Skocz do zawartości

Które pióro z elastyczną stalówką dostępne w Polsce wybrać do codziennego pisania?


Polecane posty

Cześć! Jestem tu chyba od ponad roku, ale ciągle mam dylemat związany z wyborem odpowiedniego pióra. Chciałbym kupić sprzęcik z elastyczną stalówką (zmienna grubość linii) do codziennego pisania. Mam takie zboczenie, że od 6 lat prowadzę pamiętniki i chciałbym, by wreszczcie wyglądały, jak trzeba. Widuję czasem przedwojenne dzienniki i po prostu kocham to, jak są napisane. "Zwykli" ludzie mają charakter pisma doskonalszy niż dzisiejsi profesorzy, wszystko pisane piórem... Coś pięknego. Niestety nie mam pojęcia o tym, co kupić, by mieścić się w budżecie (100-200zł) i osiągnąć zmienną linię pisząc powoli, starannie. 

 

Możecie coś doradzić? Mam co prawda "wyrobione" pismo ręczne, ale chciałbym dopracować je mając do dyspozycji sprzęt różnicujący poszczególne linie zależnie od nacisku. Co powinienem wybrać? Nie będzie to pióro przenośne, ale fajnie, gdyby nie była to sama stalówka maczana w tuszu. Konieczne jest też, by pióro to było dostępne w polskim sklepie (nówka) bez sprowadzania. 

 

Z góry dziękuję za pomoc, mam nadzieję, że coś się znajdzie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce się nie uda, chyba, że akurat któryś z forumowiczów wystawi na Targowisku pióro z flexem / semi-flexem. Polecam eBaya albo europejskich sprzedawców. Pióro Namisu Nova jest oferowane z tytanową stalówką, która wprawdzie nie jest klasycznym flexem, ale pozwala w pewnym stopniu różnicować linię. Można również spróbować zapolować na tanie niemieckie pióra, które nie są fleksami, ale mają sprężyste stalówki pozwalające na zróźnicowanie linii: Geha 790, Reform 1745. Inne modele: Osmiroid 65/75, Hero 395, pióra Onoto (ale ceny często znacznie przekraczają 200 PLN).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram tego Wing sunga 590. Stalówka rzeczywiście jest miękka, tylko pióro jest ogromiaste. Można jednakże wyjąć stalówkę i wsadzić do Jinhao 250, 450 lub 750, bo mają ten sam rozmiar #6.

I wtedy faktycznie jest super :) Zwłaszcza, że w budżecie zostaje na kilka atramentów :)

Edytowano przez Wąsaty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Raczej będzie twarda stalówka, ale oczywiście nie mówie tego na 100 % pewności.

Na zasadzie pompki? Zależy co masz na myśli pisząc pompka :) W tym piórze to jak widac jest system aerometryczny, czyli gumka w otoczce blaszanej. Co ciekawe - jest wykręcany, więc spokojnie możesz wsadzić nabój bądź konwerter. Chociaż po co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...