Jump to content

Pióra kulkowe


DomeN
 Share

Recommended Posts

Witajcie,

nie wiedziałem, czy temat ten będzie pasował akurat do tego działu, ale zaryzykowałem. Zastanawiałem się ostatnio nad piórami kulkowymi, po tym jak usłyszałem informację od znajomej, że pióra otwarte to te ze zwykłą stalówką, a pióra zamknięte to pióra kulkowe. Ciekawi mnie, czy jest jakaś specyfika w pisaniu piórem kulkowym. Miał ktoś może doświadczenia z nimi? Słyszałem opinie, że jest to po prostu długopis na atrament. Zgadzacie się z tym, czy czujecie jakieś różnice między pióro kulkowe - wieczne i pióro kulkowe - długopis?

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Odpowiem Ci przewrotnie, pewnie reszta bedzie mniej radykalnego zdania:

nie czuję różnicy między piórem kulkowym a piórem wiecznym, bo poza nazwą jej nie ma => tak samo jak nie występują różnice pomiędzy pociągiem a tramwajem.

Pióro kulkowe to zwykły długopis + marketing + snobizm w dużych ilościach + nazwa "pióro"

Piór jest wiele rodzajów, ale kulkowy rodzaj w nim nie występuje.

howgh

Ps. żeby nie było, że nie wiem o czym się wypowiadam - pisałem wynalazkiem parkera przez jakiś rok i mam go do dziś od 1990 roku - wówczas uważałem, że jest świetny, do czasu aż się wkład nie skończył i trzeba było nietanio nabyć. Mm ich zresztą kilka i wszystkie parkera - reklamówki/firmówki.

Edited by vit
Link to comment
Share on other sites

Pióro kulkowe to pióro kulkowe.

(...)

A jak się je ładuje... cóż za różnica?

nie jest ważne jak się ładuje a czym się pisze - stalówką czy kulką

jak stalówką albo inszym drapakiem - pióro

jak kulką - długopis

co do inszych drapaków definicja jest do bani - sam zauważyłem :wub: bo nie uwzględnia mazaków, pisaków, flamastrów i cienkopisooff, ale na obecne potrzeby wystarczy - przynajmniej mnie :lol:

Link to comment
Share on other sites

W długopisach wylewają niestety :wacko: Natomiast z doświadczenia z piórem kulkowym parkera (też Vector) moge powiedzieć że 3 razy zasechł mi wkład niebieski i byłem mega #%&*#.......zdenerwowany. Potem przerzuciłem się na czarny i tutaj odpukać nic złego się nie dzieje. Wziąłem ostatnio po paru miesiącach leżakowania do reki i pisał jakbym go odłożył na parę minut raptem B)

Link to comment
Share on other sites

Mam pióro kulkowe watermana, jakiś niedrogi model. Model chyba ma mniejsze znaczenie bo wklad wymienny, myśle, że taki sam uniwersalny. Pisałem nim moze kilkanaście razy. Dla mnie to zwykły długopis, z tym, że pisze mi się nim gorzej niż długopisem czy moimi ulubionymi cienkowpisami Pilot V5/V7. Leży i się kurzy, chciałem dokupić kolorowy wkład to z kolei nigdzie ich nie mogę dostać. Osobiście odradzam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...