Jump to content

Notatnik "idealny"


hykasy

Recommended Posts

Witajcie!

Potrzebuję notatnika, ma on zostać wykorzystany do pisania książki. Lubię rękopis. Męczy mnie już pisanie na zwykłych, luźnych kartek. Czego oczekuję? Przed wszystkim możliwości wymiany wkładów, nie może to jednak być skoroszyt(wszystkie mi się niszczą). Oprócz tego w miarę kompaktowe rozmiaru(chcę go móc zabrać "wszędzie"), papieru dobrej jakości, takiego, na którym pisanie parkerem będzie przyjemnością, mam na myśli jego soczystą stalówkę. Fajnie jakby jeszcze jako tako wyglądał. Macie może jakieś propozycje? Jakikolwiek trop?

Z góry dzięki. :)

Edited by hykasy
Link to comment
Share on other sites

Witajcie!

Potrzebuję notatnika, ma on zostać wykorzystany do pisania książki. Lubię rękopis. Męczy mnie już pisanie na zwykłych, luźnych kartkach. Czego oczekuję? Przed wszystkim możliwości wymiany wkładów, nie może to jednak być skoroszyt(wszystkie mi się niszczą). Oprócz tego w miarę kompaktowy rozmiar(chcę go móc zabrać "wszędzie"), papieru dobrej jakości, takiego, na którym pisanie parkerem będzie przyjemnością, mam na myśli jego soczystą stalówkę. Fajnie jakby jeszcze jako tako wyglądał. Macie może jakieś propozycje? Jakikolwiek trop?

Z góry dzięki. :)

Link to comment
Share on other sites

Soczysta stalówka to na pewno Rhodia, Webnotebook, ale nie ma wymiennych wkładów. Poza tym coś z Clairefontaine, bo to papier jak w Rhodii, a tylko takie radzą sobie z dużą ilością atramentu. Poza tym japońskie notatniki. Sprawdź ofertę Escribo, z MD Paper. Wymienne wkłady plus okładka. 

 

Recenzje Midori:

 

 

Rhodia:

Link to comment
Share on other sites

Ja ze swojej strony polecam Ciaki :] I papier porządny i gruby, i współpracuje z piórem i z ołówkiem, i wygląda, i poręczny... Tylko nie wiem jak u nich z wymiennymi wkładami.

 

CIAK%202012_Frame__TNC7732-800x600.jpg

Edited by bosa
Link to comment
Share on other sites

No bez przesady z tym Pen Show.

Rabaty na PS, Whole Life Diary na PS, a co z tymi którzy na PS się nie pojawią?

 

Tylko dzięki Pen Show możemy tłumaczyć naszą opieszałość ;) 

A poważnie to pamiętniki mamy w ofercie już od października, ale przez klientów nie udało się ich wrzucić. 

 

Obiecujemy poprawę i jutro wrzucimy pamiętniki. 

Link to comment
Share on other sites

No bo złośliwi klienci sklepu stacjonarnego wykupują cały towar nim trafi do sklepu interntowego. :)

 

Jak? Co? Stacjonarni?? Beze mnie?? I wykupują mi wszystko?? Myślałem, że macie tylko online. Jakby co to ja do J. się przejadę blisko mam. 

Link to comment
Share on other sites

Dziś dostałem próbki od Escribo i wszystko mi opadło. Myślałem, że umrę i nie zobaczę takiej przedwojennej elegancji. :D

Próbki przyszły w fantastycznej kopercie, takiego typu o jakim myślałem sobie czasem ale jak o tworze dziwnej wyobraźni. 

Może telepatia, bo bęc i jest. Wielkie dzięki za formę. Co do treści to notatnik Dainel z papieru MD rozłożył mnie na łopatki.

Cudo, miód i świeże jagody. 

Od mniej więcej 40 lat szukałem papieru w kratkę, w taką kratkę, że nie będzie przeszkadzać w czytaniu tego co napisane. 

Whitelines to jest to o co chodzi. Pomysł prosty jak konstrukcja cepa tylko czemu nikt wcześniej na to nie wpadł.  :rolleyes:

Nie są to tanie notatniki, ale naprawdę warto. Kartki w notatniku są na sprężynce, więc nie mają tendencji do zamykania się 

i żeby uciąć wszelkie marudzenie mają jeszcze delikatną perforację liniową by łatwo było wyrwać kartę bez postrzępionych brzegów.

Nic tylko zamawiać póki dziewczyny jeszcze mają. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...