Skocz do zawartości

TWSBI 580 - nieszczelność?


Dragan

Polecane posty

Witam 

 

Mam w ostatnim czasie problem z moim TWSBI 580. Nie mam pojęcia czemu, ale jest chyba nie szczelne w miejscu gdzie wkręcenia sekcji w resztę pióra i atrament pojawia się w miejscu gdzie jest nałożona ta przeźroczysta osadka na sekcję. W dzień dodam zdjęcie o co mi chodzi dokładnie.

 

Próbowałem z całej siły wkręcić sekcję w pióro, ale nie przynosi to rezultatów. Kompletnie nie mam pojęcia dlaczego może coś takiego się dziać. Macie jakieś pomysły i jak temu zaradzić?

 

Piórem pisze mi się genialnie i robi praktycznie za woła roboczego u mnie :)

 

Pozdrawiam

Dragan

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrew

Możliwe, że jest jakieś pęknięcie na gwincie. Wykręć sekcję ze stalówką i chwyć pióro tak, aby było pionowo. Jeśli atrament z niego nie wyleci, to mechanizm napełniania jest szczelny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy cieknie od strony zbiorniczka i wcieka pod osadkę? znaczy między osadkę, a osłonę spływaka?

 

JbsnRN.jpg

 

znaczy może być pęknięty gwint, jak piszą koledzy. wykręć obejrzyj dokładnie, szczególnie gwint w rączce, ewentualnie spróbuj uszczelnić smarem silikonowym i napisz do producenta. jeśli będzie bowiem pęknięcie w rączce, TWSBI prawdopodobnie wymieni Ci rączkę, pióro, niepotrzebne skreślić. 

 

aha, u mnie przez gwint przeciskały się diamine majestic blue i private reserve invincible blue. jakieś pojedyncze krople, dramatu nie było, ale też się zaniepokoiłem. po zmianie atramentu jest sucho jak na pustyni Kara-kum. albo Gobi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...