Skocz do zawartości

Kaweco - albo coś jeszcze innego?


Polecane posty

Po latach przerwy wracam do pióra- mam nadzieję, że choć odrobinę poprawi to czytelność mojej dokumentacji.

Ale wcześniej potrzebuję zaopatrzyć się w sprzęt- podobają mi się aluminiiowe Kaweco Sport. Z tym, że jest pewien szkopuł... mał zapas atramentu. Czy model Special pozwala na zastosowanie "klasycznego" konwertera albo "większych" naboi?

Jeśli nie Kaweco, to czy są jakieś podobne pióra "pancernej" konstrukcji- tak, by dało się je wrzucić do kieszeni bez obaw o katastrofę?

Lamy Al-Star też są niczego sobie, ale tam chyba szyjka jest plastikowa a skówkę skuwkę* się zatrzaskuje (nie zakręca)?

Z góry dziękuję za pomoc.

[edycja]

*Mać pietruszki! Jak to zrobić mogłem? Swoją drogą, kiedyś napisałem "żm" w notatkach. Z historii- i niech ktoś zgadnie o co chodziło. Sam miałem problem.

Edytowano przez drEvil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Zapas atramentu w Kaweco Sporcie może nie być problemem, gdybyś zawsze miał przy sobie zapasowy nabój. Do speciala chyba wchodzi już długi nabój/konwerter.

Sheaffer Prelude z tego co mówią też jestem pancernym piórem. Mógłbyś też rozważyć Faber Castell e-motion.

 

 

(...)

Lamy Al-Star też są niczego sobie, ale tam chyba szyjka jest plastikowa a skówkę się zatrzaskuje (nie zakręca)?

(...)

Skuwkę!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodziło o "Rzym"?  :)

Tak. A czytając notatki, kiedy ich treść nieco wyparowała z głowy własnym oczom nie wierzyłem.

 

Trzeba zakładać konwerter danego producenta czy można wybrać dowolny, byle zgadzał się kaliber i mocowanie naboju? Istnieją zamienniki (mam na myśli raczej "lepiej" niż "taniej")?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zakładać konwerter danego producenta czy można wybrać dowolny, byle zgadzał się kaliber i mocowanie naboju? Istnieją zamienniki (mam na myśli raczej "lepiej" niż "taniej")?

Nie trzeba. Ważne żeby wejście było to samo. Tylko że nawet jeśli kaliber jest ten sam, to może nie pasować np. przez to ze korpus się zwęża a tłok konwertera jest szeroki. To się jednak rzadko zdarza. Np konwerter Pelikana jest dość szeroki i mimo że wejściem pasuje do Watermana Hemisphere, korpusu nie da się zakręcić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...