Skocz do zawartości

Parker Quink Blue SOLV-X - Wielki test atramentów - 23 kolory w 21 dni


ArielN

Polecane posty

Parker Quink Blue SOLV-X czyli nieco zmodyfikowana wersja atramentu Parker Quink Blue. Na czym polega zmiana? Na magii.

Parker_Quink_Blue_Solv-X.jpg

Parker_Quink_Blue_Solv-X_test_atramentow.jpg

SOLV-X działa?

Tajemnica jaką skrywa widoczny na powyższych zdjęciach atrament, to niepowtarzalny składnik SOLV-X. Historia dodawania SOLV-X do atramentu QUINK sięga jeszcze lat 40' XX w. Jego niepotwierdzona moc cudotwórcza ma przejawiać się w czyszczeniu pióra podczas pisania. Przynajmniej tak deklaruje producent. Czy SOLV-X rzeczywiście czyści pióro i zabezpiecza je przed zapchaniem kanałów spływowych? Tego nie wie nikt. Fakt, że nie zdarzyło się podczas jego stosowania, aby któreś z piór musiało być czyszczone w związku z wytrąceniem się osadu z atramentu. Jednak do tej pory nie miałem jeszcze przypadku, aby atramenty innych marek wywołały takie skutki.

Parker zaprzestał sprzedaży Parkera Quink z SOLV-X kilka ładnych lat temu.

Niebieski czy niebiański?

Kolor dosyć zaskakujący. Spodziewałem się kalki zwykłego niebieskiego Quink'a, a zobaczyłem sporą różnicę. Parker Quink Blue SOLV-X to delikatny błękit przywodzący na myśl... rozwodnioną wersję uboższego o cudowny składnik brata.

Właściwości

- dobry przepływ

- szybko wysycha

- (podobno) stosowany po raz pierwszy w nowych piórach pomaga zmierzyć się z poprodukcyjną chemią - nie potwierdzam

- (podobno) oczyszcza pióro podczas stosowania - nie potwierdzam

Atrament o ograniczonej dostępności. Nie zawsze można go znaleźć na sklepowych półkach. Dostępny (analogicznie jak zwykły Quink) w cenie około 15 złotych za 50 ml (plus minus 30 groszy za 1 ml).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...