Skocz do zawartości

Pióro przerywa :(


iza

Polecane posty

Witam

 

Mam problem z jednym delikwentem ;) pióro nie nadąża z podawaniem atramentu, nawet, gdy pisze nim stosunkowo wolno. Było oczywiście płukane ale nic to nie dało  :gaah: Zatankowanie atramentem z dobrym przepływem też nic nie dało  :gaah: Postanowiłam, że dam mu szanse i być może czegoś nowego się dzięki niemu nauczę  redface Podejrzewam, że coś może być źle złożone pojęcia nie mam pojęcia co - zdjęcie wrzucam, może jakieś doświadczone oko dojrzy coś czego ja nie widzę :hmm1: Ma ktoś jakiś pomysł, co zrobić aby to pióro naprawić?

post-534-0-94431300-1443177495_thumb.jpg

Edytowano przez iza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwszym krótkim teście wynikałoby, że tak, nic nie przerywało i pióro pisało jakby bardziej mokro (a może to efekt placebo :hmm1:) ale też pisałam dość wolno, więc zobaczymy, jak to będzie wyglądać w czasie. Jeszcze przesunęłam minimalnie stalkę względem spływaka, bo wydawało mi się, że siedzi trochę krzywo. Zobaczymy, myślę, że pacjent do dalszej obserwacji.

 

Na razie dziękuję  :sacro:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy stalówka przylega do spływaka? Na drugim zdjęciu wygląda jakby ta część na górze (na górze zdjęcia, czyli patrząc od dzioba ze stalówką do góry po lewo) odstawała? Lub to tylko cień...

Dodatkowo na górze spływaka pod stalówką jest taki rowek (kanalik), zobacz czy się nie zatkał jakimś shitem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem spływak nie stracił swojego końca? Wygląda jak odłamany.

 

Spływak tak wyglądał od nowości, ale problem też jest od nowości. Mam jeszcze jedno takie pióro i spływak wygląda tak samo.

 

 

 

A czy stalówka przylega do spływaka? Na drugim zdjęciu wygląda jakby ta część na górze (na górze zdjęcia, czyli patrząc od dzioba ze stalówką do góry po lewo) odstawała? Lub to tylko cień...

Dodatkowo na górze spływaka pod stalówką jest taki rowek (kanalik), zobacz czy się nie zatkał jakimś shitem.

Przylega - chyba, że ja znów na to dobrze spojrzeć nie potrafię  ;)

 

 

A co to za marka pióra?

Inoxcrom 

 

Po rozebraniu tak to wygląda

post-534-0-03499300-1443472266_thumb.jpg

Edytowano przez iza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak prawdę powiedziawszy, jak pisałam w pierwszym poście chciałabym się na tym piórze czegoś nowego nauczyć, a nie iść na łatwiznę ;)

 

Pióro rzeczywiście daje cienką kreskę, po ostatnim ponownym wyczyszczeniu wszystkiego w stanie rozłożonym i złożeniu jest jakby lepiej. Wczoraj książki przepisywałam, żeby je sprawdzić ;) i nie wymagał dociskania, ani nie przerywał, ale nie jestem pewna, czy to nie był jeszcze efekt niewysuszenia go, a tylko osuszenia - pewnie gdzież w przeciągu tygodnia sprawdzę go w boju dokładnie

 

Nie zaprzeczam jednocześnie, że chętnie zrobiłabym z tego pióra..... takie co najmniej porządnie podające atrament M. Czytałam o dwóch sposobach na tą przypadłość:

1) poszerzenie kanalika w spływaku (tego się chyba obawiam i wolałabym zostawić jako ostateczność)

2) poszerzenie skrzydełek stalki za pomocą np. żyletki, to wydaje mi się mniej ingerujące i niebezpieczne. Tylko się zastanawiam, czy mam tą żyletkę między skrzydełka wkładać jakoś punktowo np starając się jak najwyżej, czy delikatnie wkładać przez całość? 

Jakieś sugestie? 

Edytowano przez iza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot  taki cytat ad. 2 z pierwszego linka podanego przez googla...

 

Never use a razor blade, a thin pen knife blade or anything sharp and made of steel! They will burr the inside of the tines and ruin the nib. They may also scrape against the ink channel in the feed and ruin it!

 

źródło:

http://newpentrace.net/articleGA04.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga tym bardziej, że stalówka jest pozłacana, więc pewnie bym ją poharatała 

 

Mój angielski trochę leży i w związku z tym mam pytanie do tekstu, czego on używa... czy tam chodzi o klisze?  :huh:  Drugie wspomina też o nici ale jak ją wsunąć w szczelinę, gdy nie ma otworu odpowietrzającego? - ta stalówka akurat nie ma  :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...