Skocz do zawartości

Witam Wszystkich na forum do którego dołączyłem


kotonen

Polecane posty

Jak większość z użytkowników, szukam pomocy w temacie "nie mocy pisania" ulubionym piórem wietrznym.

Piórko raczej, nie dosięga do rangi Wathermana, jest to stary ZOOM Tombow.

Od momentu kupna nie był "lotny" w pisaniu.

Moje pytanie, czy da radę jakoś naprawić?

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiedziałem jak się przedstawić, jakoś wyszło może nie tak jak powinno, ale to za sprawą nie piszącego pióra tylko za pomocą klawiatury. 

No ale ad initio, zabrzmi nie elegancko ale wymoczyłem mojego ZOOM'a w wodzie, odsączyłem i o dziwo jakoś pisze, czerń atramentu jeszcze nie jest intensywa pewnie resztki wody dają się we znaki  - także te pisemne.

Stalówka na moje oko nie jest idealna.

Jak taki defekt zlikwidować, niestety nie wiem, może ktoś z Was podpowie...

Pozdrawiam, 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma, bo np. ja, nie wiem za bardzo, jakich szkód doznało pióro, i dlaczego nie pisze :). Ale skoro przemycie w wodzie coś dało, to zrób tak - nalej ciepłej wody do akiegoś pojemniczka, do tego kropla detergentu, sekcję przemyj bieżącą wodą, wrzuć na noc do pojemniczka, wyjmij rano, znowu przemyj, poczekaj, aż wyschnie, i powinno pisać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma, bo np. ja, nie wiem za bardzo, jakich szkód doznało pióro, i dlaczego nie pisze :). Ale skoro przemycie w wodzie coś dało, to zrób tak - nalej ciepłej wody do akiegoś pojemniczka, do tego kropla detergentu, sekcję przemyj bieżącą wodą, wrzuć na noc do pojemniczka, wyjmij rano, znowu przemyj, poczekaj, aż wyschnie, i powinno pisać. 

Wielkie dzięki, nie wpadłem na pomysł by do "płukanki" dodać detergentu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...