Skocz do zawartości

Pilot Plumix


Alveryn

Polecane posty

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pisałam nim (i tylko nim) przez mniej więcej pół roku i byłam zachwycona, zwłaszcza, że kupiłam je przez zwykły przypadek. Był to mój pierwszy kontakt z Fką i od tej pory trzymam się tego rozmiaru. Strasznie je wymęczyłam i porysowałam, jednak pod koniec zeszłego roku zdarzyła się katastrofa. Piórko stoczyło mi się z biurka i stalówka nieco się wygięła. Pisać, pisze, jednak był to chyba ten jeden upadek za dużo i od tej pory leje atramentem, bardzo przy tym brudzi i drapie. Było mi go żal, zwłaszcza, że jest jedyne w swoim rodzaju - jeszcze przed tym, jak je kupiłam, musiała się w nim rozlać część atramentu i, wbrew pozorom, wygląda to fantastycznie. Bez pośpiechu zabieram się do zakupu kolejnej sztuki. Powoli, bo jestem (póki co) wiernym używaczem nie więcej niż jednego pióra na raz. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

skrzypiący plastik przy skuwce się wyrabia po kilku zamknięciach i już nie skrzypi, przy pierwszym wbiciu naboju faktycznie pisze sucho ale to też mija.

@sheena777, zastanawiam się jak to zrobiłaś, że u Ciebie linia jest właściwie dość cienka? moje BB zostawia ślad jak packa do cekolu. staram się trzymać pióra tak pod kątem 45 st. w stosunku do kratki i nie wychodzi mi tak ładnie.

20130420213303.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skuszona recenzjami, kupiłam Plumixa za 25 zeta + przesyłka. Pióro przyszło wczoraj, załadowałam nabój czarnego Pelikana i zaczęłam pisać. Oto efekty i moja opinia:

Jaka to stalówka? M? B?

EDIT: Przepraszam za zamieszanie, już widzę, że napisałaś - przegapiłem.

Dołączam się do pytania - jak udaje Ci się tak pisać stalówką BB - zastanawiam się nad "B" Pilota 78G, ale po obejrzeniu paru zdjęć wydawało mi się, że jest niemożliwe pisać pismem tej wielkości, co Twoje.

Edytowano przez dr_Fell
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używacie w Plumixie tłoczka czy naboi? Niestety tłoczek Pelikana okazał się za ciasny dla mojego Plumixa i radośnie sobie pękł, zastanawiam się czy to wina felernego tłoczka czy wymiarów Pilota.

To pismo stalówką BB jest dosyć dużo, mi się komfortowo udaje nim pisać powyżej 1cm. Robiłem próby z pismem o wysokości 5mm, dało się choć czytelnością nie grzeszyło :) Niestety nie mam tych notatek pod ręką. A B w Pilocie 78g jest raczej zwykłą, nie ściętą stalówką. Będzie dużo mniejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używacie w Plumixie tłoczka czy naboi? Niestety tłoczek Pelikana okazał się za ciasny dla mojego Plumixa i radośnie sobie pękł, zastanawiam się czy to wina felernego tłoczka czy wymiarów Pilota.

To pismo stalówką BB jest dosyć dużo, mi się komfortowo udaje nim pisać powyżej 1cm. Robiłem próby z pismem o wysokości 5mm, dało się choć czytelnością nie grzeszyło :) Niestety nie mam tych notatek pod ręką. A B w Pilocie 78g jest raczej zwykłą, nie ściętą stalówką. Będzie dużo mniejsze.

Pilot 78G w wersji B ma właśnie stalówkę B do kaligrafii. Zastanawiam się pomiędzy Plumixem a 78G ze względu na to właśnie, że to automatycznie rozwiązuje problemy z tłoczkiem. Co do sposobu pisania - jest to chyba kwestia odpowiedniego kąta trzymania pióra. W piśmie sheena77 większość linii przypada na cieńszą krawędź pióra. W miejscach pisanych grubszą krawędzią chyba faktycznie widać "BB".

Część ludzi pisze tymi piórami tak, że 80% linii ma prawie maksymalną grubość.

Edytowano przez dr_Fell
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używacie w Plumixie tłoczka czy naboi? Niestety tłoczek Pelikana okazał się za ciasny dla mojego Plumixa i radośnie sobie pękł, zastanawiam się czy to wina felernego tłoczka czy wymiarów Pilota.

Z myślą o Plumixie kupiłem chiński tłoczek, ale odkąd zaopatrzyłem się w strzykawkę, nawet nie pomyślałem o przymiarce tłoczka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Sprawdziłem tłoczek w Plumixie. Ten sprzedawany na allegro z atramentem Camlin zmieścił się, chociaż bardzo ciasno siedzi w sekcji. Przy skręcaniu pióra słychać jak ociera o wnętrze niesymetrycznego korpusu.

pira00011.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokupiłam do swojego tłoczek "zwykły de luxe", niestety pokrętło i metalowy pierścień latają na boki. nic nie wycieka, ale zrobiony jest słabo, jak za cenę dwóch atramentów Camlin z tłoczkami gratis ;) kupiłam też watermanowy de luxe w stacjonarnym sklepie, bo potrzebowałam na już, ale również był kiepski...

20130516164257.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...