Skocz do zawartości

Fajny ciemno-ciemno-zielony atrament


Jakub2833

Polecane posty

To ułatwie korzystanie z wyszukiwarki :P 

 

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/5725-zielony-myśliwski-kwzi-nicpoń/?hl=%2Bzieleń+%2Bmyśliwska

 

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/7499-mglisty-zielony-kwzi/?hl=%2Bmglista+%2Bzieleń

 

Inna sprawa, nie wiem, ale czy wyszukiwarka nie działa od jakiegoś czasu jakoś tak dziwnie i mało intuicyjnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

diamine emerald - nie jest drogi jak Moss green,... nie jest czerniejąco ciemny jak Moss Green... ciemna zieleń,... nie "kalafioruje" na stalówce,.. używam w kilku piórach od ponad roku,... ciemna zieleń, właściwości OK,... nie mylic z evergren diamine   - moja sugestia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morlok wrzuciłbyś próbkę tego kolorku? Ciekawa jestem tych zieleni Nicponiowych, na stronie nie ma wszystkich niestety.

 

Tak w ogóle to muszę się zebrać, żeby próbeczki KWZInkowe pozamawiać ;)

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morlok wrzuciłbyś próbkę tego kolorku? Ciekawa jestem tych zieleni Nicponiowych, na stronie nie ma wszystkich niestety.

 

Tak w ogóle to muszę się zebrać, żeby próbeczki KWZInkowe pozamawiać ;)

Nie mam możliwości zapodania próbek. Inkaust przypomina kolor ciemnozielonego mchu. Taka jesienna zieleń. Nie umiem tego inaczej nazwać. O już wiem. 

W sklepach sprzedają przyprawy firmy Kamis. Nie wiem jak w innych, ale na frontowej stronie torebek z goździkami (całymi) jest pole z napisem goździki całe. To jest ten kolor.

Mam nadzieję, że sobie dopatrzysz. 

Co do kolorów Nicponiowych to mnie bardzo przypadły do gustu. Na stałe piszę galusowym niebieskim #6 i jestem z niego bardzo zadowolony. Zarówno z koloru jak i właściwości użytkowych. 

Tu masz test #3 zielonego. Tylko uważaj,  u mnie na monitorze wpada w seledynek. i wygląda inaczej niż na żywo.

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/7518-zielony-nr-3-kwzi/?hl=%2Bkwzi+%2Bzielony

Edytowano przez Morlok
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Morlok. Fajny ten #3, muszę też sprawdzić ciemniejsze zielenie Nicponiowe, i te przyprawy Kamis ;)

 

Do moich ulubionych zieleni, ciemnych i zgniłych zieleni, dołączył ostatnio Noodlers Burma Road Brown. Tak jak doczytałam, pierwsze partie miały z brązem więcej wspólnego, teraz brąz został zdeklasowany przez ciemno zgniło zielony, i właśnie taki jest ten kolor. Ale brąz nadal jest zauważalny. Mnie akurat cieszy ta zmiana, bo wolę zielenie od brazów. Atrament fajny, o krótkim czasie wysychania, chyba nieco gęstszy, muszę go jeszcze wypróbować w moich bardziej mokrych piórach. Idealny do codziennego użytku. Tylko ten zapach.. a właściwie smród ;)

Czuje jak tylko zdejmę skuwkę z pióra ;)

 

Noodlers zmienił też chyba formułę  Army Green, spodziewałam się czegoś trochę ciemniejszego, jest jaśniejszy, miał być gęstszy a nie jest. Konsystencją przypomina Apache Sunset i właściwościami niestety też. 

Ma świetne cieniowane. Tylko, że na papierze Midori to naprawdę piekielnie dłuuuuugo wysycha. Tylko do specjalnych okazji, a typowałam go na codzienny atrament. Ale obłędnie pachnie :D

Na szczęście BRB mnie bardzo miło zaskoczył, i to będzie mój topowy atrament, obok lubianego bardzo Tokiwa Matsu (tylko za długo schnie, tym bardziej w mokrych piórach), i Moss Greena.

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Morlok. Fajny ten #3, muszę też sprawdzić ciemniejsze zielenie Nicponiowe, i te przyprawy Kamis ;)

....

...

Ma świetne cieniowane. Tylko, że na papierze Midori to naprawdę piekielnie dłuuuuugo wysycha. Tylko do specjalnych okazji, a typowałam go na codzienny atrament. Ale obłędnie pachnie :D

Na szczęście BRB mnie bardzo miło zaskoczył, i to będzie mój topowy atrament, obok lubianego bardzo Tokiwa Matsu (tylko za długo schnie, tym bardziej w mokrych piórach), i Moss Greena.

Zaletą atramentów Nicponia, przynajmniej tych, które testowałem jest sprawne wysychanie mimo tego, że są dość mokre. Przyprawy Kamis są takie sobie. Rzeczone atramenty reprezentują wyższą klasę.  Ta zieleń to już trzeci kolor, którego poszukiwałem od dawna. Jak na razie to są: ciemny, mocno nasycony granat, zieleń i turkus. Dokładnie takie jak sobie wyobrażałem, a to wszystko za niewielkie pieniądze. Mam jeszcze chrapkę na brąz #3 i "Czerwień złodzieja". Co ja będę pisać. Zamówisz próbki to się przekonasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...