielkie. Oczywiście pisze o sobie. Świetnie spisie mi się namisu nova, masywne, ciężkie, ale w sumie nie jakoś duże.

Jest jeszcze cross peerless, też świetne pióro.

Edyta

Jest jeszcze Aurora optima, niby nie wielkie a dobrze mi się pisze.

Edytowano przez patefonik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Właśnie zamówiłem w Japonii  

Mam nadzieję, ze wkrótce skorzystam również  z Waszych pozostałych  podpowiedzi   ;)

 

Na pierwszy rzut poszło zamówienie Pilota Justus 95   :) ..... z przesyłką nie cały tysiak 

 

stalówka F i wersja STRIPE paseczkowa,  taka jak tu:

 

 

 

Proszę o jeszcze inne sugestie dotyczące dużych piór, które są warte, by je mieć  ..   :)

Edytowano przez jazzy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...