Skocz do zawartości

Wybór pióra wiecznego


Polecane posty

@Lux, dokładnie tak jest. Ciekawostka - gdzieś na stronie firmy Pilot Pen widziałem krótkie filmiki instruktażowe do pisania stalówkami o różnym śladzie. Ogólna zasada jest taka, że im ślad cieńszy tym notatki się robi szybciej. U mnie przynajmniej ta zasada się sprawdza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lux, dokładnie tak jest. Ciekawostka - gdzieś na stronie firmy Pilot Pen widziałem krótkie filmiki instruktażowe do pisania stalówkami o różnym śladzie. Ogólna zasada jest taka, że im ślad cieńszy tym notatki się robi szybciej. U mnie przynajmniej ta zasada się sprawdza.

U mnie wcale!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak Dziku - stalówka B lub italica, ewentualnie mokra M-ka. Cieńszych stalówek nie lubię.

 

Zawsze na próbę możesz kupić sobie Lamy Al-Stara z kompletem stalówek - od F do stuba 1,9. Stuba 1,1 Lamy ma nieciekawego, więc mozna sobie odpuścić. 

 

Co do Charlestona - chyba nie podrabiają tych piór, ale niech wypowiedzą się madzrejsi. Mnie Charleston się nie podoba, więc nigdy się tym modelem nie interesowałem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelikan M400 - dobre pióro, mnie design nie przekonuje, ale to o niczym nie świadczy :)

 

Gdybym miał teraz 1000 PLN do wydania na pióro, kupiłbym sobie sprowadzonego z Japonii Pilota Custom Heritage 823 albo polował na niemieckim eBayu na Caran d'Ache Varius.

 

Albo upał, albo wódka za ciepła, albo coś pęka w naszym Łukaszku ;)

Visvamitra poleca Pelikana, muszę to zanotować w dzienniku pokładowym.

 

A ja, gdybym miał wolne 1000 PLN to bym dołożył i kupił Pelikana M805 Antracyta.

Genialne, stylowe... Mniam, mniam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałeś o 2 stalówkach i dwóch kolorach atramentu. Student pisze dużo, więc cienka stalówka i lekkie pióro.

  Posiadam już jedno pióro Sheaffer Taranis ze stalówką F.

Mam jeszcze pytanie odnoście dożywotniej gwarancji produktów Cross mianowicie tata za komuny dostał z firmy lekarskiej długopis Cross V20 14KT Rolled Gold Made in Ireland i mechanizm wysuwania wkładu się zepsuł i czy mogę go im odesłać i oni mi go za darmo naprawią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnoście dożywotniej gwarancji produktów Cross mianowicie tata za komuny dostał z firmy lekarskiej długopis Cross V20 14KT Rolled Gold Made in Ireland i mechanizm wysuwania wkładu się zepsuł i czy mogę go im odesłać i oni mi go za darmo naprawią.

 

Jeśli będziemy mieli części, to jak najbardziej. Proszę prześlij długopis w puchowej kopercie listem poleconym z opisem wady na adres:

 

INAHON Sp. z o.o.

SERWIS

ul. Surowieckiego 2

02-785 Warszawa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziemy mieli części, to jak najbardziej. Proszę prześlij długopis w puchowej kopercie listem poleconym z opisem wady na adres:

 

INAHON Sp. z o.o.

SERWIS

ul. Surowieckiego 2

02-785 Warszawa

Dziękuję Panu bardzo mam jeszcze pytanie czy mam załączyć znaczki lub pieniądze potrzebne na wysłanie listu zwrotnego z długopisem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...