Skocz do zawartości

Paskudny babol w reklamie Sheaffera!


ArielN

Polecane posty

Ojej, konkurs!

Hmm, trudne. Bardzo trudne. Co to może być? :)

(Czy mój pierwszy post na PWF nie był przypadkiem związany właśnie z tą reklamą? :))

Mam pewną teorię. Spiskową, jak zwykle.

Legacy miał na początku problem z m<cenzura> s<cenzura>. Z problemem miał się uporać Legacy 2, ale w momencie, kiedy startowała kampania promocyjna, nie było jeszcze pewności co do konkretnego rozwiązania, w związku z czym z<cenzura> w reklamie n<cenzura> u<cenzura> z<cenzura> w<cenzura> s<cenzura>.

(Chyba za dużo nie podpowiedziałem? :))

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze w reklamie nie ma błędów - w piórze zamontowany jest konwerter TD który można wyjąć i zamiast niego stosować naboje. A ponieważ konwerter (pojemnik na atrament w specjalnej obudowie - taki sam jak we wcześniejszych TD) jest wyjmowalny, cały mechanizm nie jest dodatkowo uszczelniony tak jak modele z lat 50 w związku z czym system wymaga dwóch cykli pracy tloka aby pobrać maksymalna ilośc atramentu. Sheaffer uwzględnił to chyba nawet w instrukcji obsługi z tego co pamiętam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Sheaffer z braku zdjec Legacy II użył poprostu gotowych zdjęć które były w archiwum? W końcu różnice nie są aż tak zaznaczone. Mozna tez przypuszczac ze w momencie powstawania reklamy styliści mogli jeszcze dopracowywac model wiec kto wie, moze to jednak Legacy II przed ostatecznym liftingiem? W ten sam sposób (w ostatniej chwili) wprowadzono takze zmiany w linii Valor i znacznie zmodyfikowano gwint, który wyglada inaczej w wersji Retail niż w reklamach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja teoria spiskowa brzmiała tak: Legacy miał na początku problem z mocowaniem skuwki. Z problemem miał się uporać Legacy 2, ale w momencie, kiedy startowała kampania promocyjna, nie było jeszcze pewności co do konkretnego rozwiązania, w związku z czym zdjęcie w reklamie nie uwzględnia zmiany wyglądu sekcji.

Może w momencie przygotowania reklamy Legacy 2 miał być po prostu dłuższym Legacy 1?

Dodanie plastikowej "oponki" i metalowego pierścienia, to główny wyróżnik Legacy 2, a później Heritage.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, od czego się mają różnić. W porównaniu z konkurencją, Legacy, Intrigue i Valor mają swój specyficzny urok, wyróżniają się. Między sobą też się mocno różnią.

"Gifty", Agio czy Prelude rzeczywiście giną w tłumie. Ten ostatni może trochę mniej ze względu na nawiązania do klasycznych wykończeń Sheaffera.

Legacy 1, 2 i Heritage to w zasadzie trzy wersje tego samego pióra, będącego aktualną inkarnacją serii PFM/Imperial. Trudno oczekiwać rewolucyjnych zmian.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Samo pióro jest świetne.(...)

A klips fatalny :D Co tu dużo mówić, ktoś go po prostu na koniec na szybko przykleił.

Wracając do błędu w reklamie oraz Legacy:

PFM to niebywały sukces marki Sheaffer. Seria V to pióro, którego aukcje obserwują ze szczególną uwagą. Legacy popsuł legendę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legacy to bardzo dobre pióra, ale niektóre iteracje tego modelu rzeczywiscie są niezbyt udane.

:ph34r:;):D

Te pióra są do niczego!

Oto kilka przykładów (i jest to jedynie wierzchołek góry lodowej):

1. Pękająca wewnętrzna skuwka w 2/3 egzemplarzach;

2. Wycierający się gwint od mechanizmu w 3/3 przypadkach;

3. Przeciekający niby touchdown w 1/3 przypadkach;

4. Odpadająca skuwka w Legacy I (wada fabryczna, która podyktowała wprowadzenie Legacy II).

Pominąłem wady egzemplarza Linear Matte. Jemu poświęcę cały oddzielny wątek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pominąłem wady egzemplarza Linear Matte. Jemu poświęcę cały oddzielny wątek.

;)

Nie mogę się doczekać, aż sobie ulżysz. A ja się zgodzę, bo przećwiczyłem go dogłębnie :ph34r:

Wady "jedynki" doprowadziły do powstania "dwójki", którą z kolei zastąpił Heritage - pozbawiony nawiązania do TD. Zabrakło chęci albo umiejętności, bo przeciek zawsze można zlikwidować dodatkowym o-ringiem.

(Wystarczyłoby wytłoczyć rowek w dolnej części "naboju" i wstawić tam "oponkę" domykającą szczelinę między "nabojem" a sekcją. Ale najpierw trzeba chcieć :D).

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli Legacy II, te pióra są moim zdaniem całkiem niezle dopracowane

Prawie. Tylko że ślepa skuwka w Linear Matte jest metalowa ze stosunkowo ostrym wewnętrznym gwintem, gwint na korpusie natomiast - plastikowy. W miarę używania daje to efekt zbliżony do wielokrotnego nakręcania gwintownicy. Gwint szybko zanika, a raczej odrzyna się długimi wiórami przy nieuważnym zakręcaniu. Gdyby dali do wnętrza ślepej skuwki plastikową wkładkę z gwintem - byłoby to o wiele trwalsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...