Skocz do zawartości

Pierwsze pióro


Polecane posty

Witam,

Szukam pierwszego pióra. Sądziłem, ze sprawa będzie prosta, ale im więcej czytam tym mniej wiem ;)

Na razie pierwsze do 100 zł, max 120. Stalówka nie wiem, długopisem piszę okropnie, chyba grubsza będzie bardziej wybaczać błędy mam rację? Chcę wyrobić jakiś ładny styl pisania dzięki pióru.

Ważne jest żeby dobrze działał z pompką, nie chcę używać naboi. W sumie bardziej od piór kręcą mnie kolory atramentów :lol:

Czy Lamy Safari będzie dobre? Z wyglądu nie podoba mi się, ale czytałem pozytywne opinie. Jestem otwarty na każde sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim: nie łudź się, że dzięki pisaniu piórem automagicznie poprawi Ci się charakter pisma - to by było zbyt pięknie :-) Piórem pisze się lżej (nie trzeba dociskać do papieru), i tyle.

 

Wolałbyś pióra mniejsze/większe, lżejsze/cięższe, z cienką/grubą linią, złote/srebrne/czarne/kolorowe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

chyba grubsza będzie bardziej wybaczać błędy mam rację?

 

 

Grubsza stalówka jest o tyle lepsza w takim przypadku, że będziesz musiał stawiać większe literki, żeby się nie zlały nic po za tym, ale samo w sobie pióro jako takie pisma nie zmieni ;)

Edytowano przez iza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długopis psuje i wyrabia zły charakter pisma. Pióro poprawia i wyrabia dobry charakter pisma. Dlatego dzieci powinny pisać piórem przynajmniej przez podstawówkę. Aby osiągnąć dobre i szybsze postępy powinno sie wziąść jeszcze za ćwiczenie kaligafii. Powodzenia. O pióro zapytaj w odpowiednim dziale, jak doradzimy to kupisz sporo pior ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamy nie jest złe, ale stalówka (w tym przypadku nawet F) daje grubą kreskę. Spróbuj PILOT MR, stalówka M (to europejska eF-ka), lekkie pióro i można osiągnąć wyraźne zapiski (wiem bo sam bazgrzę).

Jeśli masz możliwość odwiedzenia jakiegoś sklepu z piórami to zrób to i poproś o możliwość spróbowania.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrew

W sklepie Twoje Pióro widziałem promocję walentynkową na Sheaffery - Gift 100 za chyba 90 zł a Gift 300 za 110 zł. Pióra w komplecie mają konwerter, więc od razu bez dodatkowych wydatków możesz zasysać atrament i pisać :)

 

 

Nie jestem w żaden sposób związany z tym sklepem. Polecam jako zadowolony klient :)

Edytowano przez iAndrew
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długopis psuje i wyrabia zły charakter pisma. Pióro poprawia i wyrabia dobry charakter pisma. Dlatego dzieci powinny pisać piórem przynajmniej przez podstawówkę. Aby osiągnąć dobre i szybsze postępy powinno sie wziąść jeszcze za ćwiczenie kaligafii. Powodzenia. O pióro zapytaj w odpowiednim dziale, jak doradzimy to kupisz sporo pior ;)

 

A co niektorych to na dodatkowe lekcje z ortografii :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długopis psuje i wyrabia zły charakter pisma. Pióro poprawia i wyrabia dobry charakter pisma. Dlatego dzieci powinny pisać piórem przynajmniej przez podstawówkę. 

Tylko w jaki sposób się to dzieje? Z tego co ja obserwuje to mit, spowodowany raczej niechlujstwem współczesnego podejścia do pisania. Jedyną wyższość pisania piórem nad długopisem, która mogłaby wpływać, na poprawę pisma u dzieci jaką widzę, to sunięcie bez wysiłku po papierze - ale to udogodnienie przydaje się głównie dzieciom z zaburzonym napięciem mięśniowym, po za tym też sprawia, że piszącemu jest ogólnie łatwiej. Nie wiem jak kiedyś, ale współczesne stalówki są już na tyle dopracowane, że nie wymagają od piszącego wysiłku związanego z pisaniem, nie wymagają też jakiegoś specjalnego kąta trzymania pisadła - moje pióra piszą dosłownie pod każdym kątem i też działają jak się je obróci - więc co tu ma samo w sobie poprawiać charakter pisma? Ktoś zna może odpowiedź? 

Inna sprawa, to według mnie problem związany z nie przykładaniem się do pisania od najmłodszych lat, to faktycznie psuje charakter pisma, bo nawyki wyrobione za młodu niestety później odbijają się w przyszłości bez względu na narzędzie jakim się będziemy posługiwali, te nawyki trzeba kształcić od najmłodszych lat i to jest moim zdaniem najważniejsze, a nie narzędzie którym się ktoś posługuje. 

Edytowano przez iza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety - pióro samo w sobie nie poprawi charakteru pisma, tak, jak nie zepsuje go długopis. Znam kilka osób, które długopisem piszą od zawsze, a ich pismo jest piękne i równiutkie. Wielu użytkowników piór bazgroli jak ja kiedyś - a też od zawsze piszę piórem. To bardziej kwestia nastawienia albo starania, przynajmniej według mnie. Na zasadzie 'mam pióro, to powinienem ładniej pisać', albo tak, jak w przypadku poprawy mojego charakteru pisma. Dotąd starałem się pisać czytelniej, aż wyszło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja popieram Kerad'a!

uważam, że pióro wymusza staranniejsze pismo.

Safari w F'ce daje mokre pismo w porównaniu z Pilotem MR, co z mojej praktyki jest gorsze w kwestii poprawy "charakteru".

Oprócz MR'a daję pod rozwagę Scheaffer'a VFM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszą strasznie sucho. Ja swojego stuningowałem i teraz kreska jest idealnie mokra.

To ja chyba tez w ramach krótkiego urlopu zabiorę sie za tego ze stalka B.

Ten silver fox powinien wyglądać lepiej :)

Edytowano przez Romii
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość odwiedzenia jakiegoś sklepu z piórami to zrób to i poproś o możliwość spróbowania.  

 

To jest bardzo dobra rada :) Każdemu podoba się coś innego, w sklepie sprawdzisz jaka kreska jest dla ciebie odpowiednia, jakie pióro najlepiej leży ci w rękach :)

A jeśli nie masz możliwości skorzystania z usług sklepu stacjonarnego, to z powyższych propozycji polecam Shaffer Gift 300 - kawał dobrze piszącego i wyglądającego pióra :) Stalówka F :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tunkx - mam przyjemność pisania każdym z proponowanych Ci piór, Shaffer moim zdaniem jest najbardziej "suchy" ale sporo zależy od atramentu jaki zatankujesz.

Lamy z kolej nawet stalówka EF pozostawia grubą, mokrą kreskę.

Pilot MR - cienka ale niezbyt sucha kreska.

 

 

Jeśli masz możliwość spróbowania w sklepie stacjonarnym co najbardziej będzie CI pasowało, tak będzie najłatwiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...