Jump to content

Baoer 3035


Recommended Posts

Witam. Parę dni temu doszła do mnie przesyłka z Chin z piórem Baoer 3035. (To takie pióro do złudzenia przypominające Monteverde Impresa). Niestety, nie udało mi się dokonać rozruchu. Po zatankowaniu do konwertera pisze bardzo chimerycznie, przerywa, po dłuższej przerwie nie startuje, nawet z kleksa. Moczyłem sekcję ponad dobę w wodzie z odrobiną płynu do mycia naczyń. Nic nie pomogło. Chcę rozebrać sekcję w celu wyszczotkowania jej elementów ale nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać. Czy spływak ze stalówką się wykręca czy są na wtyk. Pomóżcie.

Link to comment
Share on other sites

Wypłukaj woda, wysusz dokładnie i zatankuj przez stalówke.

Stalówkę razem ze spływakiem wyciągniesz z sekcji. Chwyć mocno przez kawałek szmatki dla poprawienia uchwytu i powinno wyjść. Za dużo ze spływakiem nie kombinuj, bo pogorszysz.

I przestańcie narzekać na chińskie pióra.

A do Impresy to raczej podobny jest Baoer 051, nie 3035. Mam też takiego i jest bardzo fajnie piszący.

Edited by Wąsaty
Link to comment
Share on other sites

Masz rację Wąsaty, wprowadziłem w błąd pisząc o 3035 myśląc o 051, bo właśnie o to pióro chodzi. Metodę ze szmatką zastosowałem ale widocznie jestem za cienki w uszach... :) może z wyczuciem rzecz jasna jakieś kombinerki? Może ktoś kojarzy jakiś film instruktażowy na YT?

Link to comment
Share on other sites

Tankuję zawsze przez starówkę a problem jest właśnie, że nie wiem czy to gwint czy wtyk. Jak będę szarpałł gwint, nic to nie da, natomiast jak zacznę kręcić coś, co jest na wtyk, to spływak szlag trafi. Posiadasz takie pióro - jesteś w stanie stwierdzić czy to gwint czy wtyk?

Link to comment
Share on other sites

Mam 051b i nie miałem specjalnych problemów z wyciągnięciem stalki, ale robię to w takiej grubszej rękawicy do zmywania naczyń, dla poprawy chwytu i wyeliminowania poślizgu. W 051 spływak i stalowkę się wyciąga, nie wykręca. Czasami pomagają delikatne ruchy na boki podczas ciągnięcia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...