Skocz do zawartości

Pelikan M200 Cafe Creme


piotrsajnog

Polecane posty

  • Odpowiedzi 400
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dostaniesz za to kawałek plastiku ze stalową blaszką!

 

 

Ze strony Pelikana:  Both the dark-brown pieces as well as the creamy colored barrel are made of polished high-quality resin.           PL strona:  Zarówno ciemnobrązowe, jak i kremowe elementy korpusu zostały wykonane z wysokiej jakości, polerowanej żywicy.
Edytowano przez Lepki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dostaniesz za to kawałek plastiku ze stalową blaszką!

 

 

Ze strony Pelikana:  Both the dark-brown pieces as well as the creamy colored barrel are made of polished high-quality resin.           PL strona:  Zarówno ciemnobrązowe, jak i kremowe elementy korpusu zostały wykonane z wysokiej jakości, polerowanej żywicy.

 

 

żywica epoksydowa (albo polimerowa) to tworzywo sztuczne, potocznie plastik. także tego, Piotrek poniekąd ma rację.

 

co innego, gdyby to była precious resin, to zupełnie inna bajka.

Edytowano przez rbit9n
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie mój pelikan m250 jest wykonany z takiej jakby drogocennej żywicy i muszę przyznać, że trzyma się nad wyraz dobrze. jedyne zarysowane miejsce, właściwie to bez połysku, znajduje się obok okienka podglądu, gdzie skuwka ociera o rączkę. także jeśli materiał będzie taki sam, to powinno być dobrze.

 

nawet ułożyłem wieszcz na ten temat.

 

i chociaż nie jesteś drogocenną żywicą.

ty co dzień swym blaskiem, rozpromieniasz me lico.

 

trzynastozgłoskowcem. a przecież miałem być nowym Majakowskim, ech...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie mój pelikan m250 jest wykonany z takiej jakby drogocennej żywicy i muszę przyznać, że trzyma się nad wyraz dobrze. jedyne zarysowane miejsce, właściwie to bez połysku, znajduje się obok okienka podglądu, gdzie skuwka ociera o rączkę. także jeśli materiał będzie taki sam, to powinno być dobrze.

 

nawet ułożyłem wieszcz na ten temat.

 

i chociaż nie jesteś drogocenną żywicą.

ty co dzień swym blaskiem, rozpromieniasz me lico.

 

trzynastozgłoskowcem. a przecież miałem być nowym Majakowskim, ech...

Zmień szyk w drugim wersie, bo metrum nieco szwankuje. Poza tym możesz być i Mickiewiczem :)

Czekam na dzień, kiedy będę mogła zacytować ten dwuwiersz. A tu jednak trzeba  wstrzymać się przynajmniej do 15 marca...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu tak długo?!

http://sklep-scryba.pl/pelikan-m200-piro-wieczne-cafe-creme-2015-p-996126.html

Chyba że my dostaniemy wcześniej.  Bo w sklepach poza Polską i na ebayu pióra są już w sprzedaży. Chociaż lokalizacja zastanawia  :)

http://www.ebay.com/itm/Pelikan-Special-Edition-Classic-M-200-Cafe-Creme-Fountainpen-/271767995409?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f46a28411

Edytowano przez zutka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po stalówce, ciut za zimne kolory.

Też mam takie wrażenie.

 

Może niech ktoś najpierw obczai w sklepie czy na żywo wygląda tak samo jak na zdjęciach promocyjnych?  Żeby wtopy nie było :]

Tylko nie wiadomo, kiedy będzie dostępny w polskich sklepach. Ale może ktoś, podróżując po świecie, sprawdzi - na dodatek przed finalizacją zamówienia. Niemniej mam nadzieję, że pióro wygląda jak na zdjęciach reklamowych :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam w sieci  kilka zdjęć pióra pokazujących, że zdjęcie z ebaya jest przekłamane kolorystycznie. :http://pics4.yamedia.tw/43/userfile/h/homerchou/blog/154d7118c4f6ac.jpg

http://stanley676.pixnet.net/blog/post/193831041-pelikan-classic-m200-caf%C3%A9-cr%C3%A8me

 

Co nie zmienia faktu, że na zdjęciu promocyjnym Pelikan wyglądał po prostu ładniej. Zaczynam mieć wątpliwości co do tego, jaki będzie na żywo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze zdjęcia promocyjne/profesjonalne wyglądają lepiej ;)

 

 

Zutka pierwszy link przenosi do jakiegoś bloga? (chyba) ale niestety zdjęć pióra tam nie widać

To, że na materiałach promocyjnych z reguły wszystko wygląda lepiej, to oczywiste. Ale że aż tak...

U mnie pod pierwszym linkiem otwiera się obrazek. Spróbuję pokazać inaczej:

154d7118c4f6ac.jpg

 Drugi link to chyba - bo zapisana krzaczkami - recenzja Cafe Creme

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanley, on objaśnia życie, radio gra głośniej...
 
z tego co widzę, światło ma rozproszone, raczej dobrze ustawioną ciepłotę barw, także myślę, że na 99% mówi jak jest.
 
zresztą jakie zdjęcia promocyjne? w materiałach reklamowych są przecież nie prawdziwe zdjęcia, a jedynie wytwory obrazowania liczbowego.
 
Edyta mówi, że pojechałem dubeltowo.
 
ale za to polecam tłumacza w goglach spawalniczych.

 

to dobre: Język Pióro płetwy szczegół, fin Pelikan jest bardzo apodyktyczny!

Edytowano przez rbit9n
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...