Skocz do zawartości

Brandy Dazzle - Diamine


visvamitra

A  

16 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się ten kolor?

    • Tak
    • Raczej tak
    • Trudno powiedzieć
      0
    • Raczej nie
    • Nie


Polecane posty

Jakiś czas temu Diamine postanowiło pójść w ślady spółki J. Herbin i zaproponować miłosnikom artykułów piśmienniczych serię atramentów z błyszczącymi drobinkami. Osobiście nie lubię takich atramentów. J. Herbin nie ma patentu i w sumie nie jest to nic nowego (są na rynku lsniące atramenty do kaligrafii), ale kiedy Diamine weszło z linią Shimmering inks poczułem niesmak. Niesłusznie. Klienci powinni mieć wybór a jedna firma nie powinna mieć monopolu na inkausty z błyskotkami. Ja ich nie uzywam, bo nie lubię. Są jednak osoby, u których lśniące pismo mieniące się reflaksami złota / srebra wywołuje uśmiech. 


 


Romii podesłał mi flaszki całej linii. Dzieki niemu mogłem przetesować całą linię i wrzucic te recenzje. Recenzje obfotografowałem po upływie około 3 miesięcy od ich napisania. W tym czasie atramenty lekko wyblakły i straciły sporto połysku. Osobiście w żyiu nie kupiłbym flaszki, ale wybór pozostawiam  wam :)


 


Ciekawy jestem, jaki kolor zaproponuje w tej sytuacji J. Herbin? Diamine uderzyło mocno wchodząc z linią dziesięciu kolorów:


 


  1. Blue Lightning
  2. Blue Pearl
  3. Brandy Dazzle
  4. Golden Sands
  5. Magical Forest
  6. Night Sky
  7. Purple Pazzazz
  8. Red Luster
  9. Shimmering Seas
  10. Sparkling Shadows

fpn_1455912638__brandydazzle_botltlr.jpg


 


Brandy Dazzle byłoby całkiem sympatycznym atramentem, gdyby nie zawierało tych %$^&%$ drobinek. Nie lubie ich. Nic na to nie poradzę.


 


fpn_1455914902__brandydazzle_diamine_is.


 


Atrament na ręczniku kuchennym


 


fpn_1455915869__brandydazzle_rk.jpg


 


Software ID


 


fpn_1455915028__brandydazzle_leuchtturm_


 


 


Tomoe River, Kaweco Sport Classic, B


 


fpn_1455914943__brandydazzle_diamine_tom


 


fpn_1455914954__brandydazzle_diamine_tom


 


fpn_1455914963__brandydazzle_diamine_tom


 


Leuchtturm 1917, Kaweco Sport Classic, B


 


fpn_1455915044__brandydazzle_leuchtturm_


 


fpn_1455915011__brandydazzle_leuchtturm_


 


fpn_1455915020__brandydazzle_leuchtturm_


 


fpn_1455915035__brandydazzle_leuchtturm_


 


Oxford, Hero 5028, stub 1,9


 


fpn_1455914974__brandydazzle_diamine_ox.


 


fpn_1455914986__brandydazzle_diamine_ox2


 

 

PS: Również De Atramentis niedługo zaproponuje linię błyszczących inkaustów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa seria. Oczywiście jako ciekawostka, a nie użytkowy płyn.

Buteleczka wydaje się szklana, zakrętka plastikowa. Trochę utrudniająca napełnianie pióra, szczególnie pod koniec zawartości.

Kolor ciekawy, choć trochę zbyt nasycony pomarańczowym/żółtym. Krwista czerwień (typu Oxblood czy Red Dragon) z drobinkami byłaby bardziej zjawiskowa i przydałaby się do pisania życzeń na święta bożonarodzeniowe ;)

Poza tym recenzja ciekawa i mam nadzieję, że uda Ci się zaprezentować wszystkie kolory serii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atrament piękny, a zwłaszcza drobinki.

Mam jednak pytanie: czy wszystkie zdjęcia zamieszczone w recenzji wykonałeś 3 miesiące po napisaniu? Pytam, bo na niektórych zdjęciach jest więcej, a na niektórych mniej blasku. Ale jeśli faktycznie po trzech miesiącach zostaje tyle, ile widać, to... zacznę się rozglądać za tym atramentem.

Ciekawa jestem, kiedy będzie dostępny w Polsce - i za ile.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ofercie firmy Standardgraph również występują tego typu atramenty z mieniącymi się drobinkami, a na dole etykiety grubym drukiem zamieszczona jest informacja ostrzegająca o nienapełnianiu tym atramentem piór wiecznych - ciekawe czy te drobinki również nie zaczopują nam pióra na amen... :unsure:

Edytowano przez Kalixt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ofercie firmy Standardgraph również występują tego typu atramenty z mieniącymi się drobinkami, a na dole etykiety grubym drukiem zamieszczona jest informacja ostrzegająca o nienapełnianiu tym atramentem piór wiecznych - ciekawe czy te drobinki również nie zaczopują nam pióra na amen... :unsure:

Jak się zaczopuje,to się wypłucze i odczopuje, a błyszczeć będzie nadal ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ofercie firmy Standardgraph również występują tego typu atramenty z mieniącymi się drobinkami, a na dole etykiety grubym drukiem zamieszczona jest informacja ostrzegająca o nienapełnianiu tym atramentem piór wiecznych - ciekawe czy te drobinki również nie zaczopują nam pióra na amen... :unsure:

 

​co prawda mam i używałem tylko J.Herbin Gris Orageux, ale zaświadczam, że nic nie betonuje i nie zasycha, a używałem i z grotem OB i XF. także tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobinki w piórze, to jak kawałek drutu w snopowiązałce...albo jak grzechoczący kamień w kontrabasie...ale OK, jak chcecie - Wasze życie, Wasze drobinki...

Krzysiu, jeśli zepsuje mi się pióro przez ten drut albo kamień, kupię nowe, Może sheaffera, może aurorę albo crossa.... I dale będę pisać drobinkami. Dzięki temu przemysł piórowy nie upadnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu, jeśli zepsuje mi się pióro przez ten drut albo kamień, kupię nowe, Może sheaffera, może aurorę albo crossa.... I dale będę pisać drobinkami. Dzięki temu przemysł piórowy nie upadnie :)

 

Iza!!! Jesteś dla mnie motywacją, drogowskazem i tlenem w butli nurkowej, który chce łapczywie pobierać i do swoich płuc tłoczyć bezustannie! Dziękuję Ci za te słowa otuchy, od dziś jesteś Drobinką idealną! B)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza!!! Jesteś dla mnie motywacją, drogowskazem i tlenem w butli nurkowej, który chce łapczywie pobierać i do swoich płuc tłoczyć bezustannie! Dziękuję Ci za te słowa otuchy, od dziś jesteś Drobinką idealną! B)

Wkradła Ci się literówka: jestem drabinką idealną, po której będziesz mógł się wspinać na kolejne szczeble kariery :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...