Skocz do zawartości

Pilot Custom 823


Mate

Polecane posty

Witam serdecznie,

 

Tak jak sie obawialem moja "kolekcja" i poszukiwanie idealnego piora nie za szybko sie skoncza.

 

Jeszcze nie dotarl do  mnie moj najnowszy nabytek Pilot Vanishing Point, a juz zaciekawilo mnie kolejne pioro. Mianowicie PILOT CUSTOM 823 (jak zawsze F ).

 

Czy ktos mial jakies doswiadczenie z tym piorem? Jakies opinie?

 

Pozdrawiam,

M. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa Piloty - Custom Heritage 91 i Custom 74. W jednym jest stalka SFM, a w drugim SF. Obie sprawują się doskonale, choć ze wskazaniem na SF. Mam wrażenie, że we wszystkich modelach z tej półki siedzi ten sam model stalki, więc można brać w ciemno…;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa piloty 742 i 743. Pisałem o nich już kilkakrotnie na forum przy okazji różnych recenzji - najwięcej informacji znajdziesz tutaj. Z resztą była nawet na forum seria "pióra japońskie" - warto poczytać. Moja opinia jest taka, że są to absolutnie fantastyczne pióra i warto je kupić. 823 także mam w planach uważam, że warto takie pióro nabyć bo to świetna marka i najwyższa jakość i precyzja wykonania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla lepszego zobrazowania wrzucę parę zdjęć porównawczych znalezionych w sieci:

Stalówka pierwsza z prawej jest stosowana właśnie w modelu custom 823

pilot_custom823_01.jpg

 

Tutaj w towarzystwie innych piór, idąc od lewej to: Montblanc 149, Pelikan m1000, Pilot Custom 823, Platinum President, Sailor 1911 Midsize, Sailor 1911 Sterling Silver, Pilot Myu 701, Lamy 2000, Waterman 52, Pelikan m205 Demonstrator

 

500x1000px-LL-909f17b8_DSC_0338.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...