Skocz do zawartości

Polecane posty

Witajcie  :) 

Od jakiegoś czasu planuję kupić takie "porządne" pióro. Zawsze lubiłam nimi pisać, długopisem wręcz nie umiem, jednak zawsze posiadałam jakieś zwykłe, kupione na potrzeby roku szkolnego, lub dlatego że poprzednie zaczęło mnie denerwować. Ponieważ idą święta mogłabym wykorzystać to jako prezent :) 

I tutaj zaczyna się poszukiwanie... Taka moja cecha, że jak mam kupić coś porządniejszego zawsze szukam "najlepszego". Nie tyle w obecnych rankingach, co najbardziej MNIE odpowiadającego. Ale jednocześnie budżet jest ograniczony, mój wiek to chyba jeszcze nie ten na pióra za tysiące na całe życie, poza tym jako prezent... 

 

Tylko że chciałabym znaleźć pióro które naprawdę mi się spodoba. 

Kryteria:

-cena (coś koło 600-700 byłoby idealnie, gdyby było powalająco cudowne ewentualnie 1000... (tak, wiem że dla większości uzytkownikow tutaj to malo))

-wygląd (tak tak, musi byc wizualnie ładne) (coś białego (/niebieskiego)? jakaś kość słoniowa? ze złotymi elementami, raczej delikatne niż masywne... eleganckie jakby?)

-atrament (jakoś zaintrygowały mnie takie na atrament nie naboje, chociaż nie używałam ale wydaje mi się że to ma więcej "duszy")

- stalówka (nie lubię kiedy pióro pisze za cienko. z tego co wiem F jest optymalne, może ktoś się wypowie o M do codziennego użytku?)

 

Od razu powiem że Pelikan odpada  ;)  tak jakoś, nie lubię.

Będę wdzięczna za pomoc w znalezieniu czegos ciekawego  :wub: 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście za tą cene podoba się Waterman Charleston. Jest wersja biała. Ale białego Pelikana bym nie przekreślał, to jedyne pióro na tłoczek chyba w tym przedziale cenowym. Np. Pelikan biały M200;205.

 

Dobrze miec dwa pióra, jedno na tłoczek a drugie jednak na naboje, gdyby w tłoczku zabrakło.

 

Zobacz jeszcze na japońskie pióra Sailor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

-cena (coś koło 600-700 byłoby idealnie, gdyby było powalająco cudowne ewentualnie 1000... (tak, wiem że dla większości uzytkownikow tutaj to malo))

Myślę, że wręcz odwrotnie, dla większości to dużo! Nie trzeba jeździć Maserati interesując się motoryzacją ;)

Co do piór w tej cenie, a nawet tańszych godnych rozważenia:

-Faber-Castell Ambition z drewnianym korpusem i świetnymi stalówkami 

-Graf von Faber-Castell Initio

-Parker Sonnet

-Platinum Century 3776

-Sailor 1911

-Pilot Custom 74

-Sheaffer Prelude Signature

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wręcz odwrotnie, dla większości to dużo! Nie trzeba jeździć Maserati interesując się motoryzacją ;)

Co do piór w tej cenie, a nawet tańszych godnych rozważenia:

-Faber-Castell Ambition z drewnianym korpusem i świetnymi stalówkami 

-Graf von Faber-Castell Initio

-Parker Sonnet

-Platinum Century 3776

-Sailor 1911

-Pilot Custom 74

-Sheaffer Prelude Signature

czytając fora zobaczyłam ceny MB i tak mi to jakoś zasugerowało ;) Initio też łądny, a nad Sonnetem sie zastanawiam :)

 

Carene niestety ta stalówka... design nie dla mnie :/

Edytowano przez karolinaemm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karolinaemm - masz bardzo rozsądny budżet. Myślę, że 1000 PLN to dużo dla wielu z nas :)

 

Spójrz na te.

 

Pilot Stargazer

 

PN60965-2.jpg

http://www.gouletpens.com/Pilot_Stargazer_Pearl_White_Fine_Fountain_Pen_p/pn60965.htm

 

Montegrappa Micra

 

micraivoryfp_jpeg__1.jpg

 

Montegrappa Parola

 

MO1117876MED-montegrappa-parola-white-re

 

 

Delta Dolce Vita

 

Delta-Dolce-Vita-Piston-Fountain-Pen-Rev

 

Pilot Custom Heritage 92 (nie przepłacaj, jakbyś chciała dam ci namiar na handlowca z Ebay, który sprzeda ci to pióro za ok. 50 % oficjalnej ceny eurpejskiej i zapakuje jako prezent tak, żeby uniknąć cła i vatu)

 

20130114_431792.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasugerowanym przez Ciebie przedziale cenowym jest w czym wybierać. Każde z piór, jakie Ci zasugerowali Forumowicze jest totalnie inne. Zatem, abyś nie zgłupiała kompletnie od nadmiaru propozycji i sugestii, proponuję ustalić kilka kwestii, a mianowicie:

- jakim piórem (piórami) pisałaś dotychczas?

- którym pisało Ci się najlepiej i dlaczego?

- preferujesz stalówki twarde czy miękkie?

- szersza, czy węższa linia?

- piszące z pewnym oporem na papierze, czy raczej gładkie (maślane)?

- wolisz cięższe, czy lżejsze pióra?

- czy skuwka ma być zakręcana, czy raczej "na wcisk"?

- czy pióro ma pozostawiać mokrą, obfitą kreskę, suchą, czy coś pomiędzy?

 

Z doświadczenia wiem, że czasami można się nieźle naciąć kierując się wyłącznie kwestiami wizualnymi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy: Sailor Professional Gear Realo, stalówka M (skoro nie ma być za cienka), na ebayu aktualnie za ok. 240-270 dolarów z przesyłką + podatkowa ruletka.

Używany: Montblanc LeGrand, możliwy do zdobycia w cenach poniżej 300 dolarów.

 

Z bardziej "kobiecych" świetne są np. Piloty Grandee i Delux.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karolinaemm - masz bardzo rozsądny budżet. Myślę, że 1000 PLN to dużo dla wielu z nas :)

 

Spójrz na te.

 

Pilot Stargazer

 

PN60965-2.jpg

http://www.gouletpens.com/Pilot_Stargazer_Pearl_White_Fine_Fountain_Pen_p/pn60965.htm

 

Montegrappa Micra

 

micraivoryfp_jpeg__1.jpg

 

Montegrappa Parola

 

MO1117876MED-montegrappa-parola-white-re

 

 

Delta Dolce Vita

 

Delta-Dolce-Vita-Piston-Fountain-Pen-Rev

 

Pilot Custom Heritage 92 (nie przepłacaj, jakbyś chciała dam ci namiar na handlowca z Ebay, który sprzeda ci to pióro za ok. 50 % oficjalnej ceny eurpejskiej i zapakuje jako prezent tak, żeby uniknąć cła i vatu)

 

20130114_431792.JPG

 Pilot i 2 Montegrappa naprawdę śliczne,  ! Muszę się im bliżej przyjrzeć, dziękuję !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...