Skocz do zawartości

Kolekcja 0,95


rbit9n

Polecane posty

Leica we współpracy z S.T. Dupont wypuściła kolekcję 0,95. W jej skład wchodzą (każde do kupienia osobno, za niemałą ilość gotowizny):

- obiektyw Leica Noctilux-M 50mm f/0.95 ASPH, "Edition 0.95"
- pióro wieczne S.T. Dupont for Leica 0.95 Fountain Pen
- roller S.T. Dupont for Leica 0.95 Rollerball Pen
- długopis S.T. Dupont for Leica 0.95 Ballpoint Pen
- brelok S.T. Dupont for Leica 0.95 Keyring
- zapalniczka S.T. Dupont for Leica 0.95 Lighter

 

Taka ciekawostka dla fotografów, pióromaniaków i palaczy. I kluczników z Notre-Dame. Pióro nawet ładne, ale bez czerwonej kropki...

 

Fountain_pen_0.95_1024x1024.jpg?v=144716

 

TBPhotography-6963_1024x1024.jpg?v=14473

 

W każdym razie gdybym był fanem Leiki, to bym kupił. Ale że nie jestem, to nie. Bo wiecie, Leica to taki FED, tyle że niemiecki ;)

Edytowano przez rbit9n
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie jasności obiektywu, to jest otworu względnego, to kiedyś na jednym forum "fotograficznym" ludziska ciekawe teorie snuli na temat tego, jak to możliwe, żeby obiektyw był jaśniejszy niż 1,0. A jest to możliwe jak najbardziej, co wynika z matematyki po prostu: za Wikipedią.

 

Kiedyś, jak się jarałem canonem, to marzyłem o siódemce z czymś takim:

 

Canon7_095_06.jpg

 

http://www.klassik-cameras.de/Canon_RF.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leica we współpracy z S.T. Dupont wypuściła kolekcję 0,95. W jej skład wchodzą (każde do kupienia osobno, za niemałą ilość gotowizny):

- obiektyw Leica Noctilux-M 50mm f/0.95 ASPH, "Edition 0.95"

- pióro wieczne S.T. Dupont for Leica 0.95 Fountain Pen

- roller S.T. Dupont for Leica 0.95 Rollerball Pen

- długopis S.T. Dupont for Leica 0.95 Ballpoint Pen

- brelok S.T. Dupont for Leica 0.95 Keyring

- zapalniczka S.T. Dupont for Leica 0.95 Lighter

 

Taka ciekawostka dla fotografów, pióromaniaków i palaczy. I kluczników z Notre-Dame. Pióro nawet ładne, ale bez czerwonej kropki...

 

W każdym razie gdybym był fanem Leiki, to bym kupił. Ale że nie jestem, to nie. Bo wiecie, Leica to taki FED, tyle że niemiecki ;)

 

Na takie pióro raczej mnie nie stać, ale breloczek za 175 zielonych nie powinien mnie zrujnować. I będzie pasowal do mojej Bessy R4. Ładny, gustowny, ot po prostu metalowe kóleczko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rbit9n - zadowolony jesteś? Nie żałujesz podmiany? Ja mamwłaśnie dylemat bo jednak FF z jasnymi stałkami canona dają jakość, która niezmiennie powoduje u mnie banana na twarzy. Jest jeden problem - wielkosc i waga. Jestem ciekaw czy te małe aparaty dają dobra jakość? Dużo im jeszcze brakuje? Masz moze cos z profesjonalnej optyki? Jeśli tak to jak się to spisuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na chwilę obecną generalnie to już im od dawna nic nie brakuje - używam już dłuższy czas Fuji X-E2 po zmianie z Nikona pełnoklatkowego (dwa pro korpusy z samymi topowymi szkłami) i jestem zadowolony - w końcu "noszę się na lekko", a nie jak obładowany szerpa. Jedyne gdzie bym wolał Nikona to szybka akcja (szybkie sporty i tego typu tematy). A tak to używam właśnie Fuji X-E2 i Leica M i ten zestaw jest dla mnie idealny bo jest mały i lekki a mogę nim to wszystko co mogłem Nikonem (i jest tak samo dobrze, a pod pewnymi względami nawet lepiej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rbit9n - zadowolony jesteś? Nie żałujesz podmiany? Ja mamwłaśnie dylemat bo jednak FF z jasnymi stałkami canona dają jakość, która niezmiennie powoduje u mnie banana na twarzy. Jest jeden problem - wielkosc i waga. Jestem ciekaw czy te małe aparaty dają dobra jakość? Dużo im jeszcze brakuje? Masz moze cos z profesjonalnej optyki? Jeśli tak to jak się to spisuje?

 

ambarasik drogi Przyjacielu. ja nie fotografuję cyfrówkami. wszystko co jest na moim blogu, tyczy się aparatów na film. to znaczy mam cyfrówkę, ale jej nie używam. no sporadycznie. jak Bombi, słoń który ma trąbę, lecz na niej nie trąbi.

 

a gdybym miał kupować cyfrówkę, to chyba bym nabył sony nex.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na chwilę obecną generalnie to już im od dawna nic nie brakuje - używam już dłuższy czas Fuji X-E2 po zmianie z Nikona pełnoklatkowego (dwa pro korpusy z samymi topowymi szkłami) i jestem zadowolony - w końcu "noszę się na lekko", a nie jak obładowany szerpa. Jedyne gdzie bym wolał Nikona to szybka akcja (szybkie sporty i tego typu tematy). A tak to używam właśnie Fuji X-E2 i Leica M i ten zestaw jest dla mnie idealny bo jest mały i lekki a mogę nim to wszystko co mogłem Nikonem (i jest tak samo dobrze, a pod pewnymi względami nawet lepiej).

 

Tylko, że Leica stoi o niebo wyżej niż najlepszy Nikon i Canon :P

A ja się zastanawiam nad przejściem na pełną klatkę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióro jest fajnie dopracowane wizualne i w swym zamyśle, w mojej opinii spójne z linią Leiki. Poza tym pokazuje jak grać czernią oraz fakturą i nie stworzyć kolejnego"barokowego, pozłacanego rokoko" zwanego klasykiem. To tak jak z ubiorem faceta - jak dziadzia założy źle skrojony czarny garnitur to zwie to klasykiem bo większość tak sie nosi. Jak Dawid Bekham założy nie za duży, dobrze skrojony czarny garnitur, to wygląda jak to pióro - z klasą i nowocześnie co wcale nie oznacza modnie - po prostu klasycznie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióro jest fajnie dopracowane wizualne i w swym zamyśle, w mojej opinii spójne z linią Leiki. Poza tym pokazuje jak grać czernią oraz fakturą i nie stworzyć kolejnego"barokowego, pozłacanego rokoko" zwanego klasykiem. To tak jak z ubiorem faceta - jak dziadzia założy źle skrojony czarny garnitur to zwie to klasykiem bo większość tak sie nosi. Jak Dawid Bekham założy nie za duży, dobrze skrojony czarny garnitur, to wygląda jak to pióro - z klasą i nowocześnie co wcale nie oznacza modnie - po prostu klasycznie

Za blisko 900 zielonych nie spodziewam się niczego mniej, a za to dużo więcej. Oferta skierowana do snobów wysokiego sorta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co potwierdza, że pióro znajdzie swoich nabywców. Leika jest tak właśnie postrzegana - tylko właśnie przypisanie do marki mnie powstrzymuje przed wpisaniem na liście zachcianek jako jedno z najlepiej zgranych estetycznie piór z udziałem czerni. I nie dlatego, że snob to cos złego tylko dlatego, że Leika to nie marka znana z piór wiecznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...