Skocz do zawartości

Wybór pióra z nieco wyższej półki


palkia

  

8 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Które pióro w twojej opinii jest lepsze?

    • 1
      7
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      1


Polecane posty

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem jednego z niżej wymienionych piór:

 

1.Cross 23kt Townsend Brushed Fine Nib Fountain Pen - Gold

2.VISCONTI Pininfarina Limited Edition Retractable Fountain Pen

3.Caran d'Ache Varius Gold Plated Medium Fountain Pen - China Ivory

4.Caran d'Ache Varius Gold Plated Medium Fountain Pen - China Black

 

Ponieważ zbytnio nie znam się na piórach, a to będzie moje pierwsze pióro w życiu to chciałbym wiedzieć czy ktoś może ma jakieś doświadczenie z któryś z tych piór?

Nie ukrywam że chodzi głównie o prestiż danego pióra(marki) ponieważ jak sądzę w tej półce każde pióro będzie technicznie dobre.

VISCONTI nieznacznie przekracza mój budżet dlatego chciałbym wiedzieć czy warto wybrać je dlatego że jest to edycja limitowana czy też nie jest warte tej dopłaty?

Dodam że w grę z pewnego powodu wchodzą tylko te 4 pióra.

 

Z góry dziękuję za wszystkie porady.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaja sobie z tym Crossem robicie?

 

Pióra Cross nie umywają sie do Caran d'Achy. 

 

Pióro ma wyglądać na ekskluzywne i drogie, a złoty Cross wygląda jakby był dla bossa ruskiej mafii, więc stąd moje polecenie. Ale i tak, skoro pojawiło się Toledo, to polecam Ptaszora ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś admina, zedytuje ci :) Ale ja ci powiadam, że Caran d'Ache jakością wykonania biją Pelikany na głowę. Co nie oznacza absolutnie, że Pelikany są złymi piórami. Są bardzo fajne.

Jeśli nie ma opcji zedytuj to nie będę zawracał adminowi głowy na pewno ma ważniejsze rzeczy do robienia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstaję przy Cross'ie bo to bardzo dobre i niezawodne pióra i rzecz okaże się w praniu po latach eksploatacji, :P ale, ale... naszło mnie pytanie czy pióro ma być prestiżowe i sporadycznie wykorzystywane, czy jednak właściciel będzie w miarę intensywnie pisał? Cross ma system napełniania: nabój/konwerter natomiast Pelikan system typu Piston Filler i jest znacznie bardziej pojemny. Niestety nie podoba mi się design modelu Toledo, znacznie bardziej prestiżowa, moim zdaniem, byłaby klasyczna elegancja czarno - złota np M805 stresemann lub black (oczywiście patrząc subiektywnie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale, ale... naszło mnie pytanie czy pióro ma być prestiżowe i sporadycznie wykorzystywane, czy jednak właściciel będzie w miarę intensywnie pisał? 

 

Wiesz, jeśli ktoś w pierwszej kolejności pyta o prestiż pióra a nie właściwości to raczej będzie to służyło do podpisu i aby ładnie wyglądało w kieszeni marynarki/na biurku. Jako sporadycznie używane, nie powinno zasychać, a Pelikan raczej szczelną skuwkę ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...