Skocz do zawartości

Powitanie


ddntp

Polecane posty

Witam wszystkich.

Tak w ramach jakiegoś początku: tak jak wiele tutaj osób, wszystko zaczęło się od znalezienia gdzieś, kiedyś w szufladzie pióra... Niestety wciągnęło mnie to, albo myślałem, że mnie wciągnęło, bo natrafiłem na to forum. Teraz wiem, że mój przypadek można określić jako lekki (w porównaniu do innych - stwierdzone po lekturze kilkudziesięciu tematów na forum).

Będę miał w najbliższym czasie parę pytań do Was odnośnie wyboru nowego „narzędzia pracy”, postudiuję jeszcze interesujące mnie niektóre kwestie techniczne. 

 

Takie pytanie na szybko: jaki kolor atramentu do pióra polecilibyście do brutalnie standardowego zielonego tuszu do pieczątki? W tej chwili używam Parker'owego niebieskiego mazidła (nie wygląda to zbyt dobrze, powinno być coś bardziej ciemnego, ale nie czarny).

 

Pozdrawiam,

ddntp

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrew

Cześć :)

 

Twój przypadek JESZCZE jest lekki, ale gwarantuję, że pióroza za chwilę się pogłębi - ot tak działa to forum :D

 

Co do pytania: jeśli to ma być oficjalny, bezpieczny kolor to polecam np. Private Reserve - DC Supershow Blue albo Electric DC Blue. Bardzo fajne niebieskie, potężnie nasycone, ale nie nudne. Kupić można w Abernato. A jeśli coś łatwiej dostępnego, to może jakiś pelikanowski blue-black (z tych ładniejszych to Tanzanite z serii Edelstein).

 

Pozdrawiam,

Andrzej

Edytowano przez iAndrew
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dziku

Cześć.

Jak nie musi być niebieski to polecam Moss Green - Graf von Faber Castell. Piękna ciemna zieleń.

Z brązów - Hazelnut Brown - Graf von Faber Castell lub brązowy Visconti.

Ciekawa jest też purpura od Viscontiego. Taki "czerwony, ale nie do końca..."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) nie musi być niebieski to polecam Moss Green - Graf von Faber Castell. Piękna ciemna zieleń.

Z brązów - Hazelnut Brown - Graf von Faber Castell lub brązowy Visconti (...)

 

Póki co rozkręcam się z kolorami, proszę o wyrozumiałość (żyłem do tej pory w świecie z czarnymi i niebieskimi Parkerami/Watermanami/Pelikanami dostępnym w każdym papierniczym). Brąz już rozważałem, pewnie zdecyduję się na niego za jakiś czas. Na razie szukam czegoś "na obecną chwilę", raczej coś okołoniebieskiego, eksperymentować będę po kupnie nowego pióra. Zielony zleje się najpewniej z pieczątką (nota bene powinienem ją już wymienić, może zmienię kolor pieczątki). Purpura, hmm, taka mało męska mi się wydaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrew

A może jakiś atrament od Konrada? Popatrz na recenzje atramentów KWZ Ink - rodzima produkcja od jednego z naszych forumowiczów (Nicpoń)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...