Skocz do zawartości

Szukam pióra z tłoczkiem, max 300 zł.


Polecane posty

Jak w temacie, czy w tym zakresie znajdę coś innego niż Pelikan? (Który od mojego zakupu jakieś 8 lat temu chyba znacznie podrożały)

Fajnie by było gdyby skuwka była zakręcana, a sklep/sprzedający w Polsce. ;)

No i zdecydowanie nie konwerter. Ewentualnie wkręcany nie wciskany jak nabój.

Znajdę takie cudo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

TWSBI przyszło już jakiś czas temu i bardzośmy się polubili. W pierwszej chwili myślałam, że stałowka EF jest dla mnie za cienka, ale jak się już przestawiłam (mój dotychczasowy Pelikan ze stalówką F pisze zdecydowanie grubiej) to okazało się swietne do pamiętnikowania i dłuższych notatek. Pismo się tak nie zlewa. :)

A ja zobaczyłam taką aukcję i zastanawiam się co o niej sądzić. Nie znam specjalistycznego piórowego słownictwa angielskiego na tyle żeby mieć pewnośc, że dobrze rozumiem co czytam, czy moglibyście mi coś podpowiedzieć? http://www.ebay.com/itm/262157432421?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Poprosiłam sprzedającego o próbkę pisma, bo na zdjęciu nie ma, jednocześnie nie bardzo wiem jak zrozumieć stwierdzenie "not tested or filled". Że nigdy w życiu czy przez tę osobę? Dopytuję o to sprzedawcę, ale jeśli to nie jest dla Was kłopot podpowiedzcie mi proszę na co zwrócić uwagę. Musze powiedzieć,że tak jak zielony nigdy mnie nie powalał, tak ten mnie urzekł. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter - dla Ciebie każda naprawa jest łatwa :)

99% nas nawet by tego pióra nie rozebrała bez uszkodzenia - nie mówiąc już o poskładaniu spowrotem.

Lepiej, szczególnie dla kogoś nowego poszukać pióra z opisem że jest po serwisie, z wymienionym zbiornikiem, sprawne i piszące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'pióromagik' we właściwym slangu = 'pendoctor', a @Piter22, to faktycznie osoba godna polecenia w temacie naprawy piór o czym niejeden forowicz się już przekonał. :D Dodam, że moim zdaniem piórko z aukcji jest całkiem ciekawe i chyba (to zależy od niezbędnego zakresu serwisu) nawet cena nie jest zbyt wygórowana. To wszystko zależy od natężenia Twojej piórozy. Zastanów się, bo jeszcze masz szansę się wycofać ;), albo skończysz tak jak ja (i inni :P) przepłacając nieraz za coś... "must have". ;)

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'pióromagik' we właściwym slangu = 'pendoctor', a @Piter22, to faktycznie osoba godna polecenia w temacie naprawy piór o czym niejeden forowicz się już przekonał. :D Dodam, że moim zdaniem piórko z aukcji jest całkiem ciekawe i chyba (to zależy od niezbędnego zakresu serwisu) nawet cena nie jest zbyt wygórowana. To wszystko zależy od natężenia Twojej piórozy. Zastanów się, bo jeszcze masz szansę się wycofać ;), albo skończysz tak jak ja (i inni :P) przepłacając nieraz za coś... "must have". ;)

Dziękuję za wyjaśnienia. :)

Natężenie mojej piórozy... W prawdzie nie znam się na firmach (jeszcze), ale takie pióro było moim marzeniem od podstawówki.;) To jak to zmierzyć?

Jeśli chodzi o pióro z aukcji to dziękuję za pomoc. Na razie poczekać na odpowiedź od sprzedawcy, a potem będę dumać. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...