Skocz do zawartości

Graf von Faber-Castell Heritage collection


visvamitra

Polecane posty

Z okazji 255 rocznicy powstania firmy, Graf Von Faber Castell zaplanował wypuszczenie na rynek edycji limitowanej piór dedykowanych hrabinie Otylii i hrabiemu Aleksandrowi von Faber-Castellom. Kolor piór nawiązuje do barw,  w których utrzymane były pokoje w wybudowanym przez Faber-Castellów zamku.

 

Będzie pióro zielone

 

2141206204.jpg

i fioletowe

2141206203.jpg

 

Skuwki wykonano ze srebra, stalówki ze słota. Powstanie 1898 egzemplarzy każdego z piór. Cena - no cóż, było jasne, że tanio nie będzie, ale i tak robi się smutno: prawie 1500 euro

 

Na szczęście w cenie zaledwie 25 euro pojawi się również fioletowy atrament. Na niego mogę sobie pozwolić :)

 

gvfc_ink_bottle_violet_blue.jpg

 

Zdjęcia pochodzą ze stron sklepów Novelli.it i La Couronne du Comte.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielone pióro fajne, ale nie mogę już sluchać o kolejnym fioletowym atramencie!

Dali by jakąś ładną, ciepłą, żółtą zieleń. Wiem wiem, Moss Green jest bardzo udany ale na jego bazie można by jeszcze jakąś wariację zrobić.

Albo pomarańcz wpadający w czerwień.... O! Może coś w stylu Habanero Noodlersa.

Takich kolorów brakuje na rynku, jak są, to najczęściej słabo dostępne.A nie, znowu fiolet.... ;)

Rok 2016 ma chyba kolor fioletowy....

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...