Jump to content

Tunkx

Użytkownicy
 • Posts

  8
 • Joined

 • Last visited

Tunkx's Achievements

XXF

XXF (1/6)

 1. Czy możecie mi polecić jakieś dobre chińskie pióro? Dodam, że nie musi być dostępny w Europie - mogę je kupić na miejscu.
 2. "Theory of Spencerian Penmanship" albo "Spencerian Key to practicla penmanship" W tym pierwszym "c" pomylili z "e" a w tym drugim jest za słabo napisane (zeskanowane), żeby dojrzeć. Istnieje coś takiego jak długie "małe" "s". Wygląda jak podwójne extended loop, podobodne do "f". Długie na pięć spaces.
 3. Cześć, Od jakiegoś czasu walczę ze Spencerianem. Idzie mi nawet w porządku, mam jednak parę wątpliwości. Korzystam z tych paru starych książek, a tam według mnie nie wszystko jest wytłumaczone. 1. Kiedy używać długiego "s" a kiedy krótkiego? Nie mogłem znaleźć definitywnej odpowiedzi. Długie "s" jest piękne, ale w środku zwykłych słów wygląda dziwnie. Czy jest na to jakaś zasada? 2. Jak wychodzić od liter kończącym się krótkim ogonkiem z "drugiej zasady". Chodzi mi o litery "v", "w" oraz "b". Jak byście połączyli litery "bn". Takie teoretyczne słowo. Nie jestem w stanie go napisać, żeby ładnie wyglądało. 3.Może ktoś mi napisać literę "c" w jakimś super powiększeniu? Nie mogę odczytać tego co jest w tych książkach napisane. Wychodzi mi jakieś niedorobione "e". 4. Mam problem z polskimi znakami. O ile "ą" czy "ę" piszę jakoś ładnie to nie mam pojęcia jak napisać "ł". Jakieś pomysły? pozdrawiam
 4. Dodam jeszcze, że zależy mi na mokrej kresce.
 5. Rozumiem, że cudu nie będzie. Chcę zacząć ćwiczyć pisanie, sądzę, że z piórem będzie mi łatwiej. Pilot MR, Shaffer Gift 100, Lamy A może Pilot 78g?
 6. Witam, Szukam pierwszego pióra. Sądziłem, ze sprawa będzie prosta, ale im więcej czytam tym mniej wiem Na razie pierwsze do 100 zł, max 120. Stalówka nie wiem, długopisem piszę okropnie, chyba grubsza będzie bardziej wybaczać błędy mam rację? Chcę wyrobić jakiś ładny styl pisania dzięki pióru. Ważne jest żeby dobrze działał z pompką, nie chcę używać naboi. W sumie bardziej od piór kręcą mnie kolory atramentów Czy Lamy Safari będzie dobre? Z wyglądu nie podoba mi się, ale czytałem pozytywne opinie. Jestem otwarty na każde sugestie.
×
×
 • Create New...