Skocz do zawartości

Waterman Hemisphere GT vs Sheaffer Prelude 337


Polecane posty

Witam wszystkich,

potrzebuję wsparcia przy wyborze pióra na 40-te urodziny dla przyjaciela.

 

Po zagłębieniu się w tematy na forum i mając budżet w granicach 300PLN główny wybór padł na tytułowe:

- Sheaffer Prelude 337

- Waterman Hemisphere GT

 

Ponieważ mam zerowe doświadczenie, a zakup pióra argumentowany jest badaniem gustu przez żonę jubilata, całkowicie zdaję sie na Waszą podpowiedź :-)

W zwiazku z tym proszę o sugestię, które będzie lepsze?

 

Obciążenie pióra w pierwszym momencie raczej nie będzie duże, ale jak mu się spodoba to zapewne wzrośnie ;)

 

Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Restoration

oba sa polecane, ktore lepsze nikt Ci chyba nie powie. beda to dobre wybory, ale ja zaproponowalbym cos ciekawszego wizualnie, moze faber castell z drewnianym korpusem? (ciekawszego mam na mysli ciekawszego dla mnie :D)  modele zaprezentowane to : ambition coconut, ondoro oak wood i emotion pear wood. pozdrawiammaxresdefault.jpg

Faber-Castell-Ondoro-Fountain-pen-smokedemotion_collection.jpg

Edytowano przez pitzmaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studio nie jest jakieś BARDZO wyjątkowe

ale jest INNE niż zwykłe Hemi lub Prelude

 

na czym polega RÓŻNICA?

 

chmm.... powiem tak....

pisałem w/w piórami

stąd mój (subiektywny) osąd

 

ale jak ma być zaproponowany wybór - ja wybrałbym zdecydowanie Prelude

337_0_fountain.gif

Korpus czarny lakier, skuwka pokryta wypolerowanym palladem, elementy pokryte 22 karatowym złotem.

 

 

albo 

Hemisphere Deluxe

 

pioro-hemisphere-ss-gt-fp-f-s0920310-wat

Korpus i nasadka w kolorze stali o eleganckim, satynowym połysku. Wykończenia platerowane złotem. Pióro wyposażone w stalówkę z wysokiej jakości stali nierdzewnej platerowaną 23-karatowym złotem.

 

wersja deLUX jest (ponoć) lepiej wykonana - w zwykłym pozłota schodzi - a z LUXa (ponoć) nie

Edytowano przez andreo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Restoration

@pitzmaker - gustowne ale to nie ten typ :)

 

Lamy Studio - na czym polega jego wyjątkowość?

Mam jeszczę chwilę na zastanowienie, więc warto doczytać przed dokonaniem zakupu.

na fajnym designie i dobrej jakosci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mnie zdecydowanie lepsze wrażenie robi Prelude. Przynajmniej wśród moich, Sheaffer śmiga nie tylko przyjemniej ale i obiektywnie lepiej. Po tygodniu bezrobocia startuje od pierwszego kontaktu z papierem, czego o wyżej wspomnianym Łotermanku powiedzieć nie mogę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na fajnym designie i dobrej jakosci.

 

dodam że...

poniższa wersja Lamy Studio ma sekcję (odcinek w którym się trzyma pióro podczas pisania)

ze specjalnego tworzywa - jest takie "miłe" i nieślizgające się

słowem - ergonomiczne :)

pn103107_20130416_tn.jpg?format=original

Pióro Lamy Studio to ponadczasowa doskonałość.

Studio - to wykładnik nowoczesnościKlips wykonany z metalu. Jest kształcie śmigła - innowacyjny akcent projektu.

Skierowane jest do ludzi lubiących myśleć inaczej i od czasu do czasu spojrzeć na świat z nowego punktu widzenia i wyjść poza ramy.

Edytowano przez andreo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą sekcja w Studio to jest tylko w w/w wersji kolorystycznej, w pozostałych jest chromowana/niklowana, czytaj bardzo ślizgająca się :P ze skrajności w skrajność  :unsure:

 

a mnie to szczerze zastanawia. golę się metalową, chromowaną maszynką na żyletki i nic mnie się nie ślizga, ani na sucho, ani na mokro. wyjątkiem jest sytuacja, kiedy mam mydło do golenia na palcach, ale raczej nie mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam. Żona mi sprezentowała na, z angielska zwany, bear's day. w porównaniu z dzikiem, to jest po prostu krok Neila Armstronga na Księżycu.

Skoro tam piszesz, to kto wie, może też się skuszę, ale żal mi tego biedaka... dylemat...

Ale nie ma to jak zadowolenie z dobrego golenia :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tam piszesz, to kto wie, może też się skuszę, ale żal mi tego biedaka... dylemat...

Ale nie ma to jak zadowolenie z dobrego golenia :D

Akurat z tego co wiem, borsuki na pędzle pochodzą z chin gdzie są podobno szkodnikami i się je tępi ;) 

Też czuję znaczną różnicę w porównaniu z dzikiem. Odradzam omegę - traci włosy jak elton john. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) jak niedaleko jest od pióra do golenia.

 

 

Z tych dwóch - skłaniał bym się do Prelude, resztę koledzy napisali.

 

Dzięki za wszystkie uwagi, decyzja zapadła - będzie Sheaffer Prelude 337.
Jak prezent się przyjmie i będzie używany, to przy następnej okazji poszukamy dla niego bardziej wyjątkowego pióra ;)

 

Postaram się napisać, post factum, czy prezent się spodobał i jakie są pierwsze wrażenia.
Jeszcze raz dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) jak niedaleko jest od pióra do golenia.

 

musisz nam, szczególnie mnie wybaczyć. ja luźno kojarzę. zaczyna się od chromu, a na borsuku się kończy :D

 

Żona podarowała mi taki pędzel: http://www.muehle-shaving.com/en/Shop/hjm/MUEHLE-shaving-brush-pure-badger-handle-material-plastic-black-grey.html w jakiejś drogerii kupiła. tylko uważaj, bo w tej samej rączce obsadzają też syntetyk i wieprza.

http://www.muehle-shaving.com/en/Shop/hjm/

borsuka poznasz po zapachu i kolorze. aczkolwiek syntetyk black fiber, do złudzenia udaje czystego borsuka. w każdym razie od początku października wyszedł dopiero jeden włos. znaczy, ja zauważyłem jeden włos. 

Edytowano przez rbit9n
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...