Skocz do zawartości

pytanie - specyficzne preferencje


Deko

Polecane posty

Interesuje mnie zakup pióra o stalówce M (i grubiej), w przedziale cenowym do około 300,-. Najlepiej żeby pióro było ciężkie, grube, z tłustą kreską i żeby skuwka po zamontowaniu na korpusie pokrywała się z nim równo. Opcjonalnie mogą być dwa; jedno (robocze) ze stalówką M a drugie z B/BB (domyślnie do italiki), ew. jakiś zestaw do kaligrafii (jeśli zawierałby co-trzeba).

 

Co proponujecie/polecacie?

 

Do tej pory byłem skłonny w kierunku Faber-Castell Ambition Rhombus (stalówka M) plus może jakiś taniutki zestaw do kaligrafii. Tylko nie wiem jak z wagą, chociaż póki cięższe niż Inoxcrom Poeme to mogę przemilczeć tą kwestię.

 

PS: Mówcie do mnie jak do totalnego nowicjusza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co Ci potrzeba mają stalówki  i pióra Kaweco. Może oprócz tej "skuwki równo z korpusem". Zerknij na ich ofertę. Praktycznie każde pióro można zamówić z blaszką B lub pięknie, płynnie piszącą italicą. W moim przypadku są to AlSporty i jeden Classic. Ale są i inne modele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, jak pomyślę o tych tłustych przelewach, które Kaweco robi na moje konto na Kajmanach, robi mi się ciepło na sercu. 

 

możesz mnie z nimi skontaktować? jak dobrze płacą to i ja mogę reklamować to średnio przeciętne piórko, nie warte swej ceny. bo jak to powiedział mój jeden znajomy do świadków Jehowy: każdego można kupić, to tylko kwestia pieniędzy.

 

 

 

Montblanc, nie zapominajmy o Montblanc!

 

o! za polecanie piór po dziadku z Wehrmachtu też płacą?

Edytowano przez rbit9n
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Kaweco - myślę, że mimo wszystko plusów jest więcej niż minusów. Co do łatwości wymiany stalówek, może z nimi konkurować chyba tylko Lamy. Ale Al-Star nie jest ciężki, Studio nie każdemu się podoba. Z drugiej strony słusznie Pitzmaker zauważył, że Lamy Studio też warto autorowi wątku polecić a nie tylko Kaweco i Kaweco.

 

Tak, czy siak - Niemcy górą. A pisze to niedoszły student romanistyki. Także tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Kaweco - myślę, że mimo wszystko plusów jest więcej niż minusów. Co do łatwości wymiany stalówek, może z nimi konkurować chyba tylko Lamy. Ale Al-Star nie jest ciężki, Studio nie każdemu się podoba. Z drugiej strony słusznie Pitzmaker zauważył, że Lamy Studio też warto autorowi wątku polecić a nie tylko Kaweco i Kaweco.

 

Tak, czy siak - Niemcy górą. A pisze to niedoszły student romanistyki. Także tego.

 

Chodzi o to, żeby te plusy nie przesłoniły wam minusów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...