Skocz do zawartości

Kawuska Standard


Admirał

Polecane posty

Cześć,

 

Znowu mnie naszło, żeby przywrócić życie Kawusce standard, dlatego poszukuję:

- oryginalnej stalówki choćby zwykłej stalki;

- blaszki od pompki - będę musiał pewnie dorobić,ale na podstawie mojej, może być ciężko;

- gumki - nie wiem od czego dobrać.

 

Będę wdzięczny za rady.

 

Pozdrawiam,

Tomek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej będzie ze stalówką. 

Blaszkę proponowałbym oczyścić papierem ściernym, odtłuścić i zalakierować Kaponem. Jeśli chodzi o zbiorniczek na atrament, to zeskrob z nypla resztki starego, zmierz suwmiarką średnicę i podaj, to powiem Ci, jakiego woreczka potrzebujesz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej będzie ze stalówką. 

Blaszkę proponowałbym oczyścić papierem ściernym, odtłuścić i zalakierować Kaponem. Jeśli chodzi o zbiorniczek na atrament, to zeskrob z nypla resztki starego, zmierz suwmiarką średnicę i podaj, to powiem Ci, jakiego woreczka potrzebujesz.

Zmierzyłem nypel i jest jajowaty :) średnica waha się pomiędzy 6,37mm a 6,44mm więc z grubsza można powiedzieć, że 6,4mm.

Skąd można wytrzasnąć taką gumkę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczne! Czarne,klasyczne!

Jak się nim z znudzisz to daj znać ☺

Pozdrawiam

 

Już miałem kilka takich propozycji parę lat temu, więc nie jesteś pierwszy w kolejce, ale to pióro dostałem od dziadka, więc mimo, że nie jest w moim typie, traktuję je jako pamiątkę rodzinną. Jest dla mnie bezcenne, ale jeszcze chciałbym żeby działało :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już miałem kilka takich propozycji parę lat temu, więc nie jesteś pierwszy w kolejce, ale to pióro dostałem od dziadka, więc mimo, że nie jest w moim typie, traktuję je jako pamiątkę rodzinną. Jest dla mnie bezcenne, ale jeszcze chciałbym żeby działało :)

Szacun! Serio, patrząc na to jak wiele osób sie rejestruje, żeby popchnąć "pamiątki po dziadku" to taka postawa jak Twoja na prawde mnie cieszy. Zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem nypel i jest jajowaty :) średnica waha się pomiędzy 6,37mm a 6,44mm więc z grubsza można powiedzieć, że 6,4mm.

 

Może się okazać, że po założeniu gumki będzie problem z zamknięciem korpusu, żeby nie "przyszorować" gumki i wtedy warto przywrócić nyplowi bardziej okrągłą "owalność" jakowymś walcem. W celuloidzie robiłem to "na ciepło", a tutaj to nie wiem jak-trzeba-by.

Ale różnica średnic niewielka, więc pewnie nie będzie konieczności. Pstrykniesz pamiątką fotkę jak poskładasz do formy pierwotnej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...