Skocz do zawartości

Nadobnica (Rosalia Batesi) - Kingdon Note


A  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się ten kolor?

    • Tak
      14
    • Nie
      3
    • Trudno powiedzieć
      2


Polecane posty

Sailor robi najlepsze atramenty. To moje zdanie. Nie jest obiektywne. Możecie się z nim nie zgadzać. Ja i tak wiem swoje      :)

 

Niestety wiele atramentów robią dla sklepów w Japonii. Wprawdzie dzięki działalności przedsiębiorczych sprzedawców z eBaya można sobie te inkausty do Polski sprowadzić, ale cena jest chora (42 $ z kosztami wysyłki, w Japonii flaszka kosztuje około 20 $).

 

Dostałem od forumowiczki z FPN trzynaście próbek takich Sailorów. Fajne są, ale jednak nie ma opcji, żebym tyle za nie zapłacił. 

 

Jeden z japońskich sklepów - Kingdom Note - zaoferował Klientom z okazji swojego pięciolecia tematyczne serie atramentów: Ptaki i Insekty, a rok później Grzyby. Ptaki zrecenzowałem jakiś czas temu, trzeba wziąć się również za robale.

 

Nicpoń - pomyśl nad jakąś serią. Zestawy mają w sobie coś fajnego, choćby to, że stanowią zamkniętą całość.

 

uXpd3v.jpg

 

 

 

  1. Dorcus Hopei Binodulosus (chrząszcz jelonek)
  2. Rosalia Batesi (nadobnica)
  3. Sasakia Charonda (motyl cesarz)
  4. Tanna Japonesis (cykada)
  5. Trypoxylus Dichotomus (Rochatyniec)

 

Rosalia batesi to chrząszcz znany w języku polskim jako nadobnica:

 

7zc1uP.jpg

 

źródło

 

Kolor atramentu podoba mi się, ale nie na tyle, żeby myśl o zakupie zaprzątała mi głowę. Fajnie było wypróbować, pokiwać głową z uznaniem nad jakością płynu opracowanego przez Sailora. I tyle.

 

nOVtsY.jpg

Kingdonnote.com

 

Ekspresjonizm abstrakcyjny

 

8e5d12.jpg

 

 

Krople atramentu na ręczniku kuchennym

 

78Uyzi.jpg

 

 

 

Software ID

 

x4rV2w.jpg

 

Zakres koloru

 
 
RF6jks.jpg
 

 

Oxford recycled, 90 g - Kaweco Sport Classic, eyedropper, B

 

 

48bT2M.jpg

 

 

DTc24K.jpg

 

 

Z1rpHO.jpg

 

7ilWUN.jpg

 

 

Papier Poljet 80 g

 

LRuw4B.jpg

 

6WEtAA.jpg

Porównanie

 

0pzoAv.jpg

 

 
 
Edytowano przez visvamitra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Fajny :)

Tylko niedługo zamiast 50 twarzy Greya będą mogli nakręcić 50 niebieskich atramentów Markola ;), więc na razie trzeba się będzie wstrzymać, zwłaszcza że cena słona :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ostrzegam, u tego samuraja czeka się długo na dostawę. Ja jestem już z nim po wymianie uprzejmości via e-bay i na razie czekam dalej.

 

Istotnie, trzeba uzbroić się w cierpliwość.... dzisiaj odebrałem przesyłkę od wyżej wymienionego samuraja, została nadana 8 stycznia.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Istotnie, trzeba uzbroić się w cierpliwość.... dzisiaj odebrałem przesyłkę od wyżej wymienionego samuraja, została nadana 8 stycznia.....

 

Ja zamówiłem 10 stycznia, więc jeszcze nie jest najgorzej ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygarnęłabym bez wahania. :)

 

Do mnie Ina-Ho szło w tamtym roku z Japonii 43 dni. Właściwie to straciłem już nadzieję i miałem otwierać spór w PayPalu a tu listonosz zapukał i przywiózł flaszkę.

"A gdy napilimy się, odechciało mnie się wszelkich sporów..." :P

 

(Przepraszam, musiałam wtrącić OT :-P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...