Skocz do zawartości

Lamy Safari Neon Lime


Polecane posty

"Niedawno umieszczałem krótką recenzję Lamy Safari w kolorze białym. Z uwagi na fakt, że pióro to stanowiło nagrodę w konkursie, nie pojawiły się próbki pisma, a także sama recenzja była dosyć pobieżna. Nadarzyła się jednak okazja do bardziej skrupulatnego przyjrzenia się modelowi Safari, który jest modelem bliźniaczym do pióra Lamy Vista (jest to transparentna wersja Safari), którego test umieszczałem na łamach Zegarki i Pióra pod koniec ubiegłego roku.

 

Po tym przydługim wstępie pora przejść do meritum. Gdy tylko przeczytałem w wiadomości od zaprzyjaźnionego sklepu Twoje Pióro o tym, że dotarła nowa dostawa produktów Lamy, w której jest również najnowsza wersja modelu Safari w kolorze Neon Lime – bardzo chciałem je zakupić. Bez szczególnych rozterek przeszedłem od słów do czynów. Po dwóch dniach pojechałem odebrać pióro.

 

Dlaczego Neon Lime? Jest to najnowszy kolor z edycji tzw. specjalnej. Oznacza to, że będzie on produkowany jedynie przez określony czas. Niemniej nie kolekcjonuję Safari, by patrzeć na nie przez pryzmat limitacji. Podświadomie jednak uwielbiam kolory wyraziste, czasami wręcz jaskrawe. Nowe Safari takie właśnie jest. Kolor pióra jest jaskrawy do tego stopnia, że przypomina wypadkową zmieszania tego co znamy z zakreślaczy w kolorach żółtym oraz zielonym. Neon Lime to jakby wypadkowa połączenia dwóch wspomnianych highlighter’ów."

 

Czytaj całość

 

Poniżej kilka wybranych zdjęć (wszystkie tradycyjnie po kliknięciu w link)

 

lamy_safari_neonlime_sm-2.jpg

 

lamy_safari_neonlime_sm-3.jpg

 

lamy_safari_neonlime_sm-6.jpg

 

lamy_safari_neonlime_sm-8.jpg

 

lamy_safari_neonlime_sm-12.jpg

 

lamy_safari_neonlime_sm-17.jpg

 

lamy_safari_neonlime_sm-18.jpg

Edytowano przez Mariusz888
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Dzięki za recenzję. Gratuluję zdjęć, są znakomite :)

Ja zatrzymałem się w Lamach na stalówce M (nie licząc italika 1,1) ale widzę, że kaliber B też jest całkiem przyjemny.

Kolor korpusu to oczywiście rzecz gustu, niemniej pióro w tym kolorku prezentuje się znacznie ciekawiej niż odpowiadający mu atrament.

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najfajniejsze zdjęcia to tez piórem "świecącym" przez szczeliny pudełka i zestawienie fioletowego atramentu z kolorem korpusu pióra.

 

Lamy Safari nie uchodzi za pióro reprezentatywne. W nowym kolorze nie tylko sytuacja ta nie ulega zmianie, ale wręcz po jego wyjęciu na oficjalnym spotkaniu możemy wprowadzić naszych rozmówców w niemałą konsternację. Pióro po prostu swym kolorem “razi” w oczy. Niemniej to właśnie ta cecha najbardziej przypadła mi do gustu. Na oficjalne okazje będę zabierał inne pióro, a “neonowa limonka” będzie cieszyła oko podczas pisania notatek w mniej formalnych okolicznościach.

 

Nie chodziło ci raczej o "reprezentacyjne"? http://www.jezykowedylematy.pl/2011/08/reprezentatywny-i-reprezentacyjny/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...