Skocz do zawartości

Wybór pierwszego pióra wiecznego


Polecane posty

Witam. Mam 24 lata i lubię elegancję, kunszt, przy jednocześnie zachowanej jakości. Jak byłem dzieciakiem w podstawówce pisałem tanim piórem plastikowym i dobrze kojarzę to pisanie. Chciałbym wrócić do tego ale w zupełnie odmienionej formie, świadomie i dojrzale.

 

Poszukuję pióra:

  • 250(max 300) [zł]
  • kolory - czarny, złoty, granatowy, chrom, stal
  • połysk lub mat
  • klasyczna stalówka typu F
  • klasyczny wygląd, bez specjalnych zdobień, ewentualne, nie rzucające się w oczy jakieś nikłe wzory
  • obsługuje tłoczek
  • nie nie przerywa, nie uciekają złocenia i kolory nałożone fabrycznie
  • nie musi być aż tak lekkie, ale ważne by było poręczne
  • pisze miękko, prowadzi rękę(ale bez przesady)

 

Otwieram się na wasze propozycje, uwzględniam również niewielkie odchyły w poszczególnych punktach, osobiste wizje/propozycje. Ahoj!

Edytowano przez m4thew
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej przeglądałem Parkery ale te nowe linie(Urban) mi nie odpowiadają (w tym przedziale cenowym). Waterman z Hemisphere to już coś konkretnego, bardzo mi się podobały poszczególne modele. Faber Castell zbyt prosty i dość kwadratowy(Ambition), pióro dla mnei powinno mieć dość subtelne kształty, zaokrąglone, to nie czołg. E-motion zbyt dizajnerski, nowoczesny, sam modernizm.

 

Póki co Waterman i Sheaffer. Czy ktoś jeszcze coś dorzuci? Dzięki wielkie za dotychczasowe propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...