Skocz do zawartości

Pióro, codzienny użytek, szkoła, praca 400-600zł


Polecane posty

Witam!

Mam na imię Bartek, jestem dość młodym człekiem, bowiem pobieram naukę w 2 klasie LO. Szukam pióra, pióra jak najbardziej zbliżonego do ideału. Na razie piszę starym Parkerem, kupiłem go daaaaawno za coś około 50zł. Odkopałem trzy dni temu z szafki i przeprowadziłem renowację. O dziwo pisze bardzo fajnie. Teraz poszukuje czegoś co by było nowe i jeszcze lepsze. Najlepiej dużo lepsze. Przeznaczone na ten cel mam max 600pln choć najchętniej 300-400pln. Biorę pod uwagę tylko produkty nowe, używane odpadają. Moje wymagania to odkręcana skuwka, stalówka w tak pięknym kształcie jak w Parker sonne, elegancki i klasyczny wygląd, możliwość użycia i tłoczka i naboju oraz jak najlepsza jakość. Ma ono posłużyć dłuuuugie lata i być przeznaczone do użytku codziennego(obecnie np. notatki żeś szkoły, sprawdziany). Dacie radę coś polecić?:D

Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja oczywiście muszę się przyczepić. Dlaczego nie używane? To jest trochę tak, jak z samochodem, możesz kupić nową Skodę albo używane Audi. Według mnie 'tylko nowe' to zamykanie się na bardzo fajne pióra. Ale to moje zdanie. Kolejna sprawa - jestes w liceum, czy nie uważasz, że tak drogie pióro nie powinno być noszone do szkoły na codzień? O studiach nie mówiąc. Różne ludzie chodzą do szkoły i studiują, ktoś może je pożyczyć i zniszczyć, albo się połasić i je sobie przywłaszczyć.

Według mnie mógłbyś w takiej kasie kupić sobie coś z Japonii. Sailora 1911, może Pilota Custom 74. Osobiście polecałbym jednak kupienie sobie tańszego pióra do szkoły i lepszego dla własnej satysfakcji. Jest wiele niedrogich piór, które świetnie piszą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bać się nie boję szczególnie, że częściej pewnie będzie używany ten stary Parker. A czemu nie używane? Takie zboczenie, we wszystkim :). Kaweco już patrzę, a pilot trochę mnie odrzuca niestety, nie wiem czemu. A Waterman perspective? Co o nim myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? Charleston? Mam dwa i nie wiem czy nadają się tak na co dzień do szybkich notatek i długiego pisania? Pewnie tak od biedy, F-kę mam dośc grubą i mokrą. Faber Castel mogą być za ciężkie i mieć za grubą sekcję?

 Przez dwa dni sporo pisałem i najlepiej mi idzie Pilotami 78G. Trzyma się to najlepiej, najwygodniej. Poszukaj coś bardziej eleganckiego wśród Japończyków. Efekt będzie taki sam ale droższe pióra są lepiej wykonane ij "wyjątkowe", to też sprawia przyjemność. Jednak w szkole lubią upaść lub gdzieś się zapodziać i jest to już mniej przyjemne.

W szkole piszę Pilotami 78G ze względu na cieniutką kreseczkę, wyjątkowo dobre właściwości stalówki i klasyczny przyzwoity wygląd. Mnie nie razi w żaden sposób. Pióra "nobliwe" mam na biurku i szafce, piszę nimi w domu, raczej się "delektuje". W Pilotach wykorzystuję cztery kolory, więc ważne by były lekkie i dość tanie, skoro jest ich cztery sztuki.

Mam Shaeffera Taranisa Gun Metal F to bardzo fajne pióro (estetyka/projekt dość kontrowersyjny) bardzo polecam, świetnie pisze! Sheaffery piszą porządnie, wybierz coś z ich oferty i w sklepie sprawdź jak stalóweczka kreśli linię, Z Pilotem 78G, jako bonus i atramentem zmieścisz się spokojnie w 500 zł.

Edytowano przez chomsky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Przemyślałem wszystko poczytałem i mam kilka do wyboru już ostatecznego. Nic więcej pod uwagę nie biorę bo w zyciu nie wybiorę nic. :D Gentelman vs Sonnet vs 1911 young(bardziej mi się podoba od standard) vs Perspective(strasznie mi się podoba, choć podobno jego waga idzie na -) vs DIA2

Edytowano przez hykasy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Odnośnie WM Perspective, recenzja w tym wątku:

 

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/966-waterman-perspective/

 

Na temat WM Gentleman więcej znajdziesz tu:

 

http://www.piorawieczne.fora.pl/recenzje-pior,6/waterman-gentleman,5129.html

 

Do Sonnetów jakoś nie mam przekonania. Mam dwa i żaden nie zachwyca. Podobno znacznie lepiej sprawują się modele ze złotą stalówką, ale to znacznie większy wydatek.

 

Sailora nie mam, więc się nie wypowiadam.

 

Natomiast Kaweco pisze się bardzo przyjemnie. Ja mam wprawdzie Dia2 ze stalówką M, ale mam F-kę w Kaweco Sport, a to taka sama stalówka, i jestem z niej zadowolony. Elastyczna, nie za mokra (co przy robieniu szybkich notatek ma istotne znaczenie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Markol, możesz mi powiedzieć coś więcej o dia2? Lubię jak mi stalówka dość miękko pisze ale nie za miękko, żeby za bardzo nie moczyła. Jednocześnie nie cierpię jak mi skrobie po papierze. Tutaj widać moją próbkę pisma moim teraźniejszym parkerem, jest on za mokry, chciałbym coś troszeczkę ale naprawdę troszeczkę mniej mokrego aby zachować miękkość i gładkość sunięcia linii z jednoczesnym brakiem moczenia. https://onedrive.live.com/redir?resid=C01186BFDB6125FF!793&authkey=!AKtOT6LDtUJuPf0&v=3&ithint=photo%2cjpg

Czy kaweco takie mniej więcej jest? Może ktoś jest w stanie się jeszcze wypowiedzieć o sailor Young?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

@Markol, możesz mi powiedzieć coś więcej o dia2? Lubię jak mi stalówka dość miękko pisze ale nie za miękko, żeby za bardzo nie moczyła. Jednocześnie nie cierpię jak mi skrobie po papierze. Tutaj widać moją próbkę pisma moim teraźniejszym parkerem, jest on za mokry, chciałbym coś troszeczkę ale naprawdę troszeczkę mniej mokrego aby zachować miękkość i gładkość sunięcia linii z jednoczesnym brakiem moczenia. https://onedrive.live.com/redir?resid=C01186BFDB6125FF!793&authkey=!AKtOT6LDtUJuPf0&v=3&ithint=photo%2cjpg

Czy kaweco takie mniej więcej jest? Może ktoś jest w stanie się jeszcze wypowiedzieć o sailor Young?

 

Jak dla mnie Kaweco pisze się miękko i nie za mokro, choć ta druga cecha zależy również w dużym stopniu od zastosowanego atramentu.

Atramenty Parkera mają dość bogaty przepływ, stąd w niektórych piórach mogą rozlewać. W moim Dia2 stosuję oryginalne naboje Kaweco i jestem z tego mariażu zadowolony. Do tego pióra pasują wszystkie naboje typu standard, ponadto zwykle sprzedawcy dodają konwerter (a jeśli nie, to jest on do dokupienia za niewielkie pieniądze).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, a więc decyzja podjęta kaweco dia2, wydaje się być najlepszy jeśli brać pod uwagę moje preferencje. Cena niższa niż szykowałem ale to dobrze, kupie jakiś atrament jeszcze. Wielkie dzięki za pomoc, okazaliście się wspaniałymi osobami, które z życzliwością potrafiły mi doradzić co wybrać. Dziękuję wszystkim. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Świetnie, a więc decyzja podjęta kaweco dia2, wydaje się być najlepszy jeśli brać pod uwagę moje preferencje. Cena niższa niż szykowałem ale to dobrze, kupie jakiś atrament jeszcze. Wielkie dzięki za pomoc, okazaliście się wspaniałymi osobami, które z życzliwością potrafiły mi doradzić co wybrać. Dziękuję wszystkim. :)

No to teraz będziesz musiał jeszcze wybrać pomiędzy wersją CT i GT.

Nie ma lekko hehehe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

To mniejszy problem gorzej ze stalówką. :) Dylemat pomiędzy f, a m...

 

W przypadku Kaweco różnica nie jest aż tak wielka, jak w innych piórach

 

7jmnj8U.jpg

 

M-ka jest troszkę bardziej elastyczna, a F nie jest aż tak cienka, jak w Japończykach.

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...