Skocz do zawartości

Spotkanie w Krakowie 23.05 z okazji rocznicy opatentowania pióra wiecznego


RiA

Polecane posty

MarcinEck zauważył, że 25 maja 1827r. czyli 188 lat temu, Petrache Poenaru złożył w Paryżu wniosek o opatentowanie pióra wiecznego... a że każda okazja jest dobra, by spotkać się w dobrym towarzystwie...  ;)

 

Zapraszamy wszystkich na niezobowiązujące otwarte spotkanie piórowo - atramentowe z okazji 188.rocznicy opatentowania pióra wiecznego (j.w.) Główną atrakcją będą oczywiście nasze pióra wieczne w różnym wieku i inkausty w różnych kolorach. 
Impreza odbędzie w Krakowie w sobotę 23 maja około godz. 10.00 w miłej kafejce na Starym Mieście (nazwa lokalu będzie wkrótce). 

1. MarcinEck
2. RiA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się w najbliższym czasie znaleźć sympatyczne miejsce...
Proponowana data spotkania to 23 maja (sobota)
Miejsce : Kraków intra muros
Godzina : 10.00 (chyba że będą goście z zagranicy (województwa)), wtedy można o 11.00... Potrwa - 2-3 godziny, alebo więcej, może po prostu : ile zabierze... ;)
Temat spotkania : może... "Nowe pióra, nowe atramenty.... czyli ostatnie zdobycze"...? No chyba żeby jakieś spotkanie katedry pelikanologii stosowanej lub obrady sekty montblankowców ortodoksyjnych? Proszę proponować.... oczywiście podgrupa inkaustologów nieprzemiennych też znajdzie dla siebie miejsce...
Muszę wiedzieć z grubsza ile osób byłoby chętnych, bo trzeba zarezerwować jakiś stolik na wyłączność... Pewnie uda mi się załatwić z Władzami Cesarsko-Królewskiego Miasta Stołecznego, żeby można legalnie przyjmować płyny (niekoniecznie) fizjologiczne jeszcze przed 13.00!! (oyez! oyez!)
Lista chętnych
1. AiR
2.
3.
.... MarcinEck, jako kapitan, więc ostatni...

PS. Nie zakładam żadnej ciężkozbrojnej organizacji : postaram się wybrać knajpkę, zarezerwować stolik i.. dla  chętnych... pokazać ze 2-3 ciekawostki w Krakowie, o których niewiele tylko osób wie...
Przebieg : macanie piór, chwalba niemożebna, wariacje chromatyczne, nieśmiałe próby pisania... pogaduchy itd...
Czekam teraz na vox populi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli obserwatora w postaci mnie (bo takich fajnych, ładnych wintydżów to tyle, co kot napłakał, a pióra do kaligrafi furory nie robią) przyjmiecie, to piszę się na zobaczenie 2-3 ciekawostek :D.

Alez oczywiście, powitamy Cię z przyjemnością... Tak naprawdę w takich spotkaniach chodzi o ludzi, a o przedmioty dopiero w drugiej kolejności... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Napisano (edytowany)

Już za chwileczkę, już za momencik...  :D

Czyli w najbliższą sobotę o 10.30 w cafe Bunkier Sztuki (od strony Plant, mniej więcej na przeciwko Teatru Bagatela).

Ja zaklepuję miejsce dla dwóch osób.

Bardzo się cieszę na to spotkanie, spotkanie znajomych i poznanie nowych osób.

Mam nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie zapowiedzianym gościom, skądkolwiek by przybywali ;)

 

PS Marcinie, czy krakowskie atrakcje dla niewtajemniczonych, które planujesz będą wymagały jakichś dalszych przebieżek? Nie wiem jakie buty ubrać... 

Edytowano przez RiA
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Dzięki za życzenie. Przesyłam Ci pogodne fluidy piórowo-ołówkowe :D

 

 Na drugim forum pojawiła się prośba żeby zabrać ze sobą naj'ki czyli najdłuższe i najgrubsze pióra jakie się ma do dyspozycji.

Edytowano przez RiA
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Marcinie, czy krakowskie atrakcje dla niewtajemniczonych, które planujesz będą wymagały jakichś dalszych przebieżek? Nie wiem jakie buty ubrać... 

Nie będzie dalekich przechadzek. mam bowiem jutro także obowiązki "dziadowskie". Zrobilibyśmy tak : będe z Wami w Bunkrze do ok 12.00. Potem muszę pójśc do domu (mieszkam o 5 min. do Bunkra, wziąć moja księżniczkę na spacerek wózkiem. Moge sie z Wami spotkać i powalcujemy z wnuczką i Wami sobie spacerkiem przez Kraków - w programie może być Jagiellońska (Collegium Maius, Grodzka (Collegium Iuridicum), św. Jana (pałac Lubomirskich) i na koniec meczet ;-). Może po drodze jeszcze parę podwórek na starym Mieście. Mój czas będzie zależał od tego czy King Size zaśnie w czasie spaceru i jak długo bedzie spać ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze uzupełnienie : zarezerwowałem stolik na 10 osób, jak będzie wiecej, to się dostawi stolik ;-). Na hasło FOP/PWF. Bunkier Sztuki jest na rogu Pl. Szczepańskiego i Plant, wszystko razem w odległości 10-15 min. spacerkiem od Dworca Głównego. Najbliżesze parkingi to : Plac Biskupi (tj. ulica Biskupia, ale wszyscy mówią Plac) - tam są 2, niezbyt tanie, ale to serce miasta, ul. Krupnicza (podziemny pod Auditorium Maximum), Pl. Na Groblach (podziemny, dosyć drogi, ale blisko). Jeśli nie - to wszędzie gdzie wolno parkować na Starym Mieście czyli Strefa C.

Hasta luego!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się odwlecze to... do następnego razu ;)

 

@thefil9 - czy mógłbyś zabrać ze sobą swoje piórka kaligraficzne i pokazać nam jak działasz na papierze? (Jeżeli jeszcze masz stalki do NoNonsense też chętnie zobaczę).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się nie mogę pojawić, co pewnie widać po fakcie mojej nieobecności :( - przepraszam, że dopiero teraz, ale wczoraj, jak na złość, nie mogłem się zalogować na forum.

@RiA - bardzo chętnie, piórka aż się ucieszyły, tylko chyba następnym razem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
W Krakowie generalnie nic nowego i zajmującego (zabytki stoją jak stały, dorożki jeżdżą jak jeździły, akademicy zrobili kolejny Festiwal Nauki, a maniacy samochodów siedzieli na Moto Show) ;) Nudy, nudy, nudy... chyba, że...

 

 ...ktoś wiedział o spotkaniu w tajnej grupy pióromaniaków w Bunkrze Sztuki na Plantach, bo to było właśnie to, po co warto było przyjechać w ten weekend do Krakowa...  :thumbup:

 

IMG_52411_zpsertzqd0i.jpgIMG_52511_zpsq3cgw44b.jpgIMG_52531_zpsgavbdf2c.jpgIMG_52431_zpskt4hso7u.jpgIMG_52401_zpsf6o2xj9m.jpgIMG_52451_zps5e2fczh2.jpgIMG_52441_zpslqzwqy2m.jpgIMG_52521_zpso8exsxwl.jpgIMG_52481_zpsihcfa7q3.jpg

 

Na pierwszym zdjęciu można zobaczyć inicjatora spotkania. Przed Marcinem na stoliku (oprócz tradycyjnych gadżetów) leżą kopie rękopisu patentu pióra wiecznego, które każdy z uczestników spotkania otrzymał (wraz z jego autorskim tłumaczeniem).

Na pozostałych fotografiach widać, że rozmawialiśmy, poznawaliśmy nowości i antyki, próbowaliśmy i porównywaliśmy pióra, atramenty, piliśmy czekoladę, zachwycaliśmy się arcydziełami Przemka i piórnikowym pomysłem Rafała, a Marcin poddawał liftingowi niektórych pacjentów. 

 

No nie mam pojęcia jak to się stało, że nagle było w pół do trzeciej...

 

Przemiły czas z fantastycznymi osobami :)

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zasiedli przy stoliku w Bunkrze.

Edytowano przez RiA
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za relację zdjęciową! Wygląda, że było super przesympatycznie i aż Wam zazdraszczam. Natomiast w temacie podniesionym przez Pitera, mnie intryguje ta sama tacka ale czwarte pióro od prawej. Czy to jest Soennecken czy Hardtmuth?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...