Skocz do zawartości

Pelikan M200 Cafe Creme


piotrsajnog

Polecane posty

Akszu, w  Twoich postach jest coś nieprzyjemnego. Jeśli nie nazwiemy tego agresją, to jest przynajmniej "czepliwość"...

Cena pióra CC była wskazana na co najmniej 2 portalach, których linki przytoczono w dyskusji. Oscyluje ona w okolicach 100 euro.

Podobnie jak innych piór z serii 200 - np. myszatych czy koniakowych.

Stąd też można z dużą dozą prawdopodobieństwa domniemać w jakich granicach zamnknie sie cena CC w detalu i półhurcie.

Mysz i koniak mają cenę w detalu z grubsza 420-430 pln. Sądzić należy że i CC będzie kosztować podobnie.

Skąd sklepy znają cenę jeszcze przed premierą? Ano pewnie z planowania na linii producent-dystrybutor/hurtownik - detalista, to może dziwne, ale to się praktykuje... Jak ma wejśc nowy model samochodu to dealerzy też z wyprzedzeniem wiedzą ile będzie kosztował i jaka moga nałożyć marżę.

Kolega @Silesiaus zadał sobie trud - skontaktował się z firmą belgijską, potem za Skrybą. Uzyskał interesujące rabaty. Może należy zaufać, że dostał w miarę wiarygodne informacje... nie uważasz?

14 osób z Forum potraktowałes jak grupkę nieodpowiedzialnych młokosów, którzy topią pieniądze w niesprawdzonym interesie, zwracając się przy tym do nas z niebotycznych wyżyn (osiągniętych nie tylko dzięki Twemu, skądinąd słusznemu, wzrostowi).

Generalnie to nie rozumiem Twojego zacietrzewienia i zapalczywości w sprawie, która Cię tak naprawdę nie dotyczy...

W Nowym Roku życzę Ci samych pięknych piór Pelikan 200 w cenie 200 pln (a co sobie będziemy żałować), w sklepie Y. Nie gniewaj sie proszę, ja bardzo doceniam (i sądzę, że nie jestem jedyny), Twój wielki wkład w Forum, Twoje staranne i ciekawe recenzje piór i atramentów. Ale ta ostatnia seria Twoich postów jest już męcząca...

Marcin

PS. Mój post jest wyrazem mojego poglądu na sprawę. Nie uzurpuję sobie prawa do występowania w imieniu wszystkich. Ale sytuacja dojrzała do tego, abym uznał za stosowne zabrac głos.

PAX VOBISCUM proponuję i Szczęśliwego Nowego Roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 400
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Nieprzyjemnego? Ja po prostu kalkuluję na zimno i nie działam pod wpływem chwili, jak wszyscy tutaj (za wyjątkiem Piter22 i McKozinskiego). Proszę, przeczytaj cały wątek od początku.

 

Chciałem się dopisać do listy, a tu czytam gratulacje o ładnym zbiciu ceny, rabatach od ceny. Jakiej ceny? - od razu nasunęło się mi pytanie.

 

1. premiera w lutym/marcu, a my już dzielimy niedźwiedzia (ale rozumiem, wstępne zapisy)

2. cena nieznana, raczej oscyluje w granicach, a tu już podniecenie, że udało się 20 zł taniej - od czego taniej?, 20% rabatu? zaliczki?

3. zapytano jak na razie jeden polski sklep (i tutaj pochwała dla kolegi, a nie moje czepialstwo), ale to wciąż za mało

4. nikt nie zapytał samego Pelikan Polska czy jest znana cena, jaka będzie cena itp.

5. nikt nie zapytał innych sklepów (Twoje Pióro, Ami)

 

Wg mnie pertraktacje rozpoczyna się, gdy cena już jest znana, a nie kalkulowana. Gdy zapyta się kilka sklepów (w tym dystrybutora) o ceny, rabaty, hurtowe zakupy, zniżki itp.

Wybiera się najtańszego lub z najlepszą opcją. I to zajmuje ok. miesiąca po premierze, a nie na dwa miesiące przed premierą. Wtedy się raczej nie przepłaca.

Ja zamierzam poczekać. Model cholernie się mi podoba, ale wolę troszkę ściągnąć cugle "muszę go teraz mieć".

Tak samo postąpię z nowym, czarnym modelem "Antracytem".

 

 

Generalnie to nie rozumiem Twojego zacietrzewienia i zapalczywości w sprawie, która Cię tak naprawdę nie dotyczy...

 

Poszedłeś mi na ambicję. Teraz już dotyczy :ninja:

 

1. kasiasemba italic/F
2. zutka italic/M
3.G_K, M
4. silesiaus EF
5. marcinECK italic/ B
6.barbus EF
7.Lepki italic/F
8. Dziku M
9. Romii EF
10. Felicja italic/F

11. Ender Italic - jeśli nie ma to nie...

12.Arkadiusz F

13. Akszugor italic / OF / OM / EF

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłeś mi na ambicję. Teraz już dotyczy :ninja:

 

 Akszugor wiem że ci zależy na nabyciu pióra, ale nie wycinaj konkurencji :)

 

Aktualna lista :

1. kasiasemba italic/F

2. zutka italic/M

3. G_K, M

4. silesiaus EF

5. marcinECK italic/ B

6. barbus EF

7. Lepki italic/F

8. Dziku M

9. Romii EF

10. Felicja italic/F

11. Ender Italic - jeśli nie ma to nie...

12. Arkadiusz F

13. Mescytator EF

14. kolumb italic/F

15. Akszugor italic / OF / OM / EF

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"5. nikt nie zapytał innych sklepów (Twoje Pióro, Ami)... "

Spytałem, spytałem w Twoim Piórze, nie dostałem jeszce odpowiedzi, ale trzymam ręke na pulsie, jestem w kontakcie z @silesiausem...

Skoro pierwsza wersja ceny w "hrabiowskiej koronie" wynosiła około 450 pln, a Skryba proponował 370 to dla mnie to jest całkiem ładna obniżka...

Po trzecie - to witaj Akszugor w klubie :thumbup:

 

Nu pogadi!

Edytowano przez MarcinEck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualna lista :

1. kasiasemba italic/F
2. zutka italic/M
3. G_K, M
4. silesiaus EF
5. marcinECK italic/ B
6. barbus EF
7. Lepki italic/F
8. Dziku M
9. Romii EF
10. Felicja italic/F
11. Ender Italic / OM /OB/OBB/STUB/BB a pewnie wyjdzie BEEEE 
12. Arkadiusz F
13. Mescytator EF
14. kolumb italic/F

15. Akszugor italic / OF / OM / EF

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akszugor, już było mówione w tym wątku, że OF/OM nie ma w nowych Pelikanach tych serii, jeśli już to może italic ;) Ale to teraz ja się czepiam.

Co do Twojego wcześniejszego wpisu o owczym pędzie - zgadzam się w pełni z postem MarcinEck. Prawie nigdy nie podejmuje decyzji zakupowych na gorąco, najpierw kalkuluje i sprawdzam różne opcje. Szczególnie przy niemałej kwocie oscylującej w okolicach 400zł. Po przeanalizowaniu cen innych Pelikanów tej serii w wersjach specjalnych uważałem, że cena 370 zł z wliczona wysyłką do (zapewne) Marcina jest dobra i za tyle jestem gotów to pióro kupić. Dlatego dopisałem się do listy. A jeśli znajdziemy tańszą ofertę to tym bardziej będę się cieszył. Nikt tutaj nie rzuca się jak szczerbaty na suchary, nikt nie chce już wpłacać pieniędzy, na razie czekamy i analizujemy. Myślę, że większość z nas potrafi korzystać z "google" i sprawdziła chociażby cenę Cognac, która się już zapewne ustabilizowała. 

 

PS.Poczułem się po Twoim wpisie jak dziadek rzucający się na karpie w promocji w przedświątecznym szale promocyjnym... 

Edytowano przez Lepki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akszugor, już było mówione w tym wątku, że OF/OM nie ma w nowych Pelikanach tych serii, jeśli już to może italic ;) Ale to teraz ja się czepiam.

Co do Twojego wcześniejszego wpisu o owczym pędzie - zgadzam się w pełni z postem MarcinEck. Prawie nigdy nie podejmuje decyzji zakupowych na gorąco, najpierw kalkuluje i sprawdzam różne opcje. Szczególnie przy niemałej kwocie oscylującej w okolicach 400zł. Po przeanalizowaniu cen innych Pelikanów tej serii w wersjach specjalnych uważałem, że cena 370 zł z wliczona wysyłką do (zapewne) Marcina jest dobra i za tyle jestem gotów to pióro kupić. Dlatego dopisałem się do listy. A jeśli znajdziemy tańszą ofertę to tym bardziej będę się cieszył. Nikt tutaj nie rzuca się jak szczerbaty na suchary, nikt nie chce już wpłacać pieniędzy, na razie czekamy i analizujemy. Myślę, że większość z nas potrafi korzystać z "google" i sprawdziła chociażby cenę Cognac, która się już zapewne ustabilizowała. 

 

PS.Poczułem się po Twoim wpisie jak dziadek rzucający się na karpie w promocji w przedświątecznym szale promocyjnym... 

 

Popatrz co dopisał Ender, on zrozumiał mój żart :P

Gdybym dopisał na końcu stalówkę EF-BBB, to pewnie i Ty byś zakumał, że coś nie halo z moimi wymaganiami. Ale jakie przypuszczenia cen, takie przypuszczenia stalówek :P

400 zł to świetna cena patrząc na przeliczenie 125 euro, a 370 to świetniejsza cena, a 350 to marzenie, a 320 to orgazm. Dlatego namawiam do szukania, a nie chwalenia się w dodatku przed oficjalną premierą.

Dła ułatwienia dodam, że też szukam.

 

P.S.

Współczuję karpia na wigilijnym stole. Z całego serca. U mnie zawsze jest szczupak. I smaczniejszy i bardziej.

 

 

Chytry dziad z Kielc...  :roflmho:

 

Chytry traci dwa razy :mosking:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeah, Akszugor, jesteś taki super, masz zawsze szczupaka na wigilię, jedzącym karpia trzeba współczuć, twoje szukanie tańszej oferty to zdrowy rozsądek a u innych to chytrość, Nie ma to jak zacząć rok od pokazania się z niekulturalnej strony. Tak jak post bosej odbieram jako żart, tak od Ciebie bije zwyczajna złośliwość. 

 

Wpisu Endera nie zauważyłem, ale to i tak nie zmienia tego co napisałem, poza wykreśleniem pierwszego zdania. 

 

Aha, nikt tu się nie chwali, że znalazł super ofertę tylko informuje pozostałych zainteresowanych. Bardzo sie cieszymy, że też szukasz, na pewno znajdziesz najlepszą ofertę, która przyćmi pozostałe ;) Fajnie by było. No i będziesz wtedy mógł wyśmiać wszystkich, którzy owczym pędem chcieli brać te straszliwie drogie propozycje.

Ale zaraz zaraz...z tego co widze to poza czepianiem się w tym wątku żadnych konkretów z Twojej strony nie ma! Ba, pewnie nawet nie będzie. Znacznie łatwiej hejtować innych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Restoration

przygladam sie dyskusji, ale sie nie udzielam. mam taka rade do Was. wyluzujcie. nie ma co sie napinac. mysle ze realna cene poznamy jak trafi do tych sklepow, z ktorych sa propozycje. pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeah, Akszugor, jesteś taki super, masz zawsze szczupaka na wigilię, jedzącym karpia trzeba współczuć, twoje szukanie tańszej oferty to zdrowy rozsądek a u innych to chytrość, Nie ma to jak zacząć rok od pokazania się z niekulturalnej strony. Tak jak post bosej odbieram jako żart, tak od Ciebie bije zwyczajna złośliwość. 

Ale zaraz zaraz...z tego co widze to poza czepianiem się w tym wątku żadnych konkretów z Twojej strony nie ma! Ba, pewnie nawet nie będzie. Znacznie łatwiej hejtować innych.

Jednak ktoś ma podobne do mojego zdanie :) 

Nie tylko nie ma konkretów, kolega Akszugor nie zadaje sobie trudu przeczytania postów przedmówców - stąd takie dziwaczne i niespodziewane pytania na które odpowiedzi są juz znane  :)

Hejt nic nie kosztuje :)

 

przygladam sie dyskusji, ale sie nie udzielam. mam taka rade do Was. wyluzujcie. nie ma co sie napinac. mysle ze realna cene poznamy jak trafi do tych sklepow, z ktorych sa propozycje. pozdro

 Nikt się nie napina, tylko przykro czytać takie złośliwe posty :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nilfein

No to moje 3 grosze bo widzę, że atmosfera gęstnieje ;)

 

Pan Ryszard to solidna firma. Załatwił mi nie produkowaną od 2012 r. stalkę OM (sztuk raz) do Pelikana M400. Chwilę trwało, ale dał radę. I to w cenie zdrowo poniżej zakładanych pierwotnie 100 Euro (ściągał z Germanii bezpośrednio). Robiąc rekonesans w kilku innych sklepach dostałem odpowiedź, że to absolutnie nie jest możliwe.

Jednocześnie zaznaczam, że w Stalówce kupuję sporadycznie, nie jestem klientem zostawiającym tysiące złotych, regularnie marudzę, wymyślam i zawracam cztery litery. Raz zdarzyło mi się nawet obsobaczyć Pana Ryszarda telefonicznie, po godzinach pracy sklepu. Dostało mu się za stalkę, która przyszła do mnie ufarfolona atramentem. Taki paradoksik.

 

W tym kontekście wydaje mi się, że i w przypadku CC te 370 zł przy zamówieniu grupowym jest jak najbardziej realne. Ponadto podejrzewam, że jeśli liczba chętnych wzrośnie, będzie można spróbować zbić ją jeszcze trochę, ewentualnie wyłudzić jakiś gratis.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

W tym kontekście wydaje mi się, że i w przypadku CC te 370 zł przy zamówieniu grupowym jest jak najbardziej realne. Ponadto podejrzewam, że jeśli liczba chętnych wzrośnie, będzie można spróbować zbić ją jeszcze trochę, ewentualnie wyłudzić jakiś gratis.

 

 

Albo italiki z koniaczka... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...