Jump to content

pytanie - specyficzne preferencje

Recommended Posts

Interesuje mnie zakup pióra o stalówce M (i grubiej), w przedziale cenowym do około 300,-. Najlepiej żeby pióro było ciężkie, grube, z tłustą kreską i żeby skuwka po zamontowaniu na korpusie pokrywała się z nim równo. Opcjonalnie mogą być dwa; jedno (robocze) ze stalówką M a drugie z B/BB (domyślnie do italiki), ew. jakiś zestaw do kaligrafii (jeśli zawierałby co-trzeba).

Co proponujecie/polecacie?

Do tej pory byłem skłonny w kierunku Faber-Castell Ambition Rhombus (stalówka M) plus może jakiś taniutki zestaw do kaligrafii. Tylko nie wiem jak z wagą, chociaż póki cięższe niż Inoxcrom Poeme to mogę przemilczeć tą kwestię.

PS: Mówcie do mnie jak do totalnego nowicjusza.

Guest Dziku

Wszystko co Ci potrzeba mają stalówki  i pióra Kaweco. Może oprócz tej "skuwki równo z korpusem". Zerknij na ich ofertę. Praktycznie każde pióro można zamówić z blaszką B lub pięknie, płynnie piszącą italicą. W moim przypadku są to AlSporty i jeden Classic. Ale są i inne modele.

To fakt, jak pomyślę o tych tłustych przelewach, które Kaweco robi na moje konto na Kajmanach, robi mi się ciepło na sercu. 

możesz mnie z nimi skontaktować? jak dobrze płacą to i ja mogę reklamować to średnio przeciętne piórko, nie warte swej ceny. bo jak to powiedział mój jeden znajomy do świadków Jehowy: każdego można kupić, to tylko kwestia pieniędzy.

Montblanc, nie zapominajmy o Montblanc!

o! za polecanie piór po dziadku z Wehrmachtu też płacą?

Edited by rbit9n

@rbit9n - wysłałem im już Twoje dane. Oczekuj na kontakt. Posłużą się tajnym kodem. Jeszcze go nie znam. Ale będziesz wiedział. Ale lepiej tak nie pisz, bo się jeszcze zezłoszczą i zamiast płacić to ci na przykład oponę przebiją italiką.  

A co do Kaweco - myślę, że mimo wszystko plusów jest więcej niż minusów. Co do łatwości wymiany stalówek, może z nimi konkurować chyba tylko Lamy. Ale Al-Star nie jest ciężki, Studio nie każdemu się podoba. Z drugiej strony słusznie Pitzmaker zauważył, że Lamy Studio też warto autorowi wątku polecić a nie tylko Kaweco i Kaweco.

Tak, czy siak - Niemcy górą. A pisze to niedoszły student romanistyki. Także tego.

A co do Kaweco - myślę, że mimo wszystko plusów jest więcej niż minusów. Co do łatwości wymiany stalówek, może z nimi konkurować chyba tylko Lamy. Ale Al-Star nie jest ciężki, Studio nie każdemu się podoba. Z drugiej strony słusznie Pitzmaker zauważył, że Lamy Studio też warto autorowi wątku polecić a nie tylko Kaweco i Kaweco.

Tak, czy siak - Niemcy górą. A pisze to niedoszły student romanistyki. Także tego.

Chodzi o to, żeby te plusy nie przesłoniły wam minusów.