Skocz do zawartości

Pelikan M200 Cafe Creme


piotrsajnog

Polecane posty

  • Odpowiedzi 400
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Aktualna lista :

1. kasiasemba italic/F

2. zutka italic/M

3. G_K, M

4. silesiaus EF

5. marcinECK italic/ B i italic/EF (2 sztuki)

6. kolumb italic/F

7. Lepki italic/F

8. Dziku M

9. Romii EF

10. Felicja italic/F

11. Ender Italic lub nic?

12. Arkadiusz F

13. Mescytator EF

14. Akszugor italic / EF

15. norbie italic/M

 

16. Chomsky EF

 

17. Czarodziej  DAJ ZNAĆ JAKA MA BYĆ STALÓWKA :sacro:

 

18. Trevor F

 

19. andreo EF

 

20. jp667 F

 

21. empi italic/F

 

Proszę nie edytujcie listy sami bo zginę :nono:, jeśli coś chcecie zmienić, dopisać, wypisać się itp. dajcie znać w temacie lub na priv :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Markol

Dopóki sprawa się jeszcze ciągnie czy ktoś moglby zrobić i zamieścić porównanie tęgości stalówek z Pelikana M200/205/215?

 

Proszę bardzo

 

zYVaWAq.jpg

 

Jak widać EF, F i M różnią się przede wszystkim napisem na stalówce, bo grubością linii już niekoniecznie.

 

B niestety nie posiadam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo

 

 

 

Jak widać EF, F i M różnią się przede wszystkim napisem na stalówce, bo grubością linii już niekoniecznie.

 

B niestety nie posiadam.

No to jestem zaskoczona... mam EF i F, różnicę widać. Między F i M prawie w ogóle, w niektórych miejscach ta M-ka nawet jakby cieńsza. Ktoś na forum wrzucił taki "tester" grubości linii w piórach Pelikana, wyglądało to inaczej...

Markol, co tak ładnie błyszczy w italiku? Stormy Grey?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Markol, co tak ładnie błyszczy w italiku? Stormy Grey?

 

Nie, to jest Herbin Lie de The, tylko coś mi się przykleiło do obiektywu w komórce i tak wyszło :mosking:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem zaskoczona... mam EF i F, różnicę widać. Między F i M prawie w ogóle, w niektórych miejscach ta M-ka nawet jakby cieńsza. Ktoś na forum wrzucił taki "tester" grubości linii w piórach Pelikana, wyglądało to inaczej...

U ciebie F i M przypomina to ze zdjecia czy sa grubsze? taka grubość jak na zdjeciu bylaby idealna. Patrzac na italic...rezygnuje z tej stalowki, jak marker... Nie o takie italici walczylismy :( Edytowano przez Lepki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ciebie F i M przypomina to ze zdjecia czy sa grubsze? taka grubość jak na zdjeciu bylaby idealna. Patrzac na italic...rezygnuje z tej stalowki, jak marker... Nie o takie italici walczylismy :(

M-ki jeszcze nie mam :) Ale patrząc na to zestawienie: http://www.richardspens.com/pdf/strokewidths.pdf, różnica w linii powinna być. Na próbce Markola nie ma. Dlatego zastanawiam się, czy nie zmienić jednak (o ile można) na B...

 

Lepki masz słuszną rację, jak mawia moja sąsiadka. Ja też dziękuję, marker kupię sobie w osiedlowym ;)

A jakie oznaczenie ma ta stalówka Pelikana? Może Markol ma tę najszerszą, bo patrząc tu: http://cdns.gentlemansgazette.com/wp-content/uploads/2013/02/Nib-Widths.gif to nie musi być marker.

Edytowano przez zutka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie I jak italic, nie ma jej w podanym linku. Niestety czar prysl, biore F.

Nie bardzo rozumiem... Ta italika nie ma oznaczenia grubości, tak? 

Szukam w necie, ale właściwie wszędzie jest określona szerokość linii; nawet w Skrybie, w któym mozna kupić Pelikana Cognac z italikiem, jest informacja o szerokości B.

Jeśli faktycznie w grę wchodzi taki marker, to i ja rezygnuję z italiki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu to jest stalowka italic, tak jest oznaczona, nie ma chyba informacji jaka jest jej szerokosc. A patrzac jak pisze nie wygląda na italic ale na jakieś BB bez wielkiej wariacji linii. Szkoda ze tak uksztaltowali ta koncowke stalowki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem zdjęcie dobrze uwidaczniające ta stalówkę. Szkoda że nie zrobili jej bardziej na ostro do stawiania cienkiej kreski w poziomie a grubej w pionie. W obecnej wersji nie widać specjalnej różnicy przy pisaniu w różnych kierunkach.

 

fpn_1356720493__8318193697_25d2902c77_o.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

M-ki jeszcze nie mam :) Ale patrząc na to zestawienie: http://www.richardspens.com/pdf/strokewidths.pdf, różnica w linii powinna być. Na próbce Markola nie ma. Dlatego zastanawiam się, czy nie zmienić jednak (o ile można) na B...

 

A jakie oznaczenie ma ta stalówka Pelikana? Może Markol ma tę najszerszą, bo patrząc tu: http://cdns.gentlemansgazette.com/wp-content/uploads/2013/02/Nib-Widths.gif to nie musi być marker.

 

To jest ten nieszczęsny Italic, na temat którego wyzłośliwialiśmy się już niejednokrotnie. Na szczęście w Pelikanach można łatwo (choć niekoniecznie tanio) wymienić stalówkę, bo korpus w wersji cognac nadal mi się podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...